لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69260 شناسه خبر: 69260

نمایش بزرگ «قبیله غافل» در آستانه‌اشرفیه اجرا می‌شود

نمایش بزرگ «قبیله غافل» به نویسندگی و کارگردانی امین جمالی در ۱۲ پرده در آستانه‌اشرفیه اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ فرمانده سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه در نشست خبری نمایش بزرگ قبیله غافل اظهار کرد: هنر، زبان رسایی برای همه موضوعات تاریخی و ملی و مذهبی است و که می‌تواند حوادث عظیم را تبیین و تشریح کند.

سرهنگ حسن حبیبی با بیان اینکه هنری ایدئال است که بتواند مبانی و معارف دینی را در بین انسان‌ها منتشر و آن‌ها را جاودانه و در اذهان ماندگار کند گفت: متأسفانه امروز فرهنگ غرب از ظرفیت بالای هنر در خدمت شهوت، خشونت، ابتذال و استحاله هویت انسان‌ها و جامعه استفاده می‌کند که این برخلاف مبانی دینی و اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه امروز مهم‌ترین وظیفه هنرمندان جامعه تبلیغ و تبیین مبانی دینی و اسلامی است بیان کرد:
به مناسبت فرارسیدن ماه محرم‌الحرام کانون بسیج هنرمندان نمایش قبیله غافل را با موضوعات سیره زندگی معصومین و رویدادهای انقلاب اسلامی در شب‌های ۱۸، ۱۹ و ۲۰ شهریور به مدت سه شب بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن حرم مطهر شهدای آستانه‌اشرفیه اجرا می‌کند.

کارگردان و نویسنده نمایش بزرگ «قبیله غافل» با بیان اینکه این نمایش کاری از بسیج هنرمندان شهرستان آستانه‌اشرفیه است اظهار کرد: نمایش بزرگ «قبیله غافل» با حضور ۲۵۰ بازیگر و عوامل اجرایی در قالب ۱۲ پرده در حرم شهدای آستانه‌اشرفیه اجرا می‌شود.

امین جمالی با اشاره به استقبال خوب مردم از دو نمایش «عقیله‌العرب» و «قافله عاشقی» در سال‌های گذشته گفت: نمایش بزرگ «قبیله غافل» با حضور بسیجیان، هنرمندان و هیئات مذهبی شهر و با پشتیبانی سپاه ناحیه شهرستان آستانه‌اشرفیه اجرا می‌شود.

وی با اشاره به جزئیات نمایش «قبیله غافل» غافل بیان کرد: این نمایش به موضوع توطئه و بی‌بصیرتی خواص از در اسلام تا پس از انقلاب اشاره می‌کند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2