لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68985 شناسه خبر: 68985

صراحت لهجه من به مذاق خیلی‌ها خوش نیامد/نگاه آزاردهنده به بخش خصوصی

انتقاد از بعد حمایتی مسئولان از بخش خصوصی، تأکید بر نقش شورای تأکید در ایجاد وحدت و همدلی و گلایه از برخی اظهارات مطرح‌شده درباره امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه از مهم‌ترین مباحث مطرح‌شده در نخستین گردهمایی شهروندان برتر آستانه‌اشرفیه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ نخستین گردهمایی و هم‌اندیشی شهروندان برتر آستانه‌اشرفیه شامگاه پنجشنبه در سالن اجتماعات آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف و با حضور چهره‌های مختلف علمی، سیاسی و فرهنگی شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

*صراحت لهجه من به مذاق خیلی‌ها خوش نیامد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در نخستین گردهمایی شهروندان برتر شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اهداف برگزاری این مراسم اظهار کرد: هدف بنده از برپایی این گردهمایی ارائه گزارش سه‌ساله از حضور خود در آستانه‌اشرفیه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی با بیان اینکه بنده جانشین بزرگانی همچون آیت‌الله وحید، آیت‌الله ضیایی و آیت‌الله امینیان هستم افزود: بنده بعد یک دوره ۳۰ ساله‌ای که آیت‌الله ضیایی آیت‌الله وحید و آیت‌الله امینیان امام‌جمعه‌این شهر کوچک ولی مهم بودن این مسئولیت خطیر را عهده‌دار شدم و تمام تلاشم را برای ارتباط نزدیک با مردم این شهر انجام دادم.

وی حضور پرشور مردم در انتخابات را یکی از ثمرات ارتباط نزدیک با مردم عنوان کرد و گفت: بنده سعی کردم در نماز جمعه به خاطر منافع مردم صراحت لهجه داشته باشم و شاید این صراحت به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده باشد.

*باید دست بخش خصوصی را بوسید/رتبه نخست آستانه‌اشرفیه در زمینه شاخص توسعه در گیلان

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به شرایط فعلی اقتصادی کشور اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف به تأمین ۶۵ میلیارد جذب سرمایه گزار و اشتغال یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار شغل به‌صورت سالانه است که با توجه به فضای بین‌المللی و خروج آمریکا از برجام دولت توانایی ایجاد کردن نیمی از این مقدار را هم ندارد.

محمدحسین قربانی با بیان اینکه باید شرایط حضور بخش خصوصی در کشور، استان و شهرستان فراهم شود گفت: راه برون‌رفت از این وضعیت استفاده از سرمایه‌گذار و بخش خصوصی است و باید دست بخش خصوصی را بوسید، در غیر این صورت نمی‌توان به توسعه و پیشرفت دست یافت.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی گفت: مجموع مبلغ تملک دارایی و بودجه شهرستان ۱۵ میلیارد تومان است که نیمی از این مقدار هم تحقق نمی‌یابد و با این وضعیت چگونه می‌شود کار اجرایی کرد.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه وظیفه حاکمیت اجرای قوانین است بیان کرد: وظیفه حاکمیت اجرای قوانین، سرمایه گزاری، پیشرفت، توسعه همه‌جانبه، توسعه زیرساخت‌ها، حفظ امنیت برای مردم و ایجاد فضای صحبت برای همه جناح‌های سیاسی است تا از این طریق مردم احساس امنیت و راحتی کنند.

وی با اشاره به برخی پروژه‌های اجرایی در شهرستان بیان کرد: منبع ۱۰ هزار متری که در حال اجرا، منبع سه هزار متری در کیاشهر، سد لاستیکی دهنه سر، موج‌شکن دهنه سر، ساختمان تأمین اجتماعی و پل کابلی که تا پایان سال افتتاح می‌شود ازجمله پروژه‌های عمرانی شاخص دوران نمایندگی بنده است.

قربانی با بیان اینکه آستانه‌اشرفیه ازلحاظ شاخص توسعه در گیلان رتبه نخست را دارد گفت: ازنظر طرح توسعه محور و گازرسانی روستایی گاز آب اول هستیم.

*شورای تأمین یک شورای سخت‌افزاری و چکشی نیست

فرماندار آستانه‌اشرفیه نیز در مراسم با بیان اینکه کلیدواژه حل مشکلات تلاش هست اظهار کرد: اگر ما تحریم نبودیم روزی ۱۰۰ میلیون بشکه نفت میفروختیم، اگر امکانات و پول داشتیم ولی تلاش نمی‌کردیم نمی‌توانستیم کاری از بیش ببریم و همه کارها مسکن‌وار بود.

رحیم حیدری گلرودباری با اذعان به اینکه وظیفه فرمانداری اجرای سیاست دولت در شهرستان است گفت: فرمانداری وظیفه دارد سیاست‌های دولت را با کمک ادارات و سازمان‌ها  برای رفاه هرچه بیشتر مردم پیاده و اجرا کند.

وی با تأکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های نیروهای انقلاب برای خدمت به مردم افزود: فرماندار می‌تواند خط فکری داشته باشد ولی وقتی مسئولیتی قبول کرد باید این خط را کنار و به همه تفکرها و جریانات احترام بگذارد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به نقش فرمانداری در مدیریت شورای تأمین و شورای اسلامی بیان کرد: شورای تأمین یک شورای سخت‌افزاری و چکشی نیست و این باور غلط است که برخی بیان می‌کنند، وظیفه شورای تأمین ایجاد آرامش برای مردم هست و به همین منظور این شورا با بازاریان، هنرمندان ورزشکاران و فعالان فضای مجازی جلسه هم‌اندیشی برگزار می‌کند.

*نگاه دولت به بخش خصوصی یک نگاه آزاردهنده است

رئیس مؤسسه غیرانتفاعی مهرآستان با بیان اینکه توسعه مبحثی جدید بوده که با انقلاب صنعتی در اروپا شکل گرفت اظهار کرد: باید از تکنولوژی استفاده درست کرد و باید ابتدا وارد قطار تکنولوژی شده و سپس فرمان را دست گرفته و استفاده درست کنیم و نگذاریم جامعه آسیب بزند.

محمدرضا امین ناصری با بیان اینکه درباره توسعه نظریه‌های متفاوت وجود دارد افزود: درباره توسعه نظریه‌های مبتنی بر جغرافیا یعنی کشوری که منابع ندارد نمی‌تواند توسعه داشته باشد، نظریه مبتنی بر دین و اخلاق که کشور را روبه توسعه می‌برد و نظریه آگاهی که می‌گوید لازمه کشور توسعه‌یافته وجود حاکمانی است که به مقوله اقتصاد آگاهی داشته باشند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین لازمه رشد توسعه وجود نهادهای اقتصادی مربوط به هم است گفت: شرط اجرای این شاخص، وجود سیاست بدون تبعیض و پشتوانه آن نیز وجود نهاد حق، قانون‌گذاری و وجود یک قوه قضایی مقتدر است.

رئیس مؤسسه غیرانتفاعی مهرآستان با اشاره به دوران تصدی مسئولیت حجت‌الاسلام ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بیان کرد: چرا باید امام‌جمعه‌ای فاضل، دانا و فکور که باعث برکات زیادی برای شهر شد نامه بزنند به قم و بگویند من دیگر نمی‌توانم؛ این وظیفه ماست که جلو این کار را بگیریم.

وی با بیان اینکه این باور غلط است که بگوییم وقتی کشوری دیگر در کشور ما سرمایه‌گذاری می‌کند باعث استعمار می‌شود افزود: آمریکا در چین سرمایه‌گذاری کرده که این باعث استعمار آمریکا که نشد هیچ بلکه امروز چین سالانه یک هزار میلیارد دلار به آمریکا و چین جنس می‌فروشد.

امین ناصری با اشاره به عدم‌حمایت از بخش خصوصی در شهرستان گفت: تا زمانی که سرمایه‌گذار در این شهر می‌آید و ما  سنگ‌اندازی می‌کنیم این شهر پیشرفت نمی‌کند.

وی با انتقاد از سیاست طلبکارانه دولت از بخش خصوصی گفت: نگاه دولت به بخش خصوصی یک نگاه آزاردهنده است و دانشگاه مهرآستان در حالی یک ریال از وزارت علوم وجهی دریافت نمی‌کند که مجبور به اجرای قوانین وزارت علوم است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2