لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68212 شناسه خبر: 68212

استاندار گیلان خبر داد

رهاسازی آب سد منجیل برای کشاورزان در روز هشتم اردیبهشت

استاندار گیلان با اذعان به اینکه در ابتدا قرار بود آب سد منجیل روز ۱۶ اردیبهشت رهاسازی شود گفت: بنا به پیشنهاد کشاورزان این تاریخ به ۱۰ اردیبهشت تغییر کرد اما طبق آخرین اطلاعات و پیشنهاد‌ها اخیر کشاورزان، تاریخ رهاسازی آب به هشت اردیبهشت تغییر و روز هشتم اردیبهشت آب رهاسازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ مصطفی سالاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه حجم آب‌گیری سد منجیل ۹۵۰ میلی‌متر مکعب بوده اظهار کرد: نسبت به سال گذشته در همین زمان حدود ۱۲ درصد کسری ذخیره آب‌داریم.

وی با اشاره به اینکه ورود روزانه آب به مخزن سد رو به بهبود بوده است افزود: ورودی آب به سد منجیل به ۹۰ مترمکعب در ثانیه رسیده است اما در مقایسه با سنوات گذشته در ورودی آب کسری داریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه کشاورزان دریکی دو ماه گذشته همکاری خوبی با ما داشته‌اند گفت: لایروبی و شخم زمستانه کشاورزان در ذخیره بیشتر آب خیلی تأثیرگذار است.

سالاری با اشاره به اینکه منابع آب قابل مدیریت از محل سد منجیل کمتر شده بیان کرد: با تدابیر اندیشیده شده باید سختی‌ها را پشت سر گذاشت و ان‌شاءالله بارش نزولات جوی نیز در روزهای آینده به کشاورزان کمک خواهد کرد.

وی با اذعان به اینکه در ابتدا قرار بود آب سد منجیل روز ۱۶ اردیبهشت رهاسازی شود افزود: بنا به پیشنهاد کشاورزان این تاریخ به ۱۰ اردیبهشت تغییر کرد اما طبق آخرین اطلاعات و پیشنهاد‌ها اخیر کشاورزان، تاریخ رهاسازی آب به هشت اردیبهشت تغییر و روز هشتم اردیبهشت آب رهاسازی خواهد شد.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه کشاورزان بیمه خود را انجام دهند گفت: بیمه کشاورزان، حمایتی بوده و بخشی از هزینه را دولت می‌پردازد و با سایر بیمه متفاوت است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2