لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67925 شناسه خبر: 67925

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

استقرار عدالت اجتماعی و دوری از فساد اداری خواسته شهدا و خانواده آنهاست

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه چه بسیار از مادران شهیدی که چشم‌انتظار فرزندان شهید خود هستند اظهار کرد: شهدا و خانواده‌های ایثارگران به دنبال استقرار عدالت اجتماعی و دوری از فساد اداری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به اینکه در آستانه میلاد حضرت علی(ع) و روز مرد قرار داریم اظهار کرد: حضرت علی(ع) پس از رسول خدا در تاریخ اسلام از شخصیتی کم‌نظیر و بی‌بدیل برخوردار بودند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه حضرت علی(ع) را الگوی کامل کار، تولید و کوشش دانست و تصریح کرد: ولادت علی(ع) در کعبه شرافتی است که به این حضرت تعلق داشته و تمام ارزش‌های والای اسلامی و اخلاقی در وجود مبارک حضرت علی(ع) خلاصه ‌شده است.

وی با تسلیت فرارسیدن شهادت حضرت زینب(س) بیان کرد: حضرت زینب(س) بااینکه معصوم نیست ولی از فضایل اخلاقی معنوی والایی برخوردار بوده و به خاطر همین خصایل نیکو به‌ویژه صبر، ایثار و فداکاری به مقام باب‌الهوایجی دست یافت.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در آستانه آغاز ایام‌البیض قرار داریم اظهارکرد: اعتکاف فرصتی برای تفکر، محاسبه نفس، پالایش روحی و معنوی، دوری از معصیت و نزدیکی به خدا بوده و خیلی خوشحال هستیم که این سنت بعد از انقلاب اسلامی رواج و توسعه پیدا کرد.

ساجدی با بیان اینکه جوانان از مراسم اعتکاف استقبال خوبی می‌کنند افزود: جوانی بهترین فرصت برای خودسازی و تربیت معنوی بوده و در سال‌های اخیر درصد بالایی از افرادی که معتکف شده‌اند از بین همین جوانان هستند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی ایران قرار داریم تصریح کرد: مردم ایران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فوج فوج به صندوق‌های رأی آمدند و به جمهوری اسلامی ایران رأی آری دادند تا نهال نوپای انقلاب اسلامی به تثبیت برسد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه چه بسیار از مادران شهیدی که چشم‌انتظار فرزندان شهید خود هستند اظهار کرد: شهدا و خانواده‌های ایثارگران به دنبال استقرار عدالت اجتماعی و دوری از فساد اداری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند.

ساجدی با اشاره به اینکه ما نعمت‌های خدا را قدر نمی‌دانیم و کفران نعمت می‌کنیم گفت: هرسال به‌صورت مستمر و پرحجم جنگل‌ها به‌عنوان بخشی از مواهب طبیعی در حال نابود شدن بوده و مشکل بحران آب، خشک شدن رودخانه‌ها و افزایش بیایان‌ها همه نشانه‌هایی از سوء رفتار ما با طبیعت و مواهب الهی است.

انتهای پیام/

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2