لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69087 شناسه خبر: 69087

گردوخاک یک‌طرفه رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در غیاب سایر اعضا

تیغنورد: آقایان گفتند سلیمانی باشد استعفا می‌دهند چرا ندادند/ سلیمانی: از شورا پول نمی‌گیرم که به آن‌ها جواب پس دهم

نشست علنی شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با توجه به غیبت چهار تن از اعضای شورا و حضور رئیس شورا و شهردار آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ نشست علنی و پرسش و پاسخ اعضای شورای اسلامی شهر با مردم روز دوشنبه در سالن جلسات این شورا درحالی برگزار شد که با توجه به غیبت چهار تن از اعضای شورا تنها رئیس شورا و شهردار آستانه‌اشرفیه پاسخگوی برخی از سؤالات مردم شدند.

از فرمانداری با بنده برای لغو جلسه تماس گرفتند/برخی اعضای شورا رفتار عمروعاصی دارند

رئیس شورای شهر آستانه‌اشرفیه در این نشست با بیان اینکه این جلسه به درخواست آقای دوست جلالی شکل گرفت اظهار کرد: علی‌رغم اینکه این جلسه به پیشنهاد آقای دوست جلالی برگزار شد ساعت ۱۴ امروز یک پیام مشترک از طرف وی و آقای نجفی با این مضمون که «به خاطر آرامش شهر در این جلسه شرکت نمی‌کنیم» دریافت کردم که این را توهین به مردم و حاضرین در این نشست میدانم.

اسماعیل تیغ‌نورد با بیان اینکه دوستان هر کاری کردند تا این جلسه لغو شود تصریح کرد: بنده در حضور فرماندار گفتم این جلسه در سالن همایشات معین برگزار شود ولی آقایان بحث امینت را پیش کشیده و گفتند چه کسی امنیت جلسه را برقرار می‌کند و در ادامه نیز برای لغو جلسه تلاش کردند و در ادامه نیز طی تماسی از فرمانداری به بنده گفتند که اگر این دو عضو شورا نیایند جلسه لغو می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این‌گونه رفتار سیاست عمروعاصی است گفت: این یعنی یا ما داخل بازی و یا بازی خراب و نباید با این سیاست عمر و عاصی مردم را مسخره کرد.

رئیس شورای شهر آستانه‌اشرفیه با اشاره به ابلاغ نکردن نامه به شهردار گفت: بنده ۲۵ تیرماه در شهرداری بودم ولی نائب رئیس شورا برخلاف اساسنامه شورا و بروکراسی اداری نامه ابلاغ را به دفتر شهردار زدند و بنده در دفتر شهردار بودم که این نامه را دیدم درحالی‌که اگر دوستان نامه شورا را ابتدا به من‌ داده بودند من طبق وظیفه و مسئولیتم انجام می‌دادم.

خانم محمددوست در رسانه عذرخواهی می‌کرد نامه طرح سؤال را می‌زدم

وی با اذعان به اینکه سؤال کردن حق شوراست ولی با شهرداری مکاتبه کردن دور از اخلاق هست بیان کرد: دوستان به بنده گفتند شما کار خانم محمد دوست را نادیده بگیرید و نامه را ابلاغ کنید؛ من هم گفتم اگر خانم‌ محمد دوست در رسانه‌ها عذرخواهی کنند من این کار را می‌کنم.

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با اشاره به فرستادن این مصوبه به شورای تطبیق مصوبات شورا گفت: دوستان در ۲۸ تیرماه گفتند این ابلاغ درست است و امضا کردند و من در همان زمان گفتم این کار برخلاف ماده ۸۳ بوده و این را به شورای تطبیق مصوبات استانداری فرستادیم.

تیغ نورد با بیان اینکه هدف دوستان روز اول کنار گذاشتن بنده و شهردار بود افزود: این دوستانی که در فرمانداری گفتند سلیمانی نباشد استعفا می‌دهم چرا الآن دنبال استیضاح شهردار هستند درحالی‌که طبق گفته خودشان الآن باید استعفا بدهند.

وی با اشاره به ماجرای تخفیف ۶۰۰ میلیون تومانی شهردار خاطرنشان کرد: ما تنها به همین سرمایه‌گذار  تخفیف ندادیم بلکه در سال ۹۳ دوستان می‌خواستند یک مجتمع اقامتی در میدان امام رضا (ع) بزنند که به آن‌ها هم تخفیف دادیم و حمایت از سرمایه‌گذار رویه ماست.

 تعریف دوستان از بیت‌المال اشتباه است

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه تخفیف به سرمایه‌گذار در سال ۹۵ صورت گرفت گفت: دوستان با علم به این موضوع به آقای سلیمانی اعتماد کردند‌ و این کار درست نیست که برویم و برای کاری که آقای سلیمانی شهردار شدند به همان دلیل وی را استیضاح کنیم.

تیغ نورد با بیان اینکه تعریف دوستان از بیت‌المال اشتباه است افزود: شهرداری که ۱۰۰ کامیون شن از پارک ساحلی می‌آورد یا پولی که قرار بود به فردی خاص داده شود جلو آن را می‌گیرد حامی بیت‌المال است.

وی با اذعان به اینکه ما نباید اختلافات شورا را به بیرون انتقال داده و باعث سلب آرامش مردم شویم بیان کرد: متأسفانه می‌بینیم هنوز جلسه شورا تمام نشده تمام مسائل ریز شورا در فضای مجازی و استوری هاست که این کار باعث  فراری دادن سرمایه‌گذار می‌شود.

 من دنبال بروکراسی اداری نیستم/با حمایت فرماندار، دادستان و اداره اطلاعات از پارک ساحلی شن برداشت کردم

شهردار آستانه‌اشرفیه نیز در این نشست با بیان اینکه با ورود سرمایه‌گذار اشتغال ایجاد می‌شود اظهار کرد: به من میگویند چرا ۶۰۰ میلیون تخفیف دادی؛ تا روزی که هستم این کار را می‌کنم و فراتر هم انجام می‌دهم  زیرا سرمایه‌گذار باید ترغیب به سرمایه‌گذاری شود.

عبدالرضا سلیمانی با بیان اینکه میگویند چرا هزینه تابلوی مهرآستان را نگرفتی تصریح کرد: یک انسان فرهیخته‌ای می‌آید در این شهر چنان سرمایه‌گذاری می‌کند و یک موسسه غیرانتفاعی که در کشور جزو بهترین‌هاست ساخته و برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی می‌کند؛ آیا گرفتن هزینه تابلو زشت و توهین نیست؟ ما باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم و امثال این آقا باید الگو باشند.

وی به وضعیت اقامتی برای گردشگران اشاره کرد و گفت: داشته‌های ماچیست؟ آیا ما یک رستوران، هتل، مهمان‌پذیر یا یک جای گردشگری مناسب داریم؟ چگونه باید گردشگر جذب شود؟ ما فقط ادعای چهارمین شهر مذهبی را داریم.

شهردار آستانه‌اشرفیه با اشاره به موضوع  تغییر کاربری زمین ۱۴۰۰ متری افزود: این‌یک بزرگنمایی است، ۱۴۰۰ متر در طبقات بوده و این زمین ‌گردشگری است و گردشگری هم تعریف خودش را دارد.

وی با اذعان به اینکه من دنبال بروکراسی اداری نیستم بیان کرد: من دنبال کاغذبازی و بروکراسی اداری نیستم، زیرا همین بروکراسی اداری باعث شد نگذارند شنی که من با حمایت فرماندار، دادستان و اداره اطلاعات از پارک ساحلی برداشت کردم نتوانم بر سر پروژه‌ها ببرم.

سلیمانی با تشکر از محمدحسین قربانی نماینده آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر گفت: جا دارد از آقای قربانی تشکر کنم که در این دو سال ۱۰ میلیارد تومان برای ما بودجه دریافت و همچنین در اسفالت بلوار مطهری به جانبازان، جاده بلوار امام حسین (ع)، جاده رودبنه و جدول‌گذاری و روکش گذاری آن‌ها کرد کمال تشکر را دارم.

وی با اشاره به آسفالت جاده‌های خاکی گفت: ما به کمک مردم حدود ۹ کیلومتر را آسفالت کردیم که در طول تاریخ بی‌سابقه بود زیرا اگر منتظر آبفا می‌ماندیم هنوز خبری از آسفالت نبود.

اداره گاز همکاری نمی‌کند

شهردار آستانه‌اشرفیه با اشاره به معرفی شدن این شهر به شهر سبز افزود: چهار دستگاه آب، برق، گاز و مخابرات مدعی هستند که لوله گزاری باید توسط مردم انجام شود درحالی‌که طبق قانون باید این چهار دستگاه هزینه‌ها را متقبل شوند که اداره گاز زیر بار نمی‌رود.

سلیمانی با اشاره به زمان اتمام شدن جدول‌گذاری خیابان فردوسی گفت: به‌محض اینکه اجازه کار را به ما دوباره دادند ما آغاز کردیم و سعی می‌کنیم ابتدا جدول گزاری و سپس فرش گذاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه به من‌ میگویند که کار نمی‌کنم و پروژه نداریم گفت: من ۲۵ تا پروژه دارم و از شورا خواستم که بودجه تعیین کند تا من هم کار را آغاز کنم مگر من از شورا پول می‌گیرم که باید به آن‌ها جواب پس بدهم.

به گزارش آستان‌خبر، چرایی غیبت چهار عضو دیگر شورا، مکان برگزاری نشست شورا، زمان اتمام طرح تعریض و جدول‌گذاری خیابان فردوسی، ازدیاد پروژه‌های نیمه‌تمام در شهر ازجمله سؤالات مطرح‌شده توسط مردم در این نشست بود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2