لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67728 شناسه خبر: 67728

‌مصدومیت ۲ نفر در حادثه انفجار مواد محترقه در رشت

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی رشت با اشاره به حادثه انفجار مواد محترقه در رشت گفت:‌ دو جوان ۲۳ و ۱۶ ساله در اثر این حادثه مصدوم شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ شهرام مؤمنی ا‌ظهار کرد:‌ در ساعت ۵۵ دقیقه بامداد روز یکشنبه ۲۰ اسفند حادثه‌ای در پی انفجار مواد محترقه در شهر رشت اتفاق افتاد و دو جوان ۲۳ و ۱۶ ساله را راهی بیمارستان کرد.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شهر رشت تصریح کرد:‌ بر طبق تماس‌های مکرر شهروندان مبنی بر شنیدن صدای مهیب در محله دباغیان شهر رشت، واحد عملیات سازمان آتش‌نشانی با ۶ دستگاه اطفای حریق و ۶ نفر آتش‌نشان به محل موردنظر اعزام شدند.

‌مؤمنی منبع صدای مهیب را انفجار نارنجک دست‌ساز اکلیل سرنج اعلام کرد و افزود: این‌ جوان ۲۳ ساله‌ اقدام به آوردن مواد محترقه به داخل آپارتمان کرد‌ه بود که براثر اصطکاک ناشی از برخورد این مواد با دیوار اتاق، انفجار مهیبی در ساختمان رخ می‌دهد.

‌وی مصدومان ناشی از این حادثه را دو برادر ۲۳ و ۱۶ ساله عنوان کرد و بیان داشت:‌ جوان ۲۳ ساله براثر این انفجار از ناحیه دو پا و صورت دچار سوختگی و آسیب شد و برای جوان ۱۶ ساله نیز سوختگی سطحی از ناحیه صورت اتفاق افتاده است.

مؤمنی با بیان اینکه مصدومان حادثه در همان لحظه به بیمارستان منتقل شدند گفت:‌ جوان ۱۶ ساله که سوختگی کمتری داشت همان ساعت با مداوای سرپایی از بیمارستان مرخص و جوان ۲۳ ساله نیز پس از مداوا با رضایت خانواده از بیمارستان ترخیص شد.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شهر رشت با اشاره به نزدیک بودن چهارشنبه آخر سال عنوان کرد:‌ هرساله با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و ورود انواع مواد محترقه به بازار شاهد وقوع حوادث و اتفاقات بسیار تلخی در کشور به‌ویژه در سطح شهرها هستیم.

وی ضمن هشدار به کسانی که از انواع مواد محترقه استفاده می‌کنند ابراز داشت:‌ عدم استفاده از مواد محترقه و رعایت مسائل ایمنی در زمان برپا کردن آتش برای جشن پایانی سال از مواردی است که انتظار داریم شهروندان با جدیت نسبت به انجام آن اهتمام ورزند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2