لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68539 شناسه خبر: 68539

در سومین سالگرد ارتحال امام‌جمعه فقید آستانه‌اشرفیه بیان شد

آیت‌الله امینیان همواره در محیط دانشگاهی و حوزوی ثبات شخصیت داشتند

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سجایای اخلاقی عضو فقید خبرگان رهبری گفت: ایشان بسیار خوش‌اخلاق بودند یکی از امتیازات ایشان ثبات شخصیت ایشان بود و در حوزه همان‌طور بود که وقتی به دانشگاه می‌آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت الاسلام‌والمسلمین یوسف صدیق عربانی امشب در مراسم سومین سالگرد آیت‌الله محمدعلی امنیان ر مسجد جامع این شهر اظهار کرد: آشنایی من با آیت‌الله امینیان به پیش از انقلاب و در حوزه علمیه قم بود که ما همواره نسبت به گیلانی بودن ایشان افتخار می‌کردیم.

وی با اشاره به سجایای اخلاقی عضو فقید خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ایشان بسیار خوش‌اخلاق بودند یکی از امتیازات ایشان ثبات شخصیت ایشان بود و در حوزه همان‌طور بود که وقتی به دانشگاه می‌آمد.

استاد حوزه و دانشگاه از آیت‌الله امینیان به‌عنوان یار دیرین امام و رهبری یاد کرد و افزود: آیت‌الله امنیان چون دل به انقلاب بسته و امامش را دوست داشت برای انقلاب و امام سنگ تمام می‌گذاشت.

عربانی با اشاره به شهادت محمدتقی امنیان فرزند امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه گفت: داغ فرزند بسیار سخت است و آیت‌الله امینیان پس از شهادت فرزند رشیدش که از امیدهای حوزه به شمار می‌رفت ذره‌ای از مواضع انقلابی خود کوتاه نیامد.

به گزارش فارس، آیت‌الله محمدعلی امینیان عضو فقید خبرگان رهبری در گیلان و امام جمعه فقید آستانه‌اشرفیه در ۲۰ خرداد سال ۱۳۹۴ به دلیل کهولت سن به ملکوت اعلی یوست. آرامگاه وی در حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف آستانه‌اشرفیه قرار دارد.

انتهای پیام/

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2