لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69527 شناسه خبر: 69527

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه:

۹۵ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه از پرداخت بیش از ۹۵ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی به ارزش ۱۳۴ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال به جوانان روستا برای ایجاد اشتغال در قالب طرح تکاپو خبر داد.

رحیم حیدری گلرودباری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌خبر؛ با بیان اینکه تا کنون ۹۵درصد تسهیلات روستایی پرداخت شده اظهار کرد: طرح تکاپو در شهرستان آستانه‌اشرفیه بسیار مهم و ارزشمند است که سهم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی چیزی در حدود ۱۳۴ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال است که ۹۵ درصد آن پرداخت شده است.

وی هدف از پرداخت تسهیلات روستایی را ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت دانست و افزود: به هر طرح اشتغال خانگی تا سقف ۲۰۰میلیون ریال، خویش فرمایی ۵۰۰ میلیون ریال و به هر کارفرمایی که شغل ایجاد کند یک میلیارد پرداخت می‌شود که می‌تواند بسیار به روستائیان کمک کند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به تعداد طرح های ثبت شده توسط متقاضیان گفت: تا کنون  ۶۹۰ طرح شامل؛ ۶۰۳ طرح اشتغال روستایی و ۸۷ طرح فراگیر  ثبت شده که ۶ میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان برای اجرای سه طرح تولیدی در شهرستان به متقاضیان پرداخت شده است.

حیدری با اذعان به اینکه با پرداخت این تسهیلات فرصت شغلی مناسبی برای جوانان ایجاد میشود تصریح کرد: یکی از مشکلات جامعه بیکاری جوانان است که با پرداخت این تسهیلات برای یک هزار نفر از جوانان که جویای کار هستند فرصت شغلی مناسب ایجاد شده و می‌تواند از مهاجرت این جوانان به شهرها جلوگیری کند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2