لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68192 شناسه خبر: 68192

پسران چهار برابر بیشتر در معرض اتیسم قرار دارند

عضو هیئت ‌علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با بیان اینکه پسران چهار برابر بیشتر از دختران در معرض اتیسم قرار دارند، گفت: باید هر زمان متوجه یک اختلال در حرکت و بیان کلمات کودک شدیم، آن را مورد توجه قرار دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ مسئول کارگروه آموزش، پژوهش و توان‌بخشی موسسه خیریه حامیان اتیسم استان گیلان در همایش «اتیسم، روایتی از درخودماندگی» که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به نام‌گذاری ماه فروردین به‌عنوان ماه اطلاع‌رسانی اتیسم اظهار کرد: خانواده‌هایی که درگیر این اختلال هستند باید علاوه بر آشنایی کامل با روش‌های رفتار با کودک اتیسمی، خودشان نیز کمک‌های روان‌شناختی دریافت کنند.

پروانه حاجی پور با بیان اینکه موسسه خیریه حمایت از اتیسم گیلان از بهمن ۹۴ کار خود را آغاز کرده است، افزود: این موسسه با اجرای کارگروه‌های مختلف در راستای حمایت از خانواده‌های درگیر اتیسم گام برمی‌دارد.

وی بخشی از توان‌بخشی افراد اتیسم را مبتنی بر جامعه دانست و گفت: با راه‌اندازی غرفه آگاه‌سازی اتیسم در پیاده راه فرهنگی رشت، یک‌صد تست غربالگری انجام و سه مورد مشکوک شناسایی شد.

فاطمه ربیعی نیز با بیان اینکه غربالگری کودکان ۲ تا ۵ سال رایگان است، تصریح کرد: با شناسایی موارد اتیسم بسته‌های درمانی و آموزشی در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

این روان‌شناس اتیسم را یک بیماری جدید دانست و یادآور شد: خوشبختانه در بخش آموزش کم و کاستی وجود ندارد و خانواده‌ها نی توانند طریقه برخورد با کودکان اتیسمی را فرابگیرند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز با اشاره به وجود میلیون‌ها نرون عصبی در انسان از دوران جنینی تا پایان عمر، خاطرنشان کرد: اگر این نرون ها به هر دلیلی آسیب ببینند، اعصاب انسان دچار اختلال می‌شود.

دکتر حسین نجمی با بیان اینکه پسران چهار برابر بیشتر از دختران در معرض اتیسم قرار دارند، عنوان کرد: مهم این است به دوران طلایی رشد یک کودک توجه دقیق داشته باشیم و در هر زمان متوجه یک اختلال درحرکت و بیان کلمات کودک شدیم، آن را موردتوجه قرار دهیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2