لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68837 شناسه خبر: 68837

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان:

عالمان دینی اسلام را زنده نگه داشتند

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ابیان اینکه عالمان دینی اسلام را زنده نگه داشتند گفت: عالمانی مانند شیخ طوسی و علامه هندی خدمات ارزشمندی به اسلام ارائه دادند، از خصوصیات عالم این است که باید آگاه به زمان باشد، عالمی که به زمان آگاه باشد در شرایط بحرانی فریب نمی‌خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی شامگاه دوشنبه در مراسم یادبود علمای فقید شهرستان آستانه‌اشرفیه در مسجد جامع این شهرستان با تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: در سوگ انسانی نشسته‌ایم که مکتب ما آنچه دارد در سایه‌سار آن امام بزرگوار دارد و هرچه صفحات تاریخ را ورق بزنیم پر از سخنان ارزشمند این امام بزرگوار است.

وی با اشاره به پرورش بیش از شش هزار شاگرد و دانشمند توسط امام صادق (ع) گفت: ایشان ۶۵ سال عمر کردند در این عمر پربرکت، معارف الهی را به شیعیان جهان آموختند و پس از ایشان نیز امام باقر (ع) راهشان را استمرار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به وصیت‌نامه سیاسی امام خمینی (ره) تصریح کرد: در این وصیت‌نامه ارزشمند و نورانی امام بزرگوار با بینشی عمیق درباره افتخارات اسلام و شیعه صحبت کردند.

فلاحتی با اشاره به توجه ویژه امام صادق (ع) به مذهب تشیع بیان کرد: امام راحل (ره) می‌فرمایند؛ جامعه‌ای که از دانش اجتماعی گفت و بینش خود استفاده نکند خفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بابیان اینکه فرهنگ جامعه با دوری از طاغوت و بندگی خداوند اصلاح می‌شود افزود: هدف انبیا دوری از طاغوت و بردن انسان به‌سوی خدا بود، انقلاب ما نیز همین‌گونه است اگر به صحبت‌های امام بنگریم؛ درمی‌یابیم که اکثر صحبت ایشان معطوف به ساختار جامعه اسلامی است، اگر طاغوت در جامعه‌ای حکم باشد شکست می‌خورد.

وی بابیان اینکه عالمان دینی اسلام را زنده نگه داشتند گفت: عالمانی مانند شیخ طوسی و علامه هندی خدمات ارزشمندی به اسلام ارائه دادند، از خصوصیات عالم این است که باید آگاه به زمان باشد، عالمی که به زمان آگاه باشد در شرایط بحرانی فریب نمی‌خورد.

فلاحتی شاپور بختیار را آخرین مهره انگلیس پیش از انقلاب دانست و گفت: در فتنه ۸۸ نیز منافقان کور دل اعتراف کردند که برخی از نام های فتنه گران را ۴۰ سال  پیش به درون نهضت امام خمینی وارد کردند و  جریان فتنه ۸۸ را راه اندازی کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه استکبار جهانی در هر دو دهه اخبار جنایات خود را به جهانیان عرضه می کنند افزود: وزیر سابق امور خارجه آمریکا اعتراف کرد که فتنه ۸۸ را سازماندهی کردند و سفیر انگلیس در خیابان های تهران وارد جمعیت فتنه گر شد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2