لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68265 شناسه خبر: 68265

میزان درآمد کشاورزان باید افزایش پیدا کند/برای ایجاد اشتغال از هر خلاقیتی حمایت می‌کنم

استاندار گیلان گفت: ارتزاق عمده مردم این استان از کشاورزی تأمین می‌شود، بنابراین میزان درآمد کشاورزان باید افزایش پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ مصطفی سالاری شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان با تأکید بر تلاش استانداری برای انتخاب بخشداران زیر ۴۰ سال اظهار کرد: شنیدن مطالبات جوانان و توصیف فضای کنونی جامعه بر ذهن تصمیم‌ سازان مؤثر بوده و منجر به درک و تحقق بهتر اهداف مشترک در جامعه خواهد شد.

وی با تأکید بر ضرورت حضور بیشتر جوانان در بخش‌های مختلف استان بیان کرد: جوانان باید در هر یک از کمیته‌های ۴۸ گانه استان حضورداشته تا بتوانند مطالبه گر مسائل مربوط به خود باشند.

استاندار گیلان گردشگری را یکی از محورهای توسعه استان دانست و افزود: بوم‌گردی به‌عنوان بخشی از مبحث مهم گردشگری می‌تواند نقش مثبتی در ارتقا وضعیت استان ایجاد کند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴۴ میلیون نفر به‌صورت روزانه در استان گیلان اقامت داشتند و با توجه به تکمیل آزادراه قزوین- رشت و افتتاح راه‌آهن، این جمعیت به ۶۰ میلیون نفر نیز خواهد رسید.

سالاری وجود برنامه‌ریزی در بخش گردشگری را عاملی برای جلوگیری از تخریب محیط‌زیست و تغییر کاربری‌های بی‌مورد عنوان کرد و گفت: ارتزاق عمده مردم این استان از کشاورزی تأمین می‌شود، بنابراین میزان درآمد کشاورزان باید افزایش پیدا کند.

وی با تأکید بر تقویت پیوند گردشگری و کشاورزی استان تصریح کرد: وجود آب‌بندان‌ها ظرفیت بالایی برای بخش گردشگری استان بوده و با توجه به لایروبی انهار و آب‌بندان‌ها و توجه به ساخت کلبه‌های چوبی اقامتی می‌توان شاهد ایجاد شغل‌های ثابت برای مردم استان باهدف جلوگیری از ویلاسازی‌ بی‌رویه در استان بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه حضور جوانان در حوزه‌ فناوری اطلاعات و استارت آپ‌ها گام مثبتی در نقش‌آفرینی آنان ایجاد می‌کند گفت: با احداث زمین ورزشی در روستاهای با جمعیت ۴۰۰ نفر به بالا و با همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان شاهد

سالاری با بیان اینکه از هر خلاقیتی برای ایجاد اشتغال حمایت می‌کنم گفت: استانداری گیلان در سال ۹۷ برای ارتقای سطح اشتغال گیلان بسیار خوش‌بین است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2