لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69119 شناسه خبر: 69119

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

لابی در مواقع رأی اعتماد و استیضاح وزیران یک فساد بزرگ است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه گفت: اگر در مواقع رأی اعتماد و استیضاح وزیران لابی بین وزیر و نمایندگان شکل بگیرد و وزیران با دادن امتیاز به نماینده رأی اعتماد بگیرند این خود یک فساد بزرگ است و باید با آن به‌شدت برخورد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی در خطبه‌های این هفته این شهرستان با اشاره به گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم اظهار کرد: این گفت‌وگو با مردم علی‌رغم اینکه همه مسائل مدر آن مطرح نشد، باعث آرامش نسبی بین مردم و جامعه و بازار برقرار کرد.

وی با بیان اینکه اجرای سیاست‌های ارزی دولت باعث پایین آمدن قیمت دلار و طلا شد گفت: خوشبختانه اجرای سیاست‌های ارزی دولت که هم‌زمان با اجرای دوره اول تحریم‌های آمریکا علیه ایران بود منجر به پایین آمدن قیمت سکه و دلار شد که امیدوارم این روند ادامه پیداکرده و مقطعی نباشد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه سهم اصلی در بهبود این شرایط دست خودِ ماست تصریح کرد: کار سودجویان در احتکار کالای اساسی مردم زشت است و باید با آن برخورد شود و اخیراً نیز صداوسیما گزارشی پخش کرد که در آن برخی افراد و سودجویان کالاهای اساسی مردم را در انبارها احتکار کردند که این کار بسیار زشت و خیانت هست‌

وی با اشاره به اینکه دلیل اصلی استیضاح وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی، مؤسسات و شرکت‌های زیرمجموعه این وزارت خانه بود گفت: دلیل اصلی این استیضاح شرکت‌های زیرمجموعه این وزارت خانه مانند شرکت شستا بود که سرمایه‌های عمومی خود را به دلار و طلا تبدیل کردند.

ساجدی با تأکید بر اینکه لابی در مواقع رأی اعتماد و استیضاح وزیران یک فساد بزرگ است افزود: اگر در مواقع رأی اعتماد و استیضاح وزیران لابی بین وزیر و نمایندگان شکل بگیرد و وزیران با دادن امتیاز به نماینده رأی اعتماد بگیرند این خود یک فساد بزرگ است و باید با آن به‌شدت برخورد شود که همین کارها باعث از دست رفتن اعتماد مردم می‌شود.

وی درباره اختلاف بین شورا و شهردار گفت: از یک روزنامه با من تماس گرفتند و گفتند قضیه بین شورا و شهردار چیست و شما حق را به که می‌دهید، از شورا و شهردار می‌خواهم در عین جدیت در مواضع قانونی باهم تعامل کنند زیرا این کارها در استان و حتی کشور بازتاب دارد.

ساجدی با تبریک به مناسبت اول ذی‌الحجه روز ازدواج حضرت علی و خانم فاطمه زهرا گفت: جوانان باید در سبک زندگی، تربیت فرزند و در ازدواج این دو را الگوی خود قرار دهند چون درعین‌حال که ازدواج این دو ازلحاظ معنوی سخت بود ولی ازلحاظ مالی بسیار آسان شکل گرفت و حاصل این ازدواج آسان و پربرکت تربیت فرزندانی بود که برای همه انسان‌ها الگو هستند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2