لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69196 شناسه خبر: 69196

با حضور وزیر نیرو انجام شد

بهره‌برداری از طرح جامع آب‌رسانی به ۱۲ روستای شمالی آستانه‌اشرفیه

با حضور وزیر نیرو و استاندار گیلان طرح جامع آب‌رسانی به ۱۲ روستای شمالی آستانه‌اشرفیه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رضا اردکانیان ظهر امروز در جریان بهره‌برداری طرح جامع آب‌رسانی به ۱۲ روستای شمالی این شهرستان با بیان اینکه کشور ازلحاظ شاخص آب آشامیدنی جزو کشورهایی با طراز جهانی است اظهار کرد: علیرغم اینکه کشور ما جزو کشورهای درحال‌توسعه است ولی ازلحاظ شاخص آب آشامیدنی بر اساس جمعیت شهری و روستایی جزو بهترین‌ها هستیم.

وی با اذعان به اینکه ما در اجرای طرح‌ها از همه سرمایه‌ها استفاده می‌کنیم بیان کرد: ما در اجرای طرح‌ها از منابع بومی، محلی، صندوق توسعه و بخش خصوصی استفاده می‌کنیم و این کار موجب پیشرفت در کارها می‌شود.

وزیر نیرو با اشاره به ویژگی طرح B.O.T گفت: یکی از مهم‌ترین طرح‌های ویژگی طرح B.O.T ورود و اهمیت دادن به بخش خصوصی است، زیرا نمی‌توانیم در اجرا طرح‌ها از تمام منابع دولتی استفاده کنیم.

وی  با اشاره به کارهای دولت در حوزه برق در طی یک سال اخیر گفت: با تلاش‌های دولت در این یک سال یک‌میلیون و ۱۷۰ هزار نفر یعنی ۷۰ درصد از جمعیت روستایی یعنی و  ۹۰ درصد جمعیت شهری ما از‌ نعمت آب آشامیدنی برخور دارند که این برای ما یک افتخار است.

اردکانی با بیان اینکه با حمایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری از این تنگنا اقتصادی عبور خواهیم کرد افزود: وجود مقام معظم رهبری برای ما یک نعمت است و با رهنمودهای ایشان و همراهی ملت شریف ایران، از این تنگنا عبور خواهیم کرد.

 

مشکل عمده ما استفاده از سد منجیل است/مشکل عمده در زیرساخت‌های برق

استاندار گیلان نیز  با بیان اینکه مشکل عمده ما استفاده از سد منجیل است اظهار کرد: مشکل عمده ما علیرغم اینکه استانی پر آب هستیم، استفاده از سد منجیل برای کشاورزی بوده درحالی‌که با مدیریت سدهای کوچک و لایروبی می‌توانیم این مشکل را حل کنیم.

مصطفی سالاری با اذعان به اینکه در زیرساخت‌های برق با مشکل مواجهیم بیان کرد: در استان گیلان علیرغم اینکه به دلیل وجود نیروگاه‌های متفاوت در استان وضع تولید برق ما خوب است ولی در زیرساخت برق با مشکل فرسودگی مواجهیم که امیدواریم با برنامه ۲ ساله آقای وزیر این مشکل حل شود.

به گزارش آستان‌خبر، طرح جامع آب‌رسانی به ۱۲ روستای شمالی آستانه‌اشرفیه با اعتبار ۷۴ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2