لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67388 شناسه خبر: 67388

افزایش تولید بادام زمینی در شهرستان آستانه اشرفیه

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه از افزایش تولید بادام زمینی و افزایش درآمد بادام‌کاران آستانه اشرفیه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رحیم حیدری با اشاره به اینکه شهرستان آستانه‌اشرفیه قطب تولید بادام‌زمینی در کشور است، اظهار کرد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار باغات بادام در این شهرستان وجود دارد.

وی با بیان اینکه بادام‌زمینی یکی از محصولات ویژه برای کسب‌وکار و اشتغال اهالی این منطقه محسوب می‌شود، افزود: ایجاد مرکز تحقیقات بادام‌زمینی از خواسته‌های مهم بادام کاران شهرستان بود و با موافقتی که از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان انجام شد خوشبختانه این مرکز راه‌اندازی شد.

حیدری با اشاره به اینکه محققین در مرکز تحقیقات مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: بادام کاران شهرستان نیز از دست آوردهای محققین استقبال بسیار مطلوبی دارند و این همکاری منجر به افزایش تولید خواهد شد.

وی بااهمیت دانستن این مرکز برای کشاورزان خاطرنشان کرد: کاهش میزان آفات ازجمله اهداف راه‌اندازی ایستگاه تحقیقات بادام‌زمینی است.

فرماندار آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: افزایش تولید بادام‌زمینی در شهرستان آستانه‌اشرفیه منجر به افزایش درآمد کشاورزان این منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به تولید ۹۰ درصد از محصول بادام‌زمینی کشور در این شهرستان گفت: بادام‌زمینی‌های برداشت‌شده شهرستان آستانه‌اشرفیه ۶۰ میلیارد تومان ارزش مالی دارد.

حیدری با اشاره به اهمیت کاشت بادام‌زمینی در اشتغال شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: وظیفه‌داریم که کشاورزان را جهت تولید و بهره‌برداری تشویق کنیم و الحمدالله درزمینهٔ آب کشاورزی نیز مشکل خاصی وجود ندارد.

 

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2