لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69513 شناسه خبر: 69513

فرماندار آستانه‌اشرفیه خبر داد

پخش زنده مراسم عزاداری روز اربعین شهرستان از شبکه‌های سراسری

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری روز اربعین گفت: امسال برای هشتمین سال پیاپی در شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار و توسط شبکه‌های سراسری و شبکه باران برگزار می‌شود.

رحیم حیدری گلرودباری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ با بیان اینکه شهرستان آستانه‌اشرفیه در بخش بین‌المللی اربعین دارای فعالیت است اظهار کرد: هرساله زائران از کشورهای متفاوت به پیاده‌روی اربعین می‌روند و یک‌بخشی از این زائران توسط موکب سید جلال‌الدین اشرف پذیرایی می‌شوند.

وی با اشاره به حضور پرشور جوانان آستانه‌اشرفیه در پیاده‌روی اربعین گفت: اربعین یک تجدید پیمان قلبی میان مردم و امام حسین است به همین خاطر مردم و جوانان از سراسر کشور و حتی دنیا به زیارت اربعین می‌روند که جوانان آستانه‌اشرفیه حضوری پرشور در این پیاده‌روی دارند.

حیدری با اذعان به اینکه موکب سید جلال‌الدین اشرف کاملاً مردمی است تصریح کرد: مردمان کشورهای اسلامی در هر شرایطی باشند ارادت خود را به سیدالشهدا ثابت می‌کنند ازاین‌رو با کمک‌ها و دادن نذری به موکب‌های اربعین کمک می‌کنند که موکب سید جلال‌الدین اشرف هم از این قاعده مستثنا نیست.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: هرساله مردم این شهرستان و روستاهای اطراف با برگزاری این همایش باشکوه ارادت خود را به امام حسین ثابت می‌کنند و امیدوارم امسالم برای هشتمین سال پیاپی این مراسم به بهترین نحو برگزار شود.

وی با بیان اینکه این مراسم آبروی شهرستان محسوب می‌شود افزود: مراسم اربعین در آستانه‌اشرفیه به یک نماد برای این شهر تبدیل شده است و از شبکه‌های سراسری پخش زنده خواهد شد به همین دلیل امیدواریم با حضور پرشکوه مردم به بهترین شکل انجام شود.

حیدری با اشاره‌ به پذیرایی از زائران حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف در روز اربعین گفت: هرساله زائران زیادی با پای پیاده از روستاهای اطراف به این شهر می‌آیند که توسط موکب‌های موجود در شهرستان که با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری ایجاد می‌شود پذیرایی می‌شوند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2