لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68233 شناسه خبر: 68233

فرماندار آستانه‌اشرفیه :

شخم بیش از ۹۳ درصد از اراضی کشاورزی آستانه‌اشرفیه پیش از رهاسازی آب سد

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: بیش از ۹۳ درصد از اراضی کشاورزی آستانه‌اشرفیه پیش از رهاسازی آب سد شخم زده‌شده و خزانه‌های نشاء آماده است و امیدواریم با رهاسازی آب سد ، اراضی کشاورزی این شهرستان زیرآب رفته و با تعامل و همکاری کشاورزان با مسئولان مربوطه شاهد سال زراعی مطلوبی در آستانه‌اشرفیه باشیم .

به گزارشرحیم حیدری امروز در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ با  اعلام آمادگی اراضی کشاورزی  این شهرستان  برای داشتن سال پربار زراعی اظهار کرد: بر اساس تدبیر و پیش‌بینی‌های انجام‌شده ، هماهنگی مربوط به تخصیص آب را  از پایان  فصل کشاورزی سال گذشته آغاز کردیم.

 وی با بیان اینکه لایروبی انهار، تعمیرات مربوط به پمپاژ و سردهنه سازی‌ها در آستانه‌اشرفیه انجام شد و افزود: جای خرسندی است که گفته شود آستانه‌اشرفیه از حیث لایروبی و تعمیرات مربوط به پمپاژ  پیشرفت خوبی  کرده است.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه فضای خوبی از حیث همکاری بین کشاورزان و مسئولان مربوطه شهرستان وجود دارد بیان کرد: تعامل خوب مردم با یکدیگر، جهاد کشاورزی و همچنین رهاسازی آب  سد از امروز نویدبخش سال پربار زراعی برای آستانه‌اشرفیه خواهد بود.

حیدری با بیان اینکه آستانه‌اشرفیه ۲۳ هزار و هفت‌صد هکتار اراضی شالیزاری دارد افزود: همه این اراضی از شبکه آبیاری شده و در طی دو سال گذشته  با تمهید مقدمات پبش از آغاز کار کشاورزی، حتی یک متر از اراضی شالیزاری ما دچار خشکی نشده است.

وی با ابراز امیدواری از تمهیدات انجام‌گرفته توسط مجموعه شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت:  بیش از ۹۳ درصد از اراضی کشاورزی آستانه‌اشرفیه قبل از رهاسازی آب سد شخم زده‌شده و خزانه‌های نشاء آماده است که  امیدواریم  با رهاسازی آب سد، اراضی کشاورزی این شهرستان زیرآب رفته و با تعامل و همکاری کشاورزان با  مسئولان مربوطه شاهد  سال زراعی مطلوبی  در آستانه‌اشرفیه شاهد باشیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2