لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69502 شناسه خبر: 69502

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه:

یکی از راه‌های موفقیت جامعه استفاده از متفکران است

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به نقش متفکران در یک جامعه گفت: دشمن می‌خواهد به هر نحوی متفکران را از ما دور کند چون می‌داند رمز موفقیت یک جامعه استفاده از متفکران است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رحیم حیدری گلرودباری ظهر امروز در مراسم اولیا و مربیان در مجتمع آموزشی ارغوان با بیان اینکه دانش‌آموزان باید آینده خود را بسازند اظهار کرد: اگر یک کودک و دانش‌آموز بخواهد در زندگی و جامعه خود مفید باشد باید برای ساختن آینده خود تلاش کنند در غیر این صورت شکست خواهند خورد.

وی با تأکید بر نقش خانواده در ساخت و تربیت فرزند گفت: اولین ساختاری که کودک خود را در آنجا می‌بیند و می‌شناسد خانواده است و در آن پرورش جسمی روحی می‌بیند بنابراین باید خانواده‌ها در تربیت فرزند بسیار خوب عمل کنند‌.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نقش مدرسه در تربیت کودک در کنار خانواده را بسیار مؤثر دانست و افزود: مدرسه خانه دوم کودک است و دومین ساختاری که بعد مدرسه به آنجا می‌رود و مدرسه نقش تعیین‌کننده‌ای در پرورش جسمی، روحی و فکری دانش‌آموز و کودک دارد.

حیدری با اذعان به اینکه اگر ما بتوانیم از متفکران به‌خوبی استفاده کنیم قطعاً موفق می‌شویم گفت: دشمن می‌خواهد به هر شکلی شده قشر متوسط را از جامعه بیرون کند چون می‌داند تنها قشری که می‌تواند جامعه را اداره کند قشر متفکر است.

وی فضای مجازی را برای دانش‌آموزان مانند دشمن دانست و افزود: جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که جوان خوش‌فکر تحویل جامعه دهد ولی امروزه کودکان ما‌ اکثراً در فضای مجازی هستند که این مسئله برای آن‌ها مثل یک سم و دشمن است.

۴۰ درصد دانش‌آموزان ما روزی چهار تا شش ساعت در فضای مجازی مشغولند

رئیس اداره آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه نیز در این مراسم با بیان اینکه اگر اولیا و مدارس باهم همکاری نکنند قطعاً دانش‌آموز ضرر می‌کنند اظهار کرد: مدرسه نقش مهمی در تربیت و آموزش کودک دارد و باعث رشد فکری او می‌شود و لازمه تربیت و آموزش مناسب همکاری میان اولیا و مدارس است.

محمدرضا سیرتی با اشاره به اینکه دانش‌آموز باید در مدرسه احساس آرامش کند گفت: مدیران و معلمان ما باید کاری کنند و به‌گونه‌ای آموزش دهند که کودک در مدرسه به‌راحتی تحصیل و در آن مدرسه احساس آرامش داشته باشد.

وی دوران مدرسه را دوران ورود کودک به جامعه دانست و افزود: دوران مدرسه دورانی است که کودک در این دوران به بلوغ فکری رسیده و وارد اجتماع می‌شود و مسئولیت‌پذیری را یاد می‌گیرد و این مسئولیت‌پذیری باعث پیشرفت کودک خواهد شد.

رئیس آموزش پرورش آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه ۴۰ درصد کودکان ما درگیر فضای مجازی هستند تصریح کرد: فضای مجازی اگر به‌درستی استفاده نشود باعث عدم پیشرفت دانش‌آموز و کودک می‌شود که متأسفانه امروزه ۴۰ درصد دانش‌آموزان ما روزی چهار تا شش ساعت در فضای مجازی مشغول هستند.

 

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2