لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69105 شناسه خبر: 69105

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

دولت پاسخگوی مسئله اقتصادی باشد/ برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی 

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به امضای تعدادی از نمایندگان برای سؤال از رئیس‌جمهوری درباره وضعیت اقتصادی کشور  گفت: دولت پاسخگوی مسئله اقتصادی باشد و دستگاه قضا برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی در خطبه‌های نماز این هفته این شهر در حسینیه اعظم حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف با اشاره به سالروز بمباران ژاپن توسط آمریکا اظهار کرد:  هنوزم بعد از گذشت ۷۰ سال مردم ژاپن  آثار حمله هسته‌ای آمریکا را می‌بینند

وی با اذعان  به اینکه آمریکا به بهانه پایان دادن به جنگ جهانی دوم به هیروشیما حمله اتمی  ۴۰ هزار نفر را کشت افزود: این‌یک دستاویز بیش نبود و آمریکا به این بهانه خواست سلاح اتمی خود را آزمایش کند، این همان حقوق بشر آمریکایی هست که به خاطر آزمایش سلاح خود ۴۰ هزار نفر را می‌کشد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه رفتار آمریکا رفتاری دوگانه است تصریح کرد: آمریکا دستیابی رژیم کودک کش صهیونیستی به سلاح اتمی را نادیده می‌گیرد، ولی جمهوری اسلامی ایران را به خاطر رفتار سلاح آمیز هسته‌ای نه‌تنها تحریم می‌کند بلکه اجازه استفاده از انرژی اتمی برای تولید برق و دارو راهم نمی‌دهد و این همان رفتار دوگانه آمریکا است.

ساجدی با تأکید بر اینکه آمریکا با ژست حمایت از حقوق بشر در همه کشورهای خاورمیانه دخالت می‌کند بیان کرد: آمریکا به بهانه حمایت از حقوق بشر رفتار مداخله‌جویانه دارد که عاقبتش می‌شود داعش در عراق، سوریه و طالبان در افغانستان که باعث نابودی این کشورها شد.

وی با بیان اینکه در رابطه با نوسانات ارز و طلا شاهد سو مدیریت بودیم تصریح کرد: سیاست پولی ما صحیح و دقیق نیست و شاهد یک‌سو مدیریت در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی در رابطه با دادن ارز دولتی به افراد بودیم که باعث تبانی در واردات کالاها و خودروهای لوکس و  بالا رفتن قیمت خودرو و لوازم‌خانگی شد.

ساجدی با اشاره به امضای تعدادی از نمایندگان برای سؤال از رئیس‌جمهوری درباره وضعیت اقتصادی کشور  گفت: در روزهای اخیر شاهد تقاضای ۸۰ نماینده مجلس برای طرح سؤال از رئیس‌جمهور بودیم که این‌یک مسئله مهم هست و باید دید رئیس‌جمهور با مجلس و نمایندگان چه تعاملی می‌کند در طرف مقابل نیز قوه قضاییه باید با اختلال گران ارز برخورد قاطع کند.

امام‌جمعه  آستانه‌اشرفیه با اشاره به لغو مصاحبه تلویزیونی رئیس‌جمهور افزود: رئیس‌جمهور و مسئولان باید با مردم حرف بزنند مشکلات یا حتی اگر ضعف‌هایی در دستگاه خودشان هست را به مردم بگویند که این باعث آرامش مردم می‌شود.

ساجدی با بیان اینکه در انقلاب اسلامی از نهضت مشروطه درس گرفتیم گفت: مشکلات نهضت مشروطه اختلاف میان مبارزان و عدم پایبندی به قانون بود که در انقلاب اسلامی از این دو اتفاق درس گرفتیم و اگر امروز به قانون پایبند نبوده   و میان مسئولان شکاف باشد بیگانگان بر ما سلطه می‌کنند.

امام‌جمعه شهرستان با تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار بیان کرد: من این روز را به همه خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان آستانه‌اشرفیه تبریک میگویم و یک توصیه  به خبرنگاران دارم که خبرنگاران از اقداماتی که شائبه بهره‌مندی مالی سیاسی داشته باشد خودداری کنند و تنها از قشر و صنف خود حمایت کنند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2