لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69507 شناسه خبر: 69507

امام‌جمعه موقت آستانه‌اشرفیه:

پیاده‌روی اربعین‌ عامل استحکام ملت‌های مسلمان است

امام‌جمعه موقت آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین‌ عامل استحکام ملت‌های مسلمان است گفت: در روز اربعین هزاران شیعه عاشقان اباعبدالله با هر زبان و ملیتی به زیارت او می‌روند و با این عمل به جهانیان ثابت می‌کنند ملت مسلمان در همه‌جا پشت‌هم هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید زحمتکش در خطبه این هفته نماز جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه افشاگری امام خمینی (ره) درباره کاپیتولاسیون باعث روشنگری در مردم شد اظهار کرد: در زمان شاه وقتی کاپیتولاسیون به امضا رسید امام خمینی (ره) به مخالفت با این قرار و افشاگری پرداخت که این عمل باعث شد مردم از مفاد این قرار آگاه شوند.

وی افشاگری امام درباره کاپیتولاسیون را عاملی برای قیام علیه شاه دانست و گفت: مردم ما در آن زمان چیزی درباره این قرار نمی‌دانستند ولی وقتی توسط امام راحل آگاه شدند علیه شاه و این قرار قیام کردند و در این راه شهدایی هم تقدیم انقلاب کردند.

امام‌جمعه موقت آستانه‌اشرفیه با اذعان به ننگین بودن قرارداد کاپیتولاسیون خاطرنشان کرد: سال ۴۳ وقتی این قرارداد امضا شد هر مسئول و شهروند آمریکایی هر خلافی داخل کشور می‌کرد از مصونیت قضایی برخوردار بود و باید در کشور خودش محاکمه می‌شد که این قرار برای ملت ایران یک قرارداد ننگین بود

وی با بیان اینکه هر مسئول در کشور با حرمت خون شهدا را حفظ کند، افزود: مردم ما برای استقلال و حفظ این نظام خون و شهدا داده‌اند لذا نباید بگذاریم خون این شهدا از بین برود.

زحمتکش پیاده‌روی اربعین‌ را عامل استحکام ملت مسلمان دانست و گفت: در روز اربعین هزاران شیعه عاشقان اباعبدالله با هر زبان و ملیتی به زیارت او می‌روند و با این عمل به جهانیان ثابت می‌کنند ملت مسلمان در همه‌جا پشت‌هم هستند و این عاملی برای استحکام ملت مسلمان‌ می‌شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2