لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68268 شناسه خبر: 68268

حقوق حداقل‌بگیران ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند حقوق کارمندانی که پایین‌ترین پایه حقوقی را دریافت می‌کنند، ۲۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند حقوق کارمندانی که پایین‌ترین پایه حقوقی را دریافت می‌کنند، ۲۰ درصد افزایش یابد.

نمایندگان در جلسه علنی امروز – چهارشنبه – مجلس با ۱۵۹ رأی موافق، ۳۷ رأی مخالف، چهار رأی ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر با طرح استفساریه جز بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور موافقت کردند.

در موضوع این استفساریه آمده است: آیا منظور از افزایش پلکانی نزولی حقوق مندرج در جزء یک‌بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور، طبقات پایین‌تر افزایش بیشتری برخوردارند و میزان افزایش پایین‌ترین طبقه ۲۰ درصد است؟ که طراحان در این استفساریه پاسخ داده‌اند: بله.

بر اساس تبصره ۱۲ قانون بودجه امسال افزایش حقوق کارکنان دولت بین ۶ تا ۱۲ درصد محاسبه می‌شود. این در حالی است که مجلسی‌ها معتقدند دولت تفسیر اشتباه کرده است و برافزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق‌بگیران تأکیددارند.

کمترین افزایش حقوق امسال ۱۶ درصد است

علی لاریجانی در جریان بررسی این طرح اظهار کرد: دولت تأکید دارد این طرح بار مالی دارد درصورتی‌که در آن برافزایش پلکانی نزولی حقوق تأکید شده است.

وی افزود: بنا بر قانون، پایین‌ترین افزایش ۱۶ درصد است اما دولت ۱۲ درصد افزایش حقوق اعلام کرده است، مبنای تهیه طرح استفساریه نیز اعلام ۱۲ درصدی حداقل افزایش حقوق کارمندان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این طرح به‌موجب قانون بودجه سال ۹۷ برافزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق‌بگیران تأکید دارد که دولت می‌تواند در محاسبات مرتبط با حقوق اساتید دانشگاه در تنظیمات خود به وضعیت آن‌ها رسیدگی کند.

محمدمهدی مفتح نیز درباره این طرح گفت: در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ و در جلسات علنی مجلس به جهت رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر و کسانی که حقوق کمتر دریافت می‌کنند، تصمیم گرفته شد تا حقوق کارمندان بیشتر افزایش یابد اما متأسفانه دولت از این جزء تبصره ۱۲ برداشت درست نداشته و افزایش حقوق کارکنان دولت رابین ۶ تا ۱۲ درصد تعیین کرده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی افزود: این طرح به این موضوع تأکید دارد که تنها به حقوق ۳۵ هزار و ۷۵۱ نفر به میزان ۲۰ درصد افزوده شود، این اقدام با حفظ منابع مالی موجود می‌تواند، انجام شود زیرا در قانون برای طبقات بالاتر چون مقامات، نمایندگان، سفرا و وزیران هیچ افزایش حقوقی در نظر گرفته نشده است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2