لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67556 شناسه خبر: 67556

دشمن پیروزی بر جوامع را در به ورطه نابودی کشاندن زنان می‌داند/ پدرم دستور داد هرکس می‌خواهد به بهشت برود من را به قتل برساند

بنتا آدم و احلام بورمال دو طلبه نیجریه‌ای و الجزایری هستند که در سفر به شهرستان رشت در جمع دانشجویان دانشگاه گیلان حضور یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ خانم بنتا آدم از کشور نیجریه و احلام بورمال از الجزایر در سفر به شهرستان رشت عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه گیلان حضور یافتند.

احلام بورمال دانشجو الجزایری جامعه المصطفی العالمیه در شهر قم است که در دوران کودکی به همراه خانواده خود به ایران مهاجرت کرده است و در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تکمیل پایان‌نامه خود است.

خانم بنتا آدم از کشور نیجریه نیز مسیحی بوده و از ۷ سالگی مسلمان شده است وی در ۱۳ سالگی موفق به حفظ کل قرآن کریم شد.

احلام بورمال دانشجوی الجزایری جامعه المصطفی قم با بیان اینکه الجزایر بزرگ‌ترین کشور ازنظر مساحت بین کشورهای آفریقایی و عربی است گفت: این کشور با جمعیت ۴۰ میلیون نفر دارای اقلیم آب و هوایی متفاوتی است.

** الجزایر ۱۳۲ سال مستعمره کشور فرانسه است

وی با اشاره به مذهب کشور الجزایر بیان کرد: الجزایر درگذشته شیعی‌مذهب بوده است ولی در طول سال‌ها به‌طور کل مذهب شیعه در این کشور از بین رفت و در حال حاضر ۸۹ درصد سنی مالکی، ۴ درصد وهابی، صوفی و ابازی و کمتر از ۱ یک درصد جمعیت ۴۰ میلیون نفری الجزایر شیعه هستند‌.

دانشجوی الجزایری جامعه المصطفی قم با بیان اینکه الجزایر ۱۳۲ سال مستعمره کشور فرانسه است به‌طوری‌که فرهنگ و زبان کشور ما فرانسوی شده است افزود: کودکان ما از اول ابتدایی زبان فرانسوی را می‌بایست در کنار عربی آموزش ببینند.

**در الجزایر مدرسه و دانشگاه در امور تربیتی و فرهنگی هیچ نقشی ندارند

وی با بیان اینکه در کشور الجزایر برخلاف ایران هیچ ارزشی برای شهدا قائل نمی‌شوند گفت: کشور الجزایر ۷ سال در جنگ با فرانسه بوده است و کمتر از ۲ میلیون نفر شهید در طول جنگ فرانسه تحت شکنجه‌های بسیار سخت داشته است ولی هیچ توجه و احترامی برای شهدا و خانواده آن‌ها قائل نمی‌شوند.

احلام بورمال تصریح کرد: در الجزایر مدرسه و دانشگاه صرفاً جهت آموزش مباحث علمی است و در امور تربیتی و فرهنگی هیچ نقشی ندارند.

وی با بیان اینکه در الجزایر به دلیل عدم امنیت کافی شیعیان مجبور هستند که به‌صورت تقیه عمل کنند افزود: در الجزایر هیچ‌کس نمی‌داند که ما شیعه هستیم زیرا از محل زندگی، تحصیل و … طرد می‌شویم و ما را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.

دانشجوی الجزایری جامعه المصطفی قم با اشاره به وضعیت امنیت کشور الجزایر بیان کرد: ‌امنیت در هر کشوری به‌صورت نسبی وجود دارد در الجزایر باوجوداینکه حمل سلاح گرم و سرد ممنوع است ولی همه با خود سلاح حمل می‌کنند و باوجود مزاحمت و آزار و اذیت دولت به‌هیچ‌عنوان پیگیری نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مسلمانی در الجزایر فقط زبانی است تصریح کرد: باوجوداینکه در کشور الجزایر درباره مسئله حجاب آزادی وجود دارد ولی در مراکز دولتی و حساس مثل مجلس و…کسی حق حجاب داشتن را ندارد.

احلام با اشاره به خانواده همسر خود که همگی سنی مالکی هستند گفت: از دوران کودکی همراه با خانواده خود مسلمان شدم ولی در بین خانواده همسرم تنها همسرم شیعه است و خانواده وی سنی مالکی هستند، به‌طوری‌که مانند بقیه سنی مالکی‌ها فقط نماز و روزه‌دارند و چیزی به‌عنوان حجاب ندارند.

** دشمن پیروزی بر جوامع را در به ورطه نابودی کشاندن زنان می‌داند

این دانشجوی الجزایری با بیان اینکه دشمن پیروزی بر جوامع را در به ورطه نابودی کشاندن زنان می‌داند افزود: آمریکا و دشمنان از طریق زنان در خانواده‌ها ورود کرده و جنگ نرم را آغاز کرده است زیرا فرزندان یک ملت در دامان زنان پرورش می‌یابند.

وی تصریح کرد: دنیا امروز به شکل یک قاره کوچک است و فضای مجازی علاوه بر جنبه‌های مثبتی که دارد در صورت عدم استفاده صحیح می‌تواند منجر به نابودی افراد یک جامعه شود.

احلام بورمال با بیان اینکه آمریکا از ایران وحشت دارد افزود: تمام کشورها درگیر مشکلات و تحریم‌ها هستند و این امر تنها مختص ایران نیست و این تحریم‌های اقتصادی هستند که باعث پیشرفت‌های علمی شده است.

** در نیجریه امنیت، آرامش و آزادی به‌هیچ‌عنوان وجود ندارد

بنتا آدم از کشور نیجریه نیز با بیان اینکه در کشور نیجریه امنیت، آرامش و آزادی به‌هیچ‌عنوان وجود ندارد اظهار کرد: از اول مسیحی بودیم و از ۷ سالگی اسلام را پذیرفتیم و سرانجام در ۱۳ سالگی موفق به حفظ کل قران کریم شدم ولی دراین‌بین هیچ آشنایی از اهل‌بیت (ع) نداشتم.

وی بیان کرد: پدرم در ۱۷ سالگی به‌اجبار من را به عقد فردی ۵۵ ساله درآورد و هیچ حقی برای اعتراض نداشتم، ۶ سال به‌سختی زندگی کردم که در این مدت زن همسرم بارها قصد کشتن من و فرزندم را داشته است و سرانجام به پیشنهاد دوست مسیحی‌ام قصد جدایی کردم.

** در نیجریه معتقدند زنان باید در زندگی رنج بکشند

بنتا آدم با بیان اینکه پدرم فرزند ۸ ماهه‌ام را گرفت و به همسرم سپرد، اضافه کرد: در کشور ما اعتقاددارند که گناه حضرت حوا به تمام زن‌های دنیا منتقل‌شده است و به همین دلیل زن‌ها باید در زندگی رنج بکشند تا از گناه پاک‌شده و وارد بهشت شوند.

وی گفت: باوجوداینکه پدرم فردی متمول و تاجر بود ولی روزی یک وعده‌غذا به من می‌دادند و در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کردم تا خسته شوم و به زندگی قبل بازگردم.

** پدرم دستور داد هرکس می‌خواهد به بهشت برود من را به قتل برساند

بانوی شیعه نیجریه‌ای تصریح کرد: در همین حین با یک فرد شیعه آشنا شدم که کتاب‌هایی برای مطالعه به من می‌داد ولی یک روز پدرم کتاب را در دست من دید و از اساتید خود مشورت خواست و اساتید وی گفتند که من را بکشد و چون خودش دلش نمی‌آمد به برادرانم دستور داد هرکس می‌خواهد به بهشت برود من را به قتل برساند و برادرانم به‌شدت من را مورد ضرب و شتم قراردادند.

وی با اشاره به ازدواج دوم خود گفت: سرانجام برای دومین بار با یک‌ فرد شیعه که خود را برای خانواده‌ام به‌عنوان یک وهابی معرفی کرده بود ازدواج کردم و سرانجام طعم عشق را چشیدم.

**سرانجام طعم عشق را چشیدم

بنتا آدم با بیان اینکه علی‌رغم آنکه به خانواده خود گفتیم به مصر می‌رویم به ایران آمدیم، گفت: عشق وجود دارد اگر هدف وجود داشته باشد و هدف من و همسرم این است که درراه حق قدم برداریم و این عشق است.

بنتا با بیان اینکه من در کشور و نزد خانواده‌ام نشان نمی‌دهم شیعه هستم و اجازه نمی‌دهم کسی راجع به ایران حرفی بزند گفت: آن‌قدر واکنش نشان داده‌ام که خانواده‌ام فهمیدند من در ایران هستم و من را طرد کردند بااین‌وجود هنوز آن‌ها را دوست دارم.

انتهای پیام/

 

منبع: ۸دی


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2