لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68650 شناسه خبر: 68650

استاندار گیلان در نشست هماهنگی مراسم یادواره شهید خوش‌سیرت:

مراسمی درخور شأن شهداست که مردمی باشد

استاندار گیلان با اذعان به اینکه شهدا نیازمند برگزاری بزرگداشت نیستند بلکه این نیاز ما و جامعه است گفت: مراسمی درخور شأن شهداست که مردمی باشد و در این مسیر ما تنها تمهیدات مراسم را فراهم می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ دکتر مصطفی سالاری روز گذشته در جلسه ستاد بزرگداشت سردار شهید مهدی خوش‌سیرت در سالن اجتماعات استانداری گیلان با اشاره به تقدیم سه شهید از سوی این خانواده برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی اظهار کرد: شهید مهدی خوش‌سیرت صرف‌نظر از رده‌های نظامی به‌عنوان یک انسان وارسته، عارف و اخلاق‌مدار مشهور بود.

وی با اشاره به اینکه ایثار و فداکاری را یکی از خصایص بارز شهداست بیان کرد: در مسیر توسعه جامعه نیز باید ابعاد کوچک‌تری از ایثار شهدا وجود داشته باشد و برخی افراد از خواسته‌های خود بگذرند تا اخلاق‌مداری حفظ شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه خداوند قدر و منزلت شهدا را در نظر مردم ترسیم کرده است گفت: شهدا نیازمند برگزاری بزرگداشت نیستند بلکه این نیاز ما و جامعه است که از فداکاری آنان تجلیل کنیم.

وی پایداری و سربلندی ایران اسلامی را به‌واسطه شهدا دانست و افزود: تجلیل از شهدا وظیفه انسانی افرادی است که خود را مدیون خون آنان می‌دانند.

*مراسمی درخور شأن شهداست که مردمی باشد

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مردم، قدردان فداکاری شهدا هستند گفت: شکوه و عظمت مراسم شهدا ناشی از حضور گسترده و روحیه قدرشناسی مردم است.

وی با قدردانی از اعضاء ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مهدی خوش‌سیرت گفت: مراسمی درخور شأن شهداست که مردمی باشد و در این مسیر ما تنها تمهیدات مراسم را فراهم می‌کنیم.

سالاری با بیان اینکه برگزاری مراسم شهید خوش‌سیرت محدود به یک شهرستان نیست افزود: شهید خوش‌سیرت متعلق به همه ملت ایران به‌ویژه گیلانیان است.

وی بر ضرورت اطلاع‌رسانی گسترده برگزاری این مراسم از سوی صداوسیما تأکید کرد و گفت: هرگونه حمایت و پشتیبانی لازم در برگزاری شایسته این مراسم انجام ‌گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه محل زندگی این شهید کانون اعزام رزمندگان به جبهه‌ها بوده است افزود: آمادگی بازسازی و حفظ این بنا که خاطرات این شهید وارسته در آن نهفته است برای بازدید عموم مردم وجود دارد.

*تشریح برنامه‌های مراسم بزرگداشت شهید خوش‌سیرت

در این جلسه فرمانده تیپ میرزا کوچک خان نیروی زمینی سپاه لنگرود با اشاره به اینکه برگزاری مراسم شهیدان املاکی و خوش‌سیرت جزء وظایف مجموعه تیپ میرزا کوچک است گفت: هرسال با بیشترشان وحدت، همدلی و انسجام اعضاء ستاد بر تعداد شرکت‌کنندگان در مراسم و تأثیر آن بر نسل کنونی جامعه افزایش پیدا می‌کند.

سردار حسین مصطفی پور افزود: مسابقه‌ها و برنامه‌های فرهنگی و ورزشی، چاپ کتاب، دیدار با خانواده شهدا و گردهمایی گردان حمزه در حاشیه این مراسم برگزار می‌شود.

در ادامه این جلسه فرماندار آستانه‌اشرفیه نیز پاسداشت فداکاری شهدا را جزء وظایف و نیاز جامعه دانست و گفت: تمام اهتمام خود را برای برگزاری شایسته این مراسم به کار خواهیم گرفت.

گفتنی است دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان چهارشنبه گذشته در پنجمین سفر کاری خود به شهرستان آستانه‌اشرفیه با خانواده شهیدان خوش‌سیرت در منزل این شهدا دیدار کرد.

به گزارش آستان‌خبر، سردار شهید مهدی خوش‌سیرت فرمانده تیپ و معاون لشکر ۱۶ قدس گیلان بود که پس از حضور مؤثر در ۱۶ عملیات دوران دفاع مقدس و پس از ۱۳ مرحله جانبازی در سال ۱۳۶۶ و در سن ۲۷ سالگی در عملیات نصر ۴ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید حسین خوش‌سیرت در سال ۱۳۶۳ و شهید رضا خوش‌سیرت نیز در سال ۶۴ در سن ۳۰ سالگی در عملیات والفجر ۸ به شهادت رسیدند.

مراسم بزرگداشت سردار شهید مهدی خوش‌سیرت ششم تیرماه در حرم مطهر شهدای آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2