لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68229 شناسه خبر: 68229

گزارش آستان خبر از روند احیای شرکت پوشش گزارش می‌دهد/1

۲۰۰۰ فرصت شغلی در گیلان در انتظار اعمال‌نظر مسئولان استانی

بر مبنای ادعای این شرکت سرمایه گزاری با ادعای اشتغال دو هزار کارگر به‌صورت مستقیم در انتظار اعمال‌نظر مسئولان استانی است و پرواضح است رقم ادعایی ایجاد اشتغال این شرکت سرمایه گزاری، بسیار چشم‌گیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ یکی از ابزارهای توسعه اقتصادی سرمایه گزاری بوده که یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان و مدیران اجرایی کلان و میانی کشور است چراکه دستیابی به رشدی پایدار در حوزه اقتصاد به توسعه اقتصادی منتج می‌شود و علاج بسیاری از ناملایماتی‌های اقتصادی در کشور خواهد بود.

بهبود وضعیت اقتصاد و جذب سرمایه گزار در تولید اشتغال و به‌تبع آن رونق اقتصادی، عدالت اجتماعی، افزایش سطح درآمد، رفاه و رضایت شهروندان را به همراه دارد لذا رفع مشکلات و تنگناهای اقتصادی از مؤلفه‌های مسئولین استان‌ها و در سطح کلان کشور قرار دارد، گفتنی است  سرمایه گزاری در تولید همچون موتوری محرک برای رشد و ارتقای مقوله  اقتصاد در هر کشور است که بسیاری از صاحب‌نظران رابطه رشد و میزان سرمایه گزاری در جوامع را غیرقابل‌انکار تعریف می‌کنند.

ارتقای شاخص‌های کلان توسعه اقتصادی با جذب سرمایه و تزریق آن به  ظرفیت‌های اقتصادی  جوامع تحقق می‌یابد و سرمایه گزار با علم بر سودآوری  روی یک پتانسیل اقتصادی سرمایه خود را تزریق مقوله مورد هدف خواهد کرد ازاین‌رو با دو رویکرد مدیران سیاسی و اقتصادی استان‌ها و الزام بر سودآوری ظرفیت اقتصادی برای سرمایه‌گذار مواجه هستیم که تلفیق دو ستون مهم  اقتصادی می‌تواند برافزایش یا کاهش رشد اقتصادی استان‌ها مؤثر واقع شود.
امروزه با توجه به مشکلات موجود در کشور و ضعف اقتصاد به دلیل عدم موازنه تولید و مولد، یکی از معضلات کشور عدم سرمایه گزاری و یا ترس از سرمایه گزاری در کشور به‌وفور دیده می‌شود که خود دلایلی متعددی را برمی‌تابد.

در شرایط نامطلوب اقتصادی در کشور و به تفکیک استانی، استان‌هایی پیروز هستند که موفق به جذب سرمایه گزار از طریق رفع موانع قانونی و تسهیل در امر سرمایه گزاری در استان گام برمی‌دارند چراکه چرخه تولید، چرخه اعتماد و آسودگی خیال افراد در جوامع را به همراه داشته و سد قابل دفاعی برای جلوگیری از معضلات اجتماعی و سیاسی در جوامع خواهد بود.

گفتنی است یکی از مسائل مهم استان گیلان با توجه به شرایط طبیعی ایده آل، عدم امنیت شغلی و موجودیت شغلی در استان گیلان است که دلایل متعددی را به نام خود ثبت کرده است، دهه‌های گذشته در  استان گیلان صدای چرخش کارخانه‌ها سفره‌های بسیاری از کارگران گیلانی را پهن می‌کرد و باگذشت سال‌ها و عدم مدیریت صحیح، نه‌تنها سفره  را پهن‌تر  نکرد بلکه یک‌به‌یک سفره‌ها را جمع کرده و زندگی بسیاری را به لحاظ اقتصادی نابود کرد.

مگر می‌شود گیلانی باشیم و نام برند رشت الکتریک و کارخانه پوشش را با  اشتغال بالای چند هزار کارگر را نشنیده  و از سکوت  صدای چرخش کارخانه‌ها اندوهگین نشده باشیم، سال‌های سال اوضاع بدتر می‌شد و منفعت‌طلبان  برای نفع شخصی گوشه‌ای از این کارخانه‌ها را می‌گرفتند و همه دارایی آن را به یغما می‌بردند.

اما چندی پیش خبرهای خوشی از کارخانه‌ای با نام برند بین‌المللی  یعنی کارخانه پوشش به گوش رسید که یک شرکت سرمایه گزاری با نام شرکت سرمایه گزاری آتیه دماوند چرخه کارخانه  پوشش را به دست گرفته و همه معوقات کارگران و بدهی‌های این کارخانه را پرداخت کرده و با مشاوره یک شرکت بین‌المللی ۱۴ طرح در سطح ملی را به استانداری گیلان فرستاد و این سرمایه قابل‌تأمل در سایه غفلت مسئولین مربوطه در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

سؤال اینجاست در شرایطی که توسعه استان به سرمایه گزاری و رشد اقتصادی  نیازمند است، شایسته بود مدیران استانی به دنبال سرمایه گزار بگردند و راه‌های سرمایه گزاری در  استان را برای سرمایه گزار تسهیل کنند نه اینکه یک سرمایه‌گذار پشت درهای بسته شورای سرمایه گزاری استان برای تعامل استانی گیر کند.

استاندار گیلان با ایجاد کارگروه اشتغال از طریق توجه به مسئله بومگردی و گردشگری، دغدغه اشتغال‌زایی را در استان فعال کرد درحالی‌که بر مبنای ادعای این شرکت سرمایه گزاری با ادعای اشتغال دو  هزار کارگر به‌صورت مستقیم در انتظار اعمال‌نظر مسئولان استانی است و پرواضح است رقم ادعایی ایجاد اشتغال این شرکت سرمایه گزاری، بسیار چشم‌گیر بوده و در صورت تحقق، سهم عمده‌ای از تنگناهای فرصت شغلی را از استان برطرف می‌کند.

همان‌طور که همه می‌دانیم شاه‌کلید  رشد اقتصادی در استان به سرمایه گزاری برمی‌گردد واز موفقیت‌های یک دولت جذب و دعوت از سرمایه گزار است.

ادامه دارد …

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2