لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66736 شناسه خبر: 66736

۴۰ زندانی جرایم غیرعمد با کمک خیران در استان گیلان آزاد می‌شوند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان گفت: به‌مناسبت دهه مبارک فجر با کمک خیران و کمپین‌های فضای مجازی ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد در استان گیلان آزاد می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ علیرضا محمدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به‌منظور بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی عضو کمیته همیاری تشکل‌های مردمی ستاد دهه فجر استان گیلان در رشت اظهار داشت: خدمات‌رسانی به محرومان و مستضعفان از اولویت اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان با بیان اینکه کمیته‌ همیاری و تشکل‌های مردمی ستاد دهه فجر استان گیلان متشکل از ۱۷ دستگاه اجرایی است تصریح کرد: این کمیته به‌مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۰ برنامه شاخص را در استان گیلان اجرا می‌کند.

محمدی با تاکید بر اینکه زمینه آشنایی محرومان با دستاوردهای حوزه محرومیت‌زدایی و تحقق عدالت اجتماعی از اهداف این کمیته است خاطرنشان کرد: تبیین رویکردهای انقلاب اسلامی در راستای عدالت و ایجاد نشاط نسبت به آینده انقلاب اسلامی از دیگر اهداف این کمیته است.

وی با اشاره به اینکه این کمیته برنامه‌های گسترده‌ای را در ایام دهه فجر در سطح استان گیلان برگزار می‌کند افزود: دیدار با خانواده‌ شهدا، ایتام، معلولان و مددجویان، برگزاری همایش خیرین و نیکوکاران، افتتاح مسکن مددجویان، طرح‌های اشتغالزایی و رونمایی از طرح نرم‌افزار اشتغالزایی از برنامه‌های شاخص این کمیته در ایام دهه فجر است.

رئیس کمیته همیاری و تشکل‌های مردمی دهه فجر انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه ویزیت رایگان در مناطق محروم، همایش پیاده‌روی و تجلیل از مادران سرپرست خانوار از دیگر برنامه‌های این کمیته است گفت: طرح آزادی ۴۰ زندانی غیرعمد با کمک موسسات خیریه و کمپین‌های فضای مجازی در ایام دهه فجر در استان گیلان صورت می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان با تاکید بر اینکه هزار و ۳۹۶ نفر از مددجویانی که تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشدند به همکاری خیران در ایام دهه فجر به مشهد مقدس اعزام می‌شوند افزود: کمیته امداد استان گیلان تا پایان سال ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی را افتتاح می‌کند.

محمدی با اشاره به اینکه ۱۰۳ هزار خانوار در استان گیلان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و این میزان متشکل از ۱۸۰ هزار نفر است خاطرنشان کرد: ۷۸ هزار از خانوارهای مذکور از سالمندان و تک نفره هستند.

وی ۹۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد استان گیلان را از افراد بستری در منزل عنوان کرد و با بیان اینکه توانمدسازی خانواده‌های تحت پوشش در ابعاد فردی و اجتماعی از رویکرد کمیته امداد است افزود: به‌منظور ایجاد طرح‌های خود اشتغالی برای ۶ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان گیلان ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته همیاری و تشکل‌های مردمی دهه فجر انقلاب اسلامی استان گیلان با تاکید بر اینکه تاکنون ۷۴ میلیارد از این اعتبار در استان گیلان جذب شده است تاکید کرد: تاکنون ۳ هزار و ۷۴۵ نفر از مددجویان در استان گیلان از تسهیلات خود اشتغالی استفاده کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان از افتتاح هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مددجویی در ایام دهه فجر در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: تا پایان امسال ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی با عملیات ساخت، خرید و تجهیز با اعتبار ۳۱ میلیارد تومان در استان گیلان به بهره برداری می‌رسد.

محمدی با اشاره به پخش کلیپ‌های مربوط به شرایط سخت زندگی مددجویان در استان و با تاکید بر اینکه تهیه اینگونه فیلم‌ها بدون هماهنگی نهادهای حمایتی اقدامی نادرست است افزود: رسیدگی و ساخت مسکن برای مددجویان طبق الویت‌ها صورت می‌گیرد و تمامی مددجویان از خدمات این نهاد حمایتی به‌طور یکسان بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه اینگونه اقدامات موجب تشویش اذهان عمومی و ایجاد ناامیدی در جامعه می‌شود تصریح کرد: کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) با همکاری و همیاری خیران حمایت و توانمندسازی مددجویان را به‌طور ویژه در استان گیلان پیگیری می‌کند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2