لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67601 شناسه خبر: 67601

فرماندار آستانه‌اشرفیه در گفت‌وگو با آستان خبر:

نقش مؤثر بوم‌گردی در افزایش اشتغال

فرماندار آستانه‌اشرفیه گفت: می‌تواند نقش قابل‌توجهی در میزان اشتغال شهرستان داشته باشد و موجب ارتقا وضعیت اقتصادی مردم شود.

رحیم حیدری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ با اعلام آمادگی این شهرستان برای استقبال از مهمانان نوروزی اظهار کرد: همه دستگاه‌های خدمت رسان در آستانه‌اشرفیه آمادگی دارند تا از مهمانان نوروزی خود استقبال کنند.

وی با بیان اینکه اقامتگاه‌ها و مدارس جهت اقامت مسافرین آماده پذیرایی از مهمانان هستند افزود: ۱۶ واحد آموزشی در آستانه‌اشرفیه اعم از شش واحد درجه‌یک در ۶۲ کلاس و ۱۰ واحد درجه‌دو در ۹۴ کلاس برای اسکان مسافرین مشخص‌شده است.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه در بندر کیاشهر نیز شش واحد آموزشی، ۳۶ کلاس درجه‌یک و دوازده کلاس درجه‌دو مشخص‌شده است تصریح کرد: سه هتل در آستانه‌اشرفیه و سه هتل در کیاشهر جهت اقامت مسافرین اعلام آمادگی کرده و میزبان مسافران خواهند بود.

حیدری با تأکید بر اینکه سه مجتمع اقامتی شامل دو مجتمع در کیاشهر و یک مجتمع در آستانه‌اشرفیه نیز مشخص‌شده است گفت: دو مهمان‌پذیر در آستانه و ۳۲ واحد بین‌راهی و رستوران نیز برای استقبال از مهمانان نوروزی اعلام آمادگی کرده‌اند.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به حرم سید جلال‌الدین اشرف و جاذبه مذهبی این شهرستان بیان کرد: بارگاه این امام‌زاده والامقام منجر به این شده تا این شهرستان تلاش کند که رسم میزبانی را برای زائران به نحو احسن به‌جای آورد.

وی با اشاره به تأکیدات استاندار گیلان مبنی بر اهمیت نقش بوم‌گردی در شهرستان تصریح کرد: طرح بوم‌گردی، گردشگری و گردشگری مذهبی می‌تواند نقش قابل‌توجهی در میزان اشتغال شهرستان داشته باشد و موجب ارتقاء وضعیت اقتصادی مردم شود.

حیدری با اذعان به اینکه طرح بوم‌گردی در آستانه‌اشرفیه در مرحله مقدماتی به سر می‌برد گفت: تلاش خواهیم کرد تا طرح بوم‌گردی از تابستان در آستانه آغاز به کار کند که امیدواریم با تحقق این مهم، شاهد تحول مطلوب در حوزه اقتصادی شهرستان باشیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2