لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66799 شناسه خبر: 66799

ممکن است در مجلس لابی شده باشد

امام جمعه آستانه‌اشرفیه: رد پیشنهاد کمیسیون تلفیق در مجلس بی سابقه بود/ بحران برف امسال به خوبی مدیریت شد

امام جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه روند بررسی کلیات بودجه نشانه عدم تعامل مجلس و دولت است گفت: رد کلیات لایحه پیشنهادی بودجه از سوی کمیسیون تلفیق بی سابقه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد ساجدی در نماز جمعه امروز آستانه‌اشرفیه با اشاره به دیدار جمعی از همافران با بنیانگذار جمهوری اسلامی در مدرسه علوی اظهار کرد: روز نیروی هوایی زنده کردن یاد این افسران شجاع نیروی هوایی است.

وی با اشاره به همراهی نیروی های نظامی با امام و انقلاب گفت: شهید صیاد شیرازی و سلیمی از نمونه های بارز این افراد بودند که برای پیوستن به انقلاب از نیروهای نظامی و پادگان ها فرار و علیه رژیم شاهنشاهی مبارزه کردند.

امام جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اقدامات تروریستی در کشورهای همسایه افزود: دلاوری های مردم مسلمان این کشورها و همکاری و پشتیبانی نیروهای ایرانی، تکفیری های داعشی را از پا انداخت.

ساجدی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای درس خارج درباره حضور داعش در افغانستان تصریح کرد: همان دست هایی که با ایجاد داعش ظلم و کشتار بیرحمانه را در کشورهای عراق و سوریه بنا کردند امروز به دنبال ایجاد داعش جدید در افغانستان هستند.

وی کشتار مردم افغانستان را در راستای ایجاد داعش در این کشور عنوان کرد و افزود: آمریکا می خواهد دولت ها و ملت های منطقه به خودشان مشغول باشند تا به فکر مبارزه با صهیونیست نیفتند.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه آمریکا عامل اصلی ایجاد نا امنی های مکرر در منطقه است گفت: دشمنان اسلام می خواهند با ایجاد نا امنی اهداف اقتصادی و سیاسی خود را در خاورمیانه پیش ببرند.

ساجدی با اشاره به بررسی بودجه سالانه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روند بررسی کلیات بودجه نشانه عدم تعامل مجلس و دولت است و رد پیشنهاد بودجه از سوی کمیسیون تلفیق در مجلس بی سابقه بود.

وی با تأکید بر اینکه نخستین بار ۱۲۰ نفر از نمایندگان با لایحه بودجه کمیسیون تلفیق مخالفت کردند خاطر نشان کرد: دومین بار پس از اینکه لایحه بودجه با بررسی مجدد به کمیسیون تلفیق برگشت، پس از چند روز به رای گیری گذاشته و تصویب شد.

امام جمعه آستان اشرفیه با اذعان بر اینکه ۵۰ نفر از نمایندگان از رای خود به پیشنهاد بودجه کمیسیون تلفیق برگشتند بیان کرد: ممکن است لابی یا ملاحظه کاری شده باشد اما به هر حال با ۱۸۲ رای موافق کلیات بودجه به تصویب رسید.

ساجدی با تأکید بر لزوم پیگیری مسائل سیاسی در نماز جمعه گفت: ماهیت نماز جمعه آگاهی یافتن درباره مسائل روز سیاسی و اتفاقات مهم کشور است.

وی با اشاره به سخنان یکی از صاحب نظران اقتصادی درباره وضعیت اقتصادی کشور و مشکلات آن تصریح کرد: در حوزه هدفمندی یارانه ها، حل مشکل معیشتی مردم، برنامه ریزی جامع برای اشتغال و بهبود کسب و کار با رویکرد جذب سرمایه گذاری خارجی نیاز به اصلاحات جدی داریم.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر اصلاح نظام بانکداری کشور اظهار کرد: نظام بودجه نیاز به اصلاحات جدی دارد، اگر مصلحت کشور این نیست که یارانه بپردازد باید ده ها میلیون یارانه را قطع کنند.

ساجدی با بیان اینکه ادامه روند گذشته اقتصادی و روز مرگی اقتصادی به جای برنامه ریزی راه به جایی نمی برد گفت: پس از سال ۱۴۰۰ نیز اوضاع اقتصادی همین گونه خواهد بود و با لابی ها و زد و بند های سیاسی نیز نمی شود با آن کنار آمد.

وی با تأکید بر اینکه اصل کار سه قوه نباید بر ملاحظه کاری های سیاسی و عوام فریبی باشد بیان کرد: اصل باید بر مصالح نظام و منافع مردم باشد و لوایح بودجه بهتری برای ایجاد آرامش در جامعه مصوب شود.

امام جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه بحران برف امسال به خوبی مدیریت شد تصریح کرد: تنها چندین مورد قطعی برق به طور محدود در منطقه کیسم اتفاق افتاد و به زودی رفع شد.

ساجدی با اشاره به کمبود ذخایر آبی برای کشاورزان گفت: باید با اصلاح الگوی مصرف و لایروبی انهار و شخم زدن اولیه آبرسانی به شالیزارها را مدیریت کنیم.

وی به موضوع کشف حجاب تعدادی از دختران در برخی نقاط کشور اشاره کرد و گفت: این مسئله جنبه های فرهنگی، حقوقی و سیاسی دارد و نمادی از اظهار مخالفت این افراد با سیاست است.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه شبکه‌های خارجی با طرح هجمه‌های فرهنگی و تبلیغ ناهنجاری‌های اجتماعی به دنبال ضربه زدن به‌نظام اسلامی هستند گفت: قوه قضائیه چنین افرادی را به دلیل تظاهر به بی‌حجابی و نقض عفاف و حجاب خاطی و گناهکار دانسته و با آن‌ها برخورد خواهد کرد.

ساجدی با تأکید بر اینکه هیچ نظامی برهم زدن نظم عمومی را برنمی‌تابد افزود: وفاداری به ولایت‌فقیه و تعهد به ارزش‌های اسلامی از مهم‌ترین وصایای شهدا است و ما مکلف به اجرای این وصایا و وفاداری به خون شهدا هستیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2