لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69242 شناسه خبر: 69242

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در گفت‌وگو با آستان‌خبر:

زمین‌گیر شدن دولت پس از ۴۰ سال انقلاب حق مردم نیست/ برجام دولت را فشل کرده است

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به طرح پنج سؤال از رئیس‌جمهور در هفته گذشته و با تاکید بر اینکه دولت پس از ۴۰ سال انقلاب باید کارآمدتر باشد گفت: برجام توطئه‌ای آمریکایی استکباری بود که دولت را فشل کرد.

جبار کوچکی نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌خبر؛ با اشاره به طرح سؤال از رئیس‌جمهور در هفته گذشته و استیضاح وزرا کابینه دولت اظهار کرد: اقدام مجلس شورای اسلامی در خصوص استیضاح و طرح سؤال از رئیس‌جمهوری در راستای وظایف قانونی و در چارچوب قانونی اساسی بوده است.

وی با بیان اینکه سؤال از رئیس‌جمهوری در راستای مطالبات مردمی بوده افزود: چهار اخطار گرفتن رئیس‌جمهور از مجلس و رد شدن از یک سؤال تنها با یک رأی بیانگر این است که رئیس‌جمهور و کابینه باید بنشینند تا راه چاره‌ای برای این کشور پیدا کنند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور درواقع از آحاد ملت در مجلس اخطار گرفته گفت: تخلفات، مشکلات، کم‌کاری، تنبلی و سایر موارد در دولت عواملی است که کشور را با چالش‌های اساسی روبرو کرده و منجر به گرفتن اخطار از سوی مجلس شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پاسخ‌های روحانی به نمایندگان مردم را قانع‌کننده ندانست و خاطرنشان کرد: روحانی هفته گذشته در مجلس به‌جای پاسخگویی تنها سخنرانی کرده است درحالی‌که هدف از حضور روحانی در مجلس بیان ضعف‌ها و ارائه راهکارها بری برون‌رفت از مشکلات بود.

کوچکی نژاد از آمادگی مجلس برای برون‌رفت کشور از مشکلات خبر داد و گفت: دولت باید برای حل مشکلات در ابعاد قانونی لوایحی را تنظیم کند و یقیناً اگر به نفع مردم باشد، مجلس از آن حمایت خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص ارجاع و یا عدم ارجاع طرح سؤال از رئیس‌جمهور به دستگاه قضا نیز بیان کرد: قوه قضاییه برای رئیس‌جمهور با عنوان استنکاف از قانون اساسی پرونده تشکیل می‌دهد و سیر پرونده نیز در دادگاه طی خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه مجلس در تلاش است تا با همدلی و هم‌زبانی از مشکلات مردم در تعامل با دولت بکاهد گفت: مجلس در کنار تعامل با دولت نظارت خود بر قوه مجریه را افزایش و تقویت می‌کند چون شرایط مردم بسیار سخت و طاقت‌فرسا شده است.

نماینده مردم در خانه ملت با بیان اینکه هنوز تحریم‌ها اعمال نشده دولت زمین‌گیر شده است افزود: این حق مردم در انقلاب اسلامی با داشتن شهید رجایی و باهنر نیست که در برابر فشارهای خارجی زمین‌گیر شود بلکه پس از گذشت ۴۰ سال دولت ما باید مقتدرتر و کارآمدتر باشد.

کوچکی نژاد برجام را توطئه‌ای آمریکایی استکباری توصیف کرد و گفت: برجام پس از معطلی چهارپنج‌ساله کشور، اکنون دولت را فشل کرده است.

وی همچنین در خصوص اقدامات بعدی مجلس به دنبال نارضایتی‌های مردم و تحمیل فشارهای اقتصادی بر آن‌ها نیز خاطرنشان کرد: مجلس در تلاش است تا با طرح سؤال از وزرا، استیضاح و تحقیق و تفحص یک بازدارندگی در تخلفات دولت ایجاد کند و درنهایت دولت را در مسیر که در خدمت مردم باشد هدایت کند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2