لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67922 شناسه خبر: 67922

سردار سلامی در لنگرود:

عده‌ای در داخل هم‌نوا با دشمنان خارجی به دنبال ایجاد یأس در ملت هستند/حل مشکلات داخلی دشوار نیست

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امروز عده‌ای هم‌نوا با دشمن به دنبال ناامیدی ملت ایران هستند گفت: این سناریو از پیش تعیین‌شده استکبار علیه ایران است البته در کشور مشکلاتی وجود دارد که کسی منکر آن نیست اما حل این مشکلات کار دشواری نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ سردار حسین سلامی عصر امروز در سی‌امین یادواره سردار شهید حسین املاکی در مسجد جامع لنگرود با اشاره به رمز ماندگاری انقلاب اسلامی اظهار کرد: امنیت و آرامشی که امروز در کشور وجود دارد مرهون خون شهدای انقلاب است.

وی با بیان اینکه شهدا طراز شخصیت ملت را مشخص می‌کنند گفت: شهید حسین املاکی متعلق به همه جهان اسلام و ملت بزرگ ایران است و خورشیدی است که از خطه گیلان طلوع کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهدا قهرمانان واقعی ملت هستند بیان کرد: همواره شخصیت ملت‌ها و جوامع توسط قهرمانان آن کشور تعین می‌شوند و شخصیت‌هایی هستند که در تراز یک جامعه هستند.

سلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران شهدای زیادی را تقدیم اسلام کرد افزود: ایران کهکشان و شهدا ستارگان درخشانی هستند که در این کهکشان می‌درخشند و برخی از شهدا نیز مانند خورشیدند که دیگر ستارگان حول محور آن می‌چرخند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره شهید املاکی تصریح کرد: قطعاً زیباترین و پرمعناترین مفهومی که شهید املاکی را برجسته و درخشان می‌کند و ما را در پرتو آن شخصیت نورانی قرار می‌دهد کلام الهام‌بخش امام خامنه‌ای است که این شهید را قهرمان واقعی نامیدند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عظمت کار شهیدان تنها در روح بزرگ و وارستگی و از دنیا گسستگی و به خدا پیوستگی خلاصه نمی‌شود گفت: شهدا ما را از خطرناک‌ترین گردنه‌های کشور عبور دادند و کشور را از اشغال بیگانگان نجات و اقدامی علوی انجام دادند.

سلامی با تأکید بر اینکه شهدای انقلاب اسلامی با درس گرفتن از تاریخ حماسه‌ای بزرگ آفریدند خاطرنشان کرد: شهدای ما از تاریخ اسلام درس‌های بزرگی گرفتند و می‌دانستند که اگر امامت را تنها بگذارند ماجرای ضربت خوردن امام علی (ع) در مسجد کوفه یا مصیب کربلا تکرار خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهدا انسان‌های هوشمند و با بصیرتی بودند گفت: شهید املاکی پرچم‌دار بصیرت بود و عقیده داشت که باید مقابل دشمن خدا ایستاد و هیچ راهی جز شکیبایی و توکل بر خدا نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه انقلاب ایران ثابت کرد که باید به خدا و قدرت ایمان  متکی بود افزود: دفاع مقدس سناریوی از پیش تعیین‌شده استکبار برای کشوری  بود که به‌تازگی انقلاب کرده بود و متفکران جهان عقیده داشتند که استقلال و امنیت سیاسی بدون تکیه‌بر آمریکا و شوروی امکان‌پذیر نیست.

سلامی با بیان اینکه نظریه امام خمینی برنامه‌های استکبار را بر هم زد گفت: امام خمینی (ره) از کشوری که تنها از آن گورستانی از جهالت باقی‌مانده بود ملتی مستحکم و مقاوم در برابر دشمن ساخت که امروز به یکی از قدرت‌های جهان مبدل شده است.

وی هشت سال دفاع مقدس را طولانی‌ترین جنگ در تاریخ دنیا دانست و بیان کرد: تمام کشورهای دنیا باهم متحد شدند تا انقلاب را نابود و خود بر کشور حکومت کنند اما موفق نشدند و اگر آن روز پیروز نمی‌شدیم امروز شاهد حکومت کفار بر ملت ایران بودیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کار شهدا تنها دل کندن از خانه، خانواده و دنیا نبود گفت: شهدا اعتبار دفاعی و بازدارندگی نیرومند برای کشور ایران ایجاد‌ کردند و هر کشوری که بخواهد در مورد ایران فکر بدی به ذهنش بزند بامطالعه تاریخ ایران متوجه قدرت کشور می‌شود.

سلامی با بیان اینکه هنر شهیدان تنها در دوران دفاع مقدس خلاصه نمی‌شود افزود: آثار شهیدان مانند شهیدان کربلا برای آیندگان است چراکه این شهیدان از فرهنگ عاشورا الگو گرفته و جاوید شدند، اگر عاشورا نبود امروز نمی‌توانستیم مقاومت کنیم چراکه اکنون حجت بر ما تمام شده است.

وی با بیان ‌اینکه برای ماندن و بقا باید روح جهاد و ایستادگی را در کالبد کشور و ملت زنده نگه‌داریم گفت: جنگ تنها به هشت سال خلاصه نشد و دشمن همواره ملت ایران‌ را در زمینه‌های مختلف سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی مورد هجوم قرار می‌دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تحریم چهار دهه ملت ایران توسط آمریکا و اروپا افزود: اگر آمریکا و اروپا به‌اندازه ملت ایران محاصره می‌شدند طی مدت چند ماه فرومی‌ریختند اما ملت ایران همچنان روی پای خود ایستاده است.

سلامی با بیان اینکه دشمن همه جنبه‌های زندگی مردم ایران را موردحمله قرار داده است افزود: دشمنان از طریق ماهواره و فضای مجازی شبانه‌روز در حال تولید برنامه علیه ایران هستند تا جوانان را از غیرت، مسجد، نماز، تاریخ و افتخارات این کشور دور کند و تفکر خود را بر ذهن جوانان ایران قرار دهد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای توسط جوانان ایران بیان کرد: آمریکا و اروپا پیشرفت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را موردحمله قرار می‌دهند درحالی‌که خود دارای ذخایر نامحدودی از سلاح‌های هسته‌ای هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران تصمیم گرفته است مسیر پیشرفت را ادامه دهد اظهار کرد: شهدا به ما یاد دادند که ارزش جان از عزت انسان بالاتر نیست و باید برای دفاع از انقلاب و اسلام با توکل بر خدا در برابر دشمن ایستادگی کنیم.

سلامی با بیان اینکه دشمن هیچ‌گاه از کینه‌توزی علیه ایران دست برنمی‌دارد افزود: قدرت امروز ایران به حدی رسیده است که می‌تواند اراده خود را بر دیگر کشورها تحمیل کند.

وی با بیان اینکه اسلام نفس استکبار را گرفته است گفت: امروز گستره اسلام‌ باقدرت انقلاب و ولایت‌فقیه به حدی رسیده که ایران را به قطب بزرگ قدرت دنیا تبدیل کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نام‌گذاری سال حمایت از کالای داخلی توسط رهبر انقلاب تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی پاتک جمهوری اسلامی به تحریم کنندگان کشور است و همه مردم و مسئولان باید در این راستا گام بردارند تا شاهد رونق اقتصادی کشور ‌شویم.

سلامی با تأکید بر اینکه امروز عده‌ای هم‌نوا با دشمن به دنبال ناامیدی ملت ایران هستند افزود: این سناریو از پیش تعیین‌شده استکبار علیه ایران است البته در کشور مشکلاتی وجود دارد که کسی منکر آن نیست اما حل این مشکلات کار دشواری نیست.

وی با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی حل نشدنی نیست گفت: ملت ایران راه سعادتش را در گسترش شعاع قدرت اسلام و انقلاب ایران می‌داند و ایستادگی و پایبندی مردم به انقلاب را هرساله در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشاهده می‌کنیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2