لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67259 شناسه خبر: 67259

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

حرکت به سمت اشرافی‌گری از تهدیدهای پیش‌روی انقلاب است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه حرکت به سمت اشرافی‌گری، دل سپردن به طبقات مرفه جامعه و اعتماد به خارجی‌ها از جمله تهدیدهای پیش‌روی انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه توسعه آموزش عالی را یکی از امتیازات ایران را بعد از انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: قبل از انقلاب آمار دانشجویان در کل کشور ۱۵۰ هزار نفر بود.

وی با بیان اینکه توسعه مراکز آموزش عالی کشور همراه با توسعه کیفی آن نیست تصریح کرد: غیر از دانشگاه‌های مهم دولتی دانشگاه‌های آزاد، غیردولتی و غیرانتفاعی نیز در سرتاسر کشور ایجاد شده است که در بسیاری از رشته‌های مهندسی تحصیل با استاندارد و کیفیت باید مدنظر مسئولین آموزش عالی قرار گیرد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در بسیاری از اوقات دیده‌شده که دانشجویان رشته‌های فنی و حقوق برای گرفتن نمره قبولی برخی از شخصیت‌ها را واسطه قرار می‌دهند خاطرنشان کرد: در صورت دادن نمره قبولی به این دست از دانشجویان ممکن است مردم و جامعه از ناحیه آن‌ها آسیب ببینند.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به برگزاری یادواره ۴۲۶ شهید انقلاب، دفاع مقدس، ترور و امنیت، مدافع و شهدای گمنام این شهرستان بیان کرد: در خصوص برنامه‌ریزی و نحوه برگزاری یادواره شهدا نواقصی و ایراداتی وجود دارد که امیدواریم این نواقص در آینده برطرف شود.

وی متوسط سن شهدای شهرستان آستانه‌اشرفیه را زیر ۲۰ سال عنوان کرد و گفت: وصیت‌نامه شهدا باید مرور و بازخوانی شود و جهت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا باید در جای‌جای این شهرستان و در هر مدرسه‌ای که این شهدا تحصیل می‌کردند باید نهالی کاشته شود.

ساجدی ضمن تأکید بر دیدار و تکریم از خانواده های معظم شهدا بیان کرد: در این روزهای اخیر سه تن از مادران شهید شهرستان آستانه‌اشرفیه به رحمت خدا رفتند و امیدواریم خداوند این عزیزان را با شهدای خود و شهدای قیام کربلا محشور کند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در آستانه سال‌روز شهادت ام‌البنین مادر چهار شهید صحرای کربلا قرار داریم خاطرنشان کرد: توفیق داشتیم در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان با چند تن از مادران شهید دیدار سرپایی کوتاهی داشته باشیم که خدا این توفیق را شامل حال همه کند.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به دیدار اخیر تعدادی از مردم آذربایجان شرقی با مقام معظم رهبری اظهار کرد: مقام معظم رهبری از این دیدار از راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن به معجزه تعبیر کرده‌اند و انقلاب اسلامی در بین انقلاب‌های جهان مشابه‌ای ندارد.

وی با بیان اینکه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بااینکه بعد از انقلاب اسلامی اقدامات بزرگی در کشور انجام شده است ولی در بحث عدالت‌طلبی عقب‌مانده‌ایم تصریح کرد: حرکت به سمت اشرافی‌گری، دل سپردن به طبقات مرفه جامعه و اعتماد به خارجی‌ها از جمله تهدیدهای پیش‌روی انقلاب اسلامی هستند.

ساجدی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج را با ۶۵ سرنشین مصیبت‌بار و دل‌خراش توصیف کرد و افزود: بعد از انقلاب اسلامی ۱۷ مورد سقوط هواپیمایی با یک‌هزار و هفت‌صد نفر کشته به ثبت رسیده است که به‌طور میانگین در هر حادثه ۱۷۰ نفر از مردم ایران جان خود را از دست داده‌اند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه مسأله ایمنی در همه جا باید مدنظر قرارگرفته و رعایت شود بیان کرد: سفر هوایی دیگر خوشی‌بردار نیست به‌همین‌دلیل مسئولین هواپیمایی کشور و شرکت‌های هواپیمایی در صورت ۱۰۰ درصد بودن مسائل ایمنی باید اجازه پرواز به هواپیماها را بدهند.

انتهای پیام /


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2