لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=69068 شناسه خبر: 69068

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

آمریکا می‌خواهد به موقعیت خود درزمان شاه برگردد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه آمریکا می‌خواهد به موقعیت خود درزمان شاه برگردد بیان کرد: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل دارد و کینه‌ورزی او با نظام جمهوری اسلامی ایران به خاطر این است که می‌خواهد به موقعیت خود در زمان شاه برگردد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهر با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی  با سفرا و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مذاکره با آمریکا یک خطای واضع هست و نباید مجدد تکرار  شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکا می‌خواهد به موقعیت خود درزمان شاه برگردد بیان کرد: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل دارد و کینه‌ورزی او با نظام جمهوری اسلامی ایران به خاطر این است که می‌خواهد به موقعیت خود در زمان شاه برگردد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه با پیشرفت موشکی، هسته‌ای و قدرت ما در خاورمیانه مشکل دارد گفت: آمریکا در مذاکرات خود فقط می‌خواهد امتیاز بگیرد و دنبال زیاده‌خواهی است.

وی با اذعان به اینکه مذاکره با اروپا باید در چارچوب برجام باشد گفت: همان‌طور مقام معظم رهبری گفتند، مذاکره با اروپا باید در چارچوب برجام باشد و نباید به‌گونه‌ای باشد که کشور معطل اروپا شود.

ساجدی با اشاره به شکایت ایران از آمریکا به دیوان عدالت اجتماعی کرد خاطرنشان کرد: ایران از آمریکا برای خروج از برجام و رعایت نکردن مفاد توافق مودت در سال ۱۹۹۵ به خاطر رعایت نکردن رفتار دوستانه و تحریم ایران شکایت کرد و رئیس دیوان عدالت بین‌المللی نامه‌ای به وزیر خارجه آمریکا زد و قرار وثیقه صادر کرد و کفت نباید فعلاً تحریم کنید که این‌یک موفقیت حقوقی بزرگ برای ایران است.

امام‌جمعه آستانه با اشاره به واکنش رئیس‌جمهور ایران نسبت به تهدید آمریکا  گفت: صحبت‌های رئیس‌جمهور ایران درباره بستن تنگه هرمز که موردتمجید رهبر انقلاب قرار گرفت منجر به این شد که ترامپ درخواست مذاکره به ایران بدهد.

وی به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: وضعیت اقتصادی کشور می‌تواند به خاطره التهابات تهدید آمریکا باشد ولی سهم بیشتر این وضعیت مربوط به مسئولان کشور و بخصوص قوه مجریه است که باید کنترل‌شده تر عمل می‌کرد و همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند باید یک برنامه جامع اقتصادی داشته باشند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به تغییر رئیس بانک مرکزی بیان کرد: در همین تغییر رئیس بانک مرکزی شائبه‌ای به وجود آمد ‌که ایشان تاوان برخورد با مؤسسات مالی و اعتباری را داده و شائبه دیگر این هست که ایشان در نوسانات عرض دخالتی داشته‌ که اگر اطلاع‌رسانی دقیق صورت گیرد این شائبه‌ها از بین می‌رود و اعتماد مردم به‌نظام سلب نمی‌شود.

ساجدی با بیان اینکه تریبون نماز جمعه نباید حزبی و جناحی باشد گفت: تریبون نماز جمعه نباید حزبی و جناحی باشد و امام‌جمعه باید مشکلات مردم را با صدای رسا و گاها فریاد بزند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2