لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66907 شناسه خبر: 66907

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گیلان:

خبرگزاری دفاع مقدس وام‌دار هیچ جریان یا گروه خاصی نیست/جز خط ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس در خط کسی نیستیم

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت:

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رسول جلایی امروز در مراسم آغاز به کار خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان در سالن اجتماعات سروش رشت با اشاره به اینکه خبرگزاری دفاع مقدس فرصتی برای احصای فهرستی از دستاوردها و موفقیت‌های حوزه دفاع مقدس و انقلاب است اظهار کرد: دفاع مقدسی که هشت سال و نزدیک به یک دهه از فضای این جامعه را به خود معطوف کرد، از دل آن گفتمانی ساتع شد که ماحصل آن منجر به دستاوردهای انقلاب اسلامی شد.

 وی خبرگزاری دفاع مقدس را فرصتی برای ورود به عرصه فضای مجازی برای ارائه آثار حوزه دفاع مقدس دانست و گفت: فضای مجازی قادر است به‌گونه‌ای جوامع بشری را تکان دهد که قدرت زلزله‌های طبیعی نمی‌تواند چنین تحرکی را در بین انسان‌ها ایجاد کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گیان با اشاره به روند بررسی آغاز بکار دفتر خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان بیان کرد: ما به دنبال این بودیم که مجموعه‌ای به وجود بیاوریم تا بتواند در راستا و در طول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مسئولیت تبیین و دفاع فرهنگی از حوزه دفاع مقدس را بر عهده بگیرد.

جلایی با اشاره به اینکه تمامی ساماندهی و حمایت‌های بنیاد حفْظ آثار دفاع مقدس در خبرگزاری دفاع مقدس انجام می‌شود خاطرنشان کرد: با آغاز کار خبرگزاری در تلاش هستیم تا فاصله‌های موجود را کم کنیم و به‌عنوان یک رسانه اشکالاتی که در فضای مجازی در این حوزه دیده می‌شود تصحیح و به مسیر خود برگردد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گیان  تصریح کرد: وابستگی خبرگزاری دفاع مقدس به بنیاد حفظ آثار است و ممکن است برخی را به شبهه بیندازند که این خبرگزاری هم با مأموریتی خاص و در راستای مأموریت برخی جریانات سیاسی حرکت کند ولی خبرگزاری دفاع مقدس وامدار فرهنگ دفاع مقدس است ولا غیر و متعلق به هیچ جناح و باندی نیست و ما در خدمت همه هستیم و جز خط ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس در خط کسی  نیستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: جای رسانه‌ای با موضوع دفاع مقدس در گیلان خالی بود.

وی با بیان اینکه گیلان در مقایسه با دیگر استان‌های کشور از حیث تعداد شهدا برابر است افزود: باید نسل جدید را با حماسه‌آفرینان دوران دفاع مقدس پیوند داده که این کار از طریق خبرگزاری دفاع مقدس ممکن خواهد شد.

محمدحسن عاقل منش با تأکید بر اینکه ما نسبت به شهدا و جانبازان تکلیف داریم گفت: راه انقلاب و ایثارگران تمام نشده و همه وظیفه انتقال آن را به نسل‌های آینده داریم.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به جمع‌آوری آثار رزمندگان توسط بنیاد شهید و سپاه بیان کرد: شهدا و رزمندگان زیادی هستند که هنوز اطلاعات و آثار آنان جمع‌آوری نشده و خبرگزاری دفاع مقدس می‌تواند ظرفیت راحت‌تری را برای جمع‌آوری آثار رزمندگان ایجاد کند و آثاری که در سینه افراد به یادگار مانده را ثبت کند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2