لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68423 شناسه خبر: 68423

جشنواره “چادرهای آسمانی” در گیلان برگزار می‌شود

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان‌ گفت:‌ جشنواره چادرهای آسمانی با محوریت حجاب و عفاف در استان گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ نخستین جشنواره استانی تحت عنوان”‌ چادرهای آسمانی”‌ با محوریت حجاب و عفاف در بخش‌ها و حوزه‌های مختلفی نظیر عکس،‌ پوستر،‌ نقاشی و تصویرسازی در استان گیلان برگزار می‌شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان‌ حجاب را هدیه‌ای از طرف پروردگار خواند و افزود:‌ زنان در جامعه اسلامی با استفاده از این نعمت الهی نه‌تنها خود را از خطرات و تهدیدات بسیار زیادی مصون می‌دارند بلکه با تمسک به آن به سعادت حقیقی دست پیدا خواهند کرد.

جعفری‌خیرخواه ضمن تأکید بر این مسئله مهم که حفظ حجاب به کانون خانواده‌ها استحکام می‌بخشد عنوان کرد:‌ تنها در سایه این نعمت بزرگ و ارزشمند الهی است که آرامش و اطمینان قلبی و تعادل شخصیتی در پرتو آن برای زنان فراهم می‌شود و جامعه در مسیر تعالی واقعی قرار می‌گیرد.

وی به نوع فعالیت‌های نیروی انتظامی برای تعمیق و ترویج چنین ارزش‌هایی در جامعه اشاره کرد و بیان داشت:‌ نیروی انتظامی بنابر وظایف ذاتی، انواع فعالیت‌های ایجابی، فرهنگی و اجتماعی را در کنار اقدامات سلبی حوزه امنیت اخلاقی در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان‌ هفته عفاف و حجاب را فرصتی جهت ترویج ارزش‌های اسلامی دانست و تصریح کرد:‌ این مناسبت‌ها فرصتی ارزنده جهت برگزاری جشنواره چادرهای آسمانی را فراهم آورده تا از هنرمندان،‌ فعالان و افراد برجسته در این زمینه تجلیل شود.

جعفری‌خیرخواه به حوزه‌های مختلف این جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت:‌ جشنواره چادرهای آسمانی در بخش‌های عکس،‌ پوستر،‌ نقاشی(‌ ویژه کودک و نوجوان)‌ و تصویرسازی برگزار می‌شود و به هر کدام از نفرات برگزیده آن نیز ضمن تجلیل جوایز ارزشمندی تعلق خواهد گرفت.

وی جوایز نفرات اول تا دوم برگزیده در جشنواره چادرهای آسمانی را برشمرد و عنوان کرد:‌ به نفر اول علاوه بر لوح سپاس و تندیس جشنواره مبلغ ۱۲ میلیون ریال وجه نقد و به نفر دوم نیز علاوه بر لوح تقدیر و تندیس جشنواره مبلغ  ۱۰ میلیون ریال به‌عنوان جایزه تعلق خواهد گرفت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان‌ جوایز سایر نفرات برگزیده را نیز اعلام کرد و بیان داشت:‌ به نفر سوم برگزیده شده در این جشنواره لوح سپاس،‌ تندیس و مبلغ ۸ میلیون ریال اهدا می‌شود و از سایر منتخبان نیز با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل می‌آید.

جعفری‌خیرخواه جوایز بخش نقاشی ویژه کودک و نوجوان جشنواره چادرهای آسمانی را برشمرد و افزود:‌ به برگزیده نخست این بخش از جشنواره ۵ میلیون ریال، نفر دوم‌ ۴ میلیون ریال،‌ نفر سوم ۳ میلیون ریال، نفر چهارم ۲ میلیون ریال و نفر پنجم یک میلیون ریال اهدا می‌شود.

وی با اشاره به نحوه ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره چادرهای آسمانی ابراز داشت:‌ شهروندان می‌توانند از طریق کانال ارتباطی پیام رسان سروش به نشانی @PoliceGilan و نیز از طریق بنرها و پوسترهای توزیع شده در ادارات سطح شهر از شرایط برگزاری جشنواره مطلع شوند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان‌ آدرس الکترونیکی جهت ارسال آثار را بیان کرد و گفت:‌ علاقه‌مندان می‌توانند از طریق پست الکترونیکی(ایمیل) به نشانیgilan.social@police.ir و یا با ارسال CD آثار خود به دبیرخانه در جشنواره چادر‌های آسمانی شرکت کنند.

جعفری‌خیرخواه نشانی دبیرخانه را نیز اعلام کرد و افزود:‌ شهروندان می‌توانند آثار خود را به نشانی رشت، سبزه‌میدان،‌ ابتدای کوچه بقراطی ۲،‌ ساختمان مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان،‌ اداره آموزش و مشارکت‌های عمومی ارسال کنند.

وی شماره‌های تماس دبیرخانه جشنواره چادرهای آسمانی را برشمرد و خاطرنشان کرد:‌ علاقه‌مندان شرکت در این جشنواره برای پیگیری موارد و سئوالات مدنظر خود می‌توانند با شماره‌های تماس ۱-۰۱۳۲۱۸۸۰۸۰ و ۰۹۱۱۲۳۵۲۶۵۲ با دبیرخانه ارتباط برقرار کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان‌ با اشاره به آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره تصریح کرد:‌ شهروندان و هنرمندان تا ۱۰ تیرماه فرصت دارند مجموعه آثار خود را در بخش‌های یاد شده به دبیرخانه جشنواره چادرهای آسمانی جهت شرکت در بخش مسابقه ارسال کنند.

جعفری‌خیرخواه با بیان اینکه مراسم اختتامیه در تاریخ ۲۱ تیرماه امسال با حضور مسئولان و اهدای جوایز برگزار می‌شود عنوان کرد:‌ آثار ارسالی  پس از داوری در جشنواره چادرهای آسمانی از ۱۹ تیرماه در سالن مارلیک خاتم الانبیاء شهر رشت در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2