لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67894 شناسه خبر: 67894

تجدید مدیریت شهری کیاشهر:

رئیس شورای شهر کیاشهر: به شهردار نمره ۵۰ هم نمی‌دهم

رئیس شورای بندر کیاشهر با بیان اینکه امیدوارم شهردار چند قطعه زمین باقی‌مانده برای شهرداری نیز بفروش برود تا ببینیم مدیریت شهری، راهکاری دیگر برای پرداخت بدهی و انجام کار عمرانی دارند گفت: از نمره ۱۰۰ در حال حاضر نمره ۵۰ هم نمی‌توان به شهردار و مدیریت شهری داد و می‌توان به‌جرئت گفت در این امر تجدید شده‌اند.

حاتم پورباقری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ با اشاره به اینکه دغدغه‌های مردم از طریق فضای مجازی و غیرمجازی به من اطلاع‌رسانی شده و می‌شود اظهار کرد: استقبال از مسافران نوروزی و آماده کردن شهر از دغدغه‌های ما بود.

وی با اشاره به اینکه یک ماه پیش از سال نو شهردار به صحن شورا دعوت‌شده بود افزود: موارد و مشکلات شهر در جلسات به شهردار گفته شد و خواسته شد تا مشکلات رفع شود.

رئیس شورای بندر کیاشهر با بیان اینکه رفع مشکل روشنایی بلوارها و معابر و میدان‌ها ازجمله موارد مطرح شهدا با شهردار بود گفت: باوجود پیگیری پنج‌ماهه از شهردار، ورودی بلوار و آخر بلوار کوی شهید رجایی همچنان خاموش است.

پورباقری با اشاره به اینکه آماده کردن پارک جنگلی جزو وظایف شهردار است گفت: تعمیر و نظافت سرویس‌های بهداشتی باید انجام می‌شد، زیرا فقط یک سرویس آماده‌شده که آن‌هم مطلوب نیست، تأمین روشنایی پارک جنگلی که فقط روشنایی محل اسکان مسافران رفع شده و البته مطلوب انجام‌نشده و پارک جنگلی همچنان در خاموشی بسر می‌برد.

وی با بیان اینکه پارک جنگلی در حال حاضر به‌عنوان انبار شهرداری شده است گفت: پارک محل دپوی شن و ماسه شده است و در تخلیه آنان و خروج از پارک جنگلی کم‌کاری شده است.

رئیس شورای بندر کیاشهر بیان کرد: بعضی از آبخوری‌های پارک جنگلی فاقد شیر آب بوده و تعمیر نشده است، افزایش سطل زباله‌ها در پارک جنگلی، تعویض سر درب پارک جنگلی که انجام‌نشده است ازجمله وظایفِ شهردار است.

پورباقری با اشاره به اینکه شن‌ریزی و زیرسازی خیابان داخل پارک جنگلی تقریباً انجام‌شده افزود: تردد همچنان برای خودروها سخت و مسافران گله‌مند هستند.

وی با بیان اینکه طرح سالم‌سازی ازجمله تأمین روشنایی محوطه طرح دریا و پل چوبی باید انجام شود گفت: تعمیر و آماده کردن سرویس بهداشتی طرح دریا، آماده کردن نمازخانه طرح و اقدامات طرح سالم‌سازی دریا باید به نحو مطلوب انجام شود.

رئیس شورای بندر کیاشهر با بیان اینکه در خصوص لکه‌گیری خیابان‌ها و کوچه‌ها شهرداری ناموفق بوده است تصریح کرد: تمام کوچه‌ها و خیابان‌های سطح شهر نیاز به لکه‌گیری و بعضاً نیاز به روکش‌دارند و رنگ‌آمیزی جداول و تیر برق‌ها در دستور کار بوده که به‌غیراز جداول میدان کوچک و اصلی شهر هیچ جای دیگر رنگ‌آمیزی نشده است.

پورباقری با اشاره به اینکه نصب تابلوهای راهنما برای مناطق گردشگری مانند پل چوبی، اسکله، بوجاق و دریا انجام‌نشده گفت: نظافت سطح شهر و حاشیه شهر بسیار ضعیف بوده و شهر قبل عید و در حال حاضر بسیار کثیف است و نظافت و در سطح شهر انجام نمی‌شود و فقط تخلیه سطل آشغال‌ها انجام می‌گیرد البته بعضاً در این خصوص نیز کم‌کاری و تعلل می‌شود.

وی با بیان اینکه کمبود سطل آشغال بزرگ و کوچک همچنان در سطح شهر مشهود است افزود: در کوی شهید رجایی که از سمت انزلی ورودی بندر کیاشهر محسوب می‌شود کوچک‌ترین اقدامی انجام‌نشده است و حتی سفره هفت‌سین عروسکی و خنده‌داری که در میدان اصلی شهر گذاشته‌شده و به نوع خودش بی‌نظیر و صرفاً رفع تکلیف بوده درکوی شهید رجایی گذاشته نشده و حتی دریغ از یک بنر خوشامدگویی!

رئیس شورای بندر کیاشهر گفت: باوجود پیگیرهای مکرر در خصوص جمع‌آوری سگ‌های ولگرد اقدام عاجل و اساسی صورت نگرفته است و شهردار در این خصوص طفره رفته است.

پورباقری با اشاره به اینکه در ورودی بوجاق و کوی شهید رجایی شن‌ریزی شده، اما مطلوب نیست افزود: همچنان تردد خودروها در این مسیر سخت انجام می‌شود و نیاز به زیرسازی دارد و حتی تابلو راهنما ندارد و به یک بنر کوچک بسنده کردند.

وی با اذعان به اینکه ضرورت داشت شهردار بندر کیاشهر نمایشگاه فروش صنایع‌دستی در طرح سالم‌سازی و یا یکی از نقاط شهر ایجاد می‌کرده که در جذب گردشگر تأثیر مثبت داشته است گفت: مدیریت شهری در رأس آن شهردار خودشان علیرغم پیگیری‌های مکرر من و نایب‌رئیس شورا بسیار ضعیف عمل کرده است و من به‌عنوان رئیس شورا از عملکرد شهردار راضی نیستم و تا پایان تعهد یک‌ساله باید پاسخگوی تعلل، کم‌کاری، سوء مدیریت و درنهایت پاسخگوی این‌همه بدهی برجای گذاشته و چگونگی پرداخت آن باشند.

رئیس شورای بندر کیاشهر با بیان اینکه امیدوارم شهردار چند قطعه زمین باقی‌مانده برای شهرداری نیز بفروش برود تا ببینیم مدیریت شهری، راهکاری دیگر برای پرداخت بدهی و انجام کار عمرانی دارند گفت: از نمره ۱۰۰ در حال حاضر نمره ۵۰ هم نمی‌توان به شهردار و مدیریت شهری داد و می‌توان به‌جرئت گفت در این امر تجدید شده‌اند.

انتهای پیام/

 

گفت‌وگو از هما اکبری


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2