لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69122 شناسه خبر: 69122

گزارش آستان‌خبر از مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان آستانه‌اشرفیه

مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه با حضور جمعی از مسئولان شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان آستانه‌اشرفیه صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان شهرستان، در سالن شهید خوش‌سیرت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

خبرنگار باید در گروه فشار اجتماعی باشد نه گروه فشار سیاسی

امام‌جمعه شهرستان آستانه‌اشرفیه در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکهخبرنگار باید در گروه فشار اجتماعی باشد نه گروه فشار سیاسی اظهار کرد: خبرنگاران باید در گروه فشار اجتماعی باشند و با قانون‌گذارانی که برخلاف میل و صلاح جامعه  قانونی را مصوب می‌کند آن را تحت‌فشار قرار دهند نه اینکه وارد گروه فشار سیاسی شود و اجازه انجام کاری را به رقیب خود ندهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید اسحاقی گفت: شهید اسحاقی صریح، ساده، خوش‌قلب، باصداقت بود که در ۱۳ سالگی ازلحاظ فکری، سیاسی، اجتماعی، به یک بلوغ فکری رسیده بود.

خبر هم می‌تواند جامعه را هدایت کند وهم ملتهب

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خبر و خبرنگاری باید به سه مقوله دقت، کیفیت و صحت سقم خبر توجه کرد اظهار کرد: برای اینکه جایگاه خبرنگاری موردتوجه افکار عمومی قرار بگیرد باید به این سه مقوله توجه ویژه شود.

محمدحسین قربانی با اذعان به اینکه خبرنگار هم باید درد جامعه را به‌موقع بگوید و هم حرفه‌ای باشد بیان کرد: خبرنگاران اگر در خبر حرفه‌ای و هم به‌موقع درد و مشکلات جامعه را گفته و در جامعه مورد اقبال قرار می‌گیرد و به خاطر همین است که خبر می‌تواند هم نقش هدایتی و هم نقش تخریبی داشته باشد.

وی با اشاره به جایگاه گیلان در عرصه رسانه‌های مکتوب و مجازی گفت: ما در گیلان ۱۷۶ نشریه، ۱۱۵ پایگاه خبری تحلیلی، ۱۵ خبرگزاری رسمی و ۵۰ سرپرستی روزنامه کثیرالانتشار داریم که ازلحاظ تعداد نشریات در بین استان‌های دیگر دوم هستیم.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه رسانه در آستانه‌اشرفیه بیان کرد: از هشت روزنامه کثیرالانتشار دو روزنامه متعلق به آستانه‌اشرفیه بوده و دو مدیر خبرگزاری  فارس و دفاع مقدس در گیلان، دارای مدیران آستانه‌ای هستند.

وی با اذعان به اینکه خبرنگاری سختی خود را دارد گفت: خبرنگارانی همچون شهید اسحاقی در زمان دفاع مقدس خبرنگاران جلوتر از رزمندگان خط‌شکن بودند و این از سختی‌های کار خبری است.

آمریکا با خروج خود از برجام باعث سربلندی ایران شد

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره اینکه دشمن راز پیروزی انقلاب را فهمیده و می‌خواهد از این طریق جمهوری اسلامی را شکست دهد اظهار کرد: دشمن راز پیروزی انقلاب را فهمیده و با دادن آمارهای دروغین و کمرنگ کردن دستاوردهای انقلاب، درصدد ناامیدی، بدبینی و صلب اعتماد آن‌ها نسبت به انقلاب اسلامی است.

رحیم حیدری گلرودباری با اذعان به اینکه باوجود فشار و تحریم، ایران همواره ازلحاظ دانش علمی در جهان حرف‌هایی برای گفتن دارد بیان کرد: در این مدت آمریکا ایران را تحت ظالمانه‌ترین تحریم‌ها و زیر بند ۷ منشور سازمان ملل قرار داده  ولی با سخت‌کوشی مردم و دانشمندان ایران ازلحاظ علمی و هسته‌ای در جهان در سطح خوبی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا با خروج خود از برجام باعث سربلندی ایران شد گفت: آمریکا با خروج از برجام قصد منزوی کردن ایران را داشت ولی با این کار باعث شد اتحادیه اروپا نسبت به تحریم و خروج آمریکا از برجام موضع بگیرد و این باعث افتخار ایران است که در مراجع بین‌المللی سربلند شده است.

در پایان این مراسم از خبرنگاران فعال در شهرستان آستانه‌اشرفیه تجلیل شد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2