لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67891 شناسه خبر: 67891

احتمال وقوع حریق در مناطق گردشگری آستانه‌اشرفیه

بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی در روزهای آینده به دلیل وزش باد گرم احتمال وقوع حریق در مناطق گردشگری شهرستان زیاد است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ جعفر میرزایی با اشاره به اطلاعاتی که از هواشناسی دریافت شده است اظهار کرد: به دلیل وزش باد گرم در روزهای آینده و همچنین حضور گردشگران و طبیعت گردان در مناطق و تفرجگاه‌های شهرستان، احتمال بروز حریق دور از انتظار نیست لذا از همه عزیزان درخواست داریم توصیه‌های ایمنی را برای جلوگیری از بروز هرگونه آتش‌سوزی در مناطق جنگلی و بوته‌زارها جدی بگیرند.

وی افزود: مسافرین و گردشگران محترم توجه داشته باشند تا حد امکان از برافروختن آتش خودداری کنند و از اجاق‌های سیار و مسافرتی برای پخت‌وپز بهره ببرند.

رئیس اداره محیط‌زیست آستانه‌اشرفیه به گردشگران تأکید کرد: چنانچه با حریقی روبرو شدند سریعاً مراتب را به آتش‌نشانی، پلیس ۱۱۰ و یا پاسگاه‌های محیط‌بانی اطلاع دهند و تا زمان رسیدن مأموران امدادی سعی کنند تا در صورت امکان از گسترش حریق جلوگیری کنند.

میرزایی تصریح کرد: از خاموش شدن کامل آتش حاصل از پخت‌وپز در مناطق اطمینان یابند و از شکستن شاخه‌های درختان خودداری کنند و توجه داشته باشند که دشت‌های پوشیده از علف‌های خشک و مناطق جنگلی با پوشش گیاهانی همچون درختان کاج بسیار مستعد آتش‌سوزی هستند.

وی گفت: جنگل‌ها و نیزارهای حاشیه رودخانه سفیدرود در روستای چهارده، تونل جنگلی صفرا بسته که از معدود جوامع به‌جامانده از درختان سفید پلت در کشور و تنها رویشگاه طبیعی آن است، پارک ملی بوجاق کیاشهر و دشت سفیدرود در قلب پارک ملی و چندین آبگیر طبیعی در مناطق روستایی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان است که چنانچه مورد بی‌مهری طبیعت گردان قرار گیرند به دلیل محیط‌زیست شکننده‌شان ممکن است به‌سادگی طعمه حریق شوند و آسیب ببینند

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2