لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66848 شناسه خبر: 66848

شهردار آستانه‌اشرفیه:

پروانه رایگان به سرمایه‌گذاران ساخت هتل در آستانه‌اشرفیه می‌دهم/آغاز طرح تعریض حدفاصل میدان حرم مطهر تا میدان دکتر معین تا پایان امسال

شهردار آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه زمینه بسیار خوبی از طرف مسئولان برای سرمایه‌گذاران در شهرستان فراهم است گفت: ما برای تسریع پروژه‌هایی همچون هتل‌سازی و ازاین‌دست پروژه‌ها نهایت همکاری را خواهم کرد و حاضرم پروانه رایگان به افرادی که ساخت هتل را انجام دهند بدهم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ عبدالرضا سلیمانی عصر امروز در نشست خبری در سالن جلسات شهرداری این شهر با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: فاز دو بوستان دکتر حشمت به مساحت دو هزار ۳۸۰ مترمربع و بااعتبار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، میدان شهدای خوش‌سیرت و تعریض ادامه بلوار خوش‌سیرت به طول ۷۰۰ متر بااعتبار معادل سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و احداث بوستان کورکا به مساحت ۷۰۰ مترمربع بااعتبار معادل ۸۵۰ میلیون ریال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: بازگشایی، جدول‌گذاری و آسفالت ادامه بلوار امام حسین (ع) به سمت پل شهید بهمنیار به طول ۱۵۰۰ متر و بااعتبار هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و احداث سالن سرپوشیده شهربازی به مساحت ۴۶۰ مترمربع و بااعتبار معادل ۹ میلیارد ریال از بخش خصوصی از دیگر پروژه‌های دهه فجر امسال است.

شهردار آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه بودجه تخصیص‌یافته سال گذشته شهرداری ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون بود که تاکنون ۱۳ میلیارد آن تحقق پیدا کرده است گفت: بقیه بودجه باقیمانده نیز با پیش‌بینی روند صدور پروانه تا پایان سال تحقق پیدا می‌کند و برای امسال نیز با ۲۰ درصد افزایش ۱۷ میلیارد تومان پیشنهاد شده است.

وی در پاسخ به تعداد پروانه‌های صادرشده از ابتدای سال گفت: تعداد پروانه‌ها سیستماتیک شده و بیلان کاری ما مشخص است که تا پایان سال اعلام می‌شود.

سلیمانی درباره روند افزایش تعرفه صدور پروانه گفت: هم رویکرد شورا و هم شهرداری، تعامل با مردم است و در این راه کوتاهی نکردیم و آن را ادامه می‌دهیم و بر همین اساس افزایش تعرفه را در سال آینده نخواهیم داشت.

وی با اشاره به ساخت ایستگاه شماره دو آتش‌نشانی و مسقف شدن آن گفت: این ایستگاه در دوطبقه برای آتش‌نشانان و مباحث آموزشی امداد و نجات برای دانش آموزان و مسئولان برنامه‌ریزی‌شده است.

شهردار آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه مراجعات مردمی را برای رفاه شهروندان به طبقه همکف در ساختمان شهرداری انتقال دادیم افزود: در طبقه چهارم سالن همایش را در حال ساخت داریم تا جلسات موضوعی مختلف را به‌صورت متمرکز انجام دهیم که سفت‌کاری شده و نازک‌کاری آن مانده است.

وی به ساخت پارک مسقف در پارک ساحلی اشاره کرد و افزود: در راستای مساعدت شهرداری با بخش خصوصی، برای پر کردن خلأ موجود در شهرستان برنامه‌ریزی وسایل موردنیاز هم خریداری‌شده که در انتظار ترخیص از بندر است و تمامی این کارها برای استفاده شهروندان از امکانات رفاهی در تمامی فصول است.

سلیمانی با اشاره به کاشت یک هزار و ۷۹۰ اصله درخت در سطح شهر بیان کرد: بر اساس رضایت شهروندان از اجرای طرح تعریض حدفاصل میدان فردوسی تا میدان حرم مطهر، ادامه این طرح نیز با توجه به روند اخذ مجوزهای لازم تا میدان دکتر معین ادامه می‌دهیم.

شهردار آستانه‌اشرفیه بیان کرد: در راستای تسهیل آمدوشد توانستیم بیش از ۱۰۰ مورد املاک و ۱۹ پلاک در عرصه و عیان را در سطح شهر خریداری کنیم.

وی به روند تصمیم‌گیری برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر اشاره کرد و افزود: موضوعات فرهنگی مختلف ازجمله پیله ابریشم. زردک، بادام‌زمینی، برنج، بازار طاقی و احیای سنت‌های ازدست‌رفته را در کمیسیون فرهنگی شورا بررسی می‌کنیم.

سلیمانی بیان کرد: یکی از برنامه‌های پیاده‌راه فرهنگی المان چولک به‌عنوان نمادی از یخ دربهشت فروشان و تعدادی دیگر از محصولات شهرستان در این مکان قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به اینکه اتاق فکر تصمیمات شهردار در حوزه‌های مختلف از جمله اجرای برنامه‌های فرهنگی کجاست گفت: در شورا مباحث برنامه‌ریزی می‌شود، برای مثال شما به نماد اسب استفاده‌شده در ضلع غربی حشمت رود اشاره کردید که باید بگویم نام قدیم این محله لات محله به معنای محل فروش اسب بود؛ البته باید بگویم اسب حیوانی نجیب است.

شهردار آستانه‌اشرفیه با اشاره به طرح‌های آماده ارائه برای سرمایه‌گذاران بیان کرد: بسته‌های مختلفی از جمله طرح توسعه حرم، مجتمع رفاهی جنب شهرداری ورودی شهر از جمله بسته‌های پیشنهادی ما برای سرمایه‌گذاران است و تمامی شرایط لازم را برای آن‌ها فراهم می‌کنیم.

وی افزود: در طرح توسعه حرم مطهر، ۵۱ هزار مترمربع باید آزادسازی شود که پس از اتمام، ۳۱ هزار مترمربع از این میزان باقی می‌ماند که شامل سه برابر ارزش‌افزوده می‌شود ولی متأسفانه علی‌رغم حضور تیم کامل سرمایه‌گذاران برای ادامه کار، سنگ‌اندازی‌هایی شد که موافقت نهایی به دست نیامد.

سلیمانی درباره اقدامات صورت گرفته برای سد معبر خاطرنشان کرد: برای مقوله سد معبر در پنج نقطه مکان‌هایی در نظر گرفته‌شده تا دست‌فروشان ساماندهی شوند و برای این کار بدوا باید به اطمینان محل‌های تعیین‌شده بپردازیم.


وی با اذعان به اینکه برای آبادانی و توسعه شهر همه باید گذشت کنند و ما برای این تحقق این مهم به کمک شهروندان نیازمندیم افزود: صحبت‌هایی با رئیس کمیته امداد انجام‌شده تا با ارائه تسهیلات در زمینی در اطراف حرم را خریداری کرده و دست‌فروشان را به این مکان منتقل کنیم یعنی هر فردی با ۱۵ میلیون تومان صاحب غرفه در مرکز شهر می‌شدند ولی نگاه منصفانه‌ای به این قضیه نشد و متأسفانه فرد دیگری زودتر آن را خریداری کرد.

شهردار آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه برای هر شهری چرایی برای برگزیدن مسافران وجود دارد گفت: مردم با توجه به مذهبی بودن شهرستان این آستانه‌اشرفیه را انتخاب می‌کنند.

وی با اذعان به اینکه زمینه بسیار خوبی از طرف مسئولان فراهم است بیان کرد: توانستیم با کمک هم در فاز نخست پنج هزار متر اطراف حرم فرش موزاییک شد که کار کوچکی نبود و باید بدانیم که آمدن صرف مسافر به‌تنهایی کفایت نمی‌کند و باید برنامه‌ریزی باید به‌گونه‌ای باشد که مسافر در شهر ماندگار شود.

سلیمانی با اشاره به وضعیت ورودی شهر تصریح کرد: مناطق شهری به ۱۲ منطقه تقسیم کردیم تا برای همه مناطق از سرجمع شش میلیارد بودجه عمرانی استفاده شود و با توجه به اعتبارات سالانه برای منطقه و حتی بیشتر برای این منطقه کار شد و مصوبه سه برج تا پایان سال در میدان عبدالله‌آباد انجام می‌شود.

وی با تأکید برای اینکه باید شهرستان علی‌رغم داشتن هزینه، پایانه مسافربری داشته باشد گفت: ما برای تسریع پروژه‌هایی همچون هتل‌سازی و ازاین‌دست پروژه‌ها نهایت همکاری را خواهم کرد و حاضرم پروانه رایگان به افرادی که ساخت هتل را انجام دهند بدهم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2