لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68062 شناسه خبر: 68062

شخم زمستانه بیش از ۷۰ درصد از اراضی کشاورزی در گیلان

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: میزان شخم زمستانه استان گیلان ۷۵ درصد بوده که خمام با میزان ۷۰ درصد به میانگین استانی نزدیک شده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ گودرز کمال پور  اظهار کرد: بیش از ۱۰ آیتم مقام برتر بخش خمام در حیطه وظایف جهاد کشاورزی را در سطح شهرستان رشت ثابت می‌کند.

وی با بیان اینکه شخم زمستانه خمام بالاترین درصد سطح شهرستان را به خود اختصاص داده و به میانگین استانی رسیده است افزود: میزان شخم زمستانه استان گیلان ۷۵ درصد بوده که خمام با میزان ۷۰ درصد به میانگین استانی نزدیک شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشت با اشاره به‌صورت جلسه بذر خشخاش و شاهدانه در خمام گفت: مکانیزاسیون، سوخت، عدم سوزاندن کاه و کلش و حفظ کاربری اراضی از آیتم‌های برتری خمام در بخش‌های مختلف است که در رتبه‌بندی‌های فرمانداری مورد ارزیابی قرارگرفته است.

کمال پور با اشاره به اینکه امیدواریم تا ۱۰ اردیبهشت آب کشاورزی رها شود خاطرنشان کرد: مردم خزانه گرفته و نیاز به رهاسازی آب‌دارند و امیدواریم باهمت مسئولان مربوطه این مهم به انجام برسد.

وی با اشاره به طرح تجهیزات که خمام آن را به اتمام رسانده و تنها مرحله لوله‌گذاری باقی‌مانده است بیان کرد: به‌طور کل دو میلیون و ۸۰۰ تن نیاز برنج کشور است که تولید ما دو میلیون و ۲۵۰ تن است ازاین‌رو ناچاریم حدود ۶۰۰ تن دیگر وارد کشور کنیم که ناگاه متوجه می‌شویم ظرف سه ماه نزدیک به دو هزار تن برنج وارد کشور شده که ناشی از سیاست‌های خارج از استان است

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشت با اشاره به مسئله سوخت و مدیریت خارج از استانی آن به دلیل مسائل پشت پرده و امکان قاچاق تصریح کرد: امسال دو برابر سال گذشته بذر سهمیه گرفته‌ایم که ۱۶۰ تن دریافت کرده و با توجه به کیفیت بالای آن نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشته‌ایم.

کمال پور با اعلام اینکه بالای ۷۰ درصد آب تخت داریم و قطره‌ای از آب سد استفاده نکرده‌ایم گفت: در ۱۴ نقطه دو هزار طرح تجهیز دار داشته و از چپ سنگر زیرآب‌ها را گرفته‌ایم که با کمک مسئولان مربوطه برخی نقاط دیگر را نیز می‌توانیم پوشش دهیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2