لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68221 شناسه خبر: 68221

راه سلامت جامعه از مدرسه می‌گذرد

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با اشاره بر لزوم نهادینه کردن رفتارهای سالم در مراکز آموزشی، گفت: راه سلامت هر جامعه‌ای از مدرسه می‌گذرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ مهدی حاجتی در حاشیه اختتامیه دومین جشنواره سفیران سلامت دانش‌آموزی استان گیلان، با بیان اینکه اول تا هفتم اردیبهشت‌ماه به‌عنوان هفته سلامت در کشور نام‌گذاری شده، اظهار کرد: شعار امسال هفته سلامت نیز پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه‌جا است.

وی با تأکید بر اینکه راه سلامت هر جامعه‌ای از مدرسه می‌گذرد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۲ هزار نفر سفیر سلامت دانش‌آموزی داریم و با آموزش درست به این سفیران می‌توانیم از رفتارهای ناسالم جلوگیری کنیم و رفتارهای سالم را نهادینه کنیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان تصریح کرد: در همین راستا آموزش سلامت و خود مراقبتی در مراکز آموزشی، در بین این سفیران توسط مراقبین سلامت آغازشده است.

حاجتی افزود: آثار دریافتی از دانش آموزان و مراقبین سلامت به بیش از ۲۰ هزار اثر می‌رسد که نسبت به سال گذشته رشد ۴ برابری داشته است.

وی بیان کرد: از میان آثار دریافتی یک‌صد اثر از مراقبین سلامت و ۲۰۰ اثر از سفیران سلامت دانش‌آموزی انتخاب‌شده که در مراسم امروز از آن‌ها تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2