لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67071 شناسه خبر: 67071

فرماندار آستانه‌اشرفیه خبر داد

ایجاد یک میلیون ۳۳ هزار شغل در سال آینده

فرماندار آستانه‌اشرفیه گفت: در بودجه سال آتی بر اساس اخذ موافقت مقام معظم رهبری، اجازه استفاده از سه میلیارد دلار از ذخایر ارزی و هفت میلیارد دلار فاینانس گنجانده‌شده است و همچنین ایجاد یک میلیون ۳۳ هزار شغل در سال آینده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رحیم حیدری گلرودباری در جمع پرشور مردم آستانه‌اشرفیه اظهار کرد: نگاه به ترکیب جمعیت اعم از زن و مرد، پیر و جوان، اقشار گوناگون کشاورز، کارگر، فرهنگی، روحانی، بازاری، مذهب‌های مختلف سنی، مسیحی، یهودی، زرتشتی گویای این مطلب است که انقلاب ما به‌تمام‌معنا انقلابی جامع و مردمی بوده است.

وی افزود: ما شاهد ترکیب انقلابی مردم در همه عرصه‌ها بوده‌ایم ‌. با اندکی جستجو می‌بینیم که در جنگ تحمیلی نیز علاوه بر اهل شیعه ما دارای شهدا و جانبازان والامقام از اهل سنت، مسیحی، زرتشتی و یهودی بوده که فارغ از هرگونه جناح و مذهبی پای آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستادگی کردند و از آب‌وخاک کشور دفاع کردند.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به‌نظام قدار پهلوی تصریح کرد: چه کسی باور می‌کرد مردم در برابر رژیم تادندان‌مسلح شاهنشاهی به پیروزی برسند و این امر مرهون رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) بوده  و با همراهی کامل مردم محقق شود.

وی افزود: باور این موضوع هم برای جهانیان سخت بود، کشوری که تازه به انقلاب رسیده و هنوز ساختارهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی‌اش شکل نگرفته بتواند در برابر هجوم یک دست‌نشانده مدعی در منطقه بنام صدام که همه تجهیزات، امکانات، پشتیبانی، هواپیماهای جنگی و اطلاعاتی، همکاری شرق و غرب و تمام قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای برخوردار بوده بتواند مقاومت نموده و اجازه ندهد یک وجب از خاک این کشور توسط متجاوزان تصرف شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اقدامات گروهک وحشی داعش در منطقه و جهان بیان کرد: استکبار جهانی با نیت آزار و اذیت ایران اسلامی شروع به ساماندهی این گروه تروریستی نمود. داعش با پشتیبانی اطلاعاتی  و نظامی قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای توانست تقریباً دو کشور را به تصرف خود درآورد، اما با رهبری‌های مدبرانه و حکیمانه مقام معظم رهبری و ایثارگری  فرزندان ملت این گروهک دست‌نشانده غرب منهدم شود.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به جستجوی استکبار جهانی در خصوص موشک‌های ایران در کشورهایی نظیر یمن بیان کرد: این‌ها باید به‌جای اینکه دنبال موشک‌های ایرانی در کشورهای منطقه بوده  بایستی به دنبال تفکر انقلاب اسلامی باشند چراکه فریبکاری آمریکا، گروهک‌ها، منافقین، قطعنامه‌های ظالمانه و مسائل سنگین حقوقی با این هدف که ایران اسلامی نتواند از آن خلاصی یابد طراحی‌شده که بحمدالله بازهم با رهنمودهای مقام معظم رهبری و تدابیر ریاست محترم جمهور و تیم دیپلماسی و به دنبال آن حضور و حمایت مردم توانستیم از این برهه نیز عبور نموده و شاهد شکوفایی ایران اسلامی در منطقه و جهان شدیم.

حیدری با اشاره به موضوع اقتصاد کشور بیان کرد: بحمدالله بخشی از  مشکلات صادرات و واردات حل‌شده و نتیجه آن حل مشکلات اقتصادی در طول زمان است.

وی گفت: برخی اقتدار ملی را در موضوعاتی نظیر اقتصاد، موشک و تکنولوژی می‌دانند درحالی‌که تجربیات موفق انقلاب اسلامی نشان داده است که همه این‌ها بدون سرمایه اجتماعی یعنی مردم بی‌معنی است. واضح‌تر آنکه تمام موارد گفته‌شده می‌توانند اجزای اقتدار ملی باشند ولی این قدرت‌ها زمانی می‌تواند جوابگو باشد که اعتماد عمومی به حاکمیت جلب شود.

حیدری با اشاره به هدف‌گذاری دقیق مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و هم‌زبانی  تأکید نمود: امروزه دشمن به دنبال هدف قرار دادن اتحاد ملی، ایجاد روحیه یاس و عدم اعتماد به دولت است و ما باید با اطاعت از فرامین رهبری، اجازه ندهیم دشمن به مقاصد شوم خود دست یابد.

وی  افزود: دشمن در ادامه دشمنی‌های خود، مانع‌تراشی‌های اقتصادی را در دستور کار خود قرار بود برای مثال کاهش قیمت نفت به یک‌سوم در بازار جهانی و… به یاری خداوند و با تدابیر اقتصادی دولت نرخ تورم در حال حاضر تک‌رقمی  و با آثار برجام صادرات در حال انجام است.

حیدری گفت: در بودجه سال آتی بر اساس اخذ موافقت مقام معظم رهبری، اجازه استفاده از سه میلیارد دلار از ذخایر ارزی و هفت میلیارد دلار فاینانس گنجانده‌شده است و همچنین ایجاد یک میلیون ۳۳ هزار شغل در سال آینده است.

فرماندار آستانه‌اشرفیه گفت: مردم ولایتمدار شهرستان آستانه‌اشرفیه حرف اساسی من این است هم قوا و هم نیروهای مسلح بایستی به قوه مجریه کمک کنند تا این امر محقق گردد و سهم اشتغال شهرستانی حاصل شود. اگر در کار دولت در کشور و یا در کار قوای اجرایی در شهرستان کارشکنی، حاشیه‌سازی و دخالت صورت گیرد، طبیعتاً امکان و قدرت اجرای برنامه‌ها کم خواهد شد؛ بنابراین مجدداً از همه خواستارم مثل همیشه یاور فرزندان خود در قوه مجریه باشند تا دولت محترم در راستای خدمت‌رسانی به سرمایه ملی یعنی مردم موفق باشد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2