لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66691 شناسه خبر: 66691

شمار مصدومان برف اخیر گیلان به ۱۱ نفر رسید

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گیلان گفت: از صبح یکشنبه که بارش‌های برف در مناطق مختلف استان شدت بیشتری گرفت تاکنون آمار مصدومان بارش برف گیلان به ۱۱ نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ پیمان اسدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: کاهش شدید دما از صبح روز یکشنبه باعث بروز حوادث ناشی از بارش برف و سرمازدگی در شهرهای رشت، خمام، کوچصفهان، رودبنه، رودسر و آستانه اشرفیه شد و آمار مصدومان را به ۱۱ نفر افزایش داد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گیلان تصریح کرد: بیشترین حوادثی که تاکنون در سطح استان گیلان در پی بارش برف رخ داده است مربوط به حوادث ترافیکی ناشی از لیز خوردن و یا واژگونی خودروها در مناطق مختلف بوده است.

اسدی در مورد حادثه‌ای که در شهر رودسر اتفاق افتاد نیز ابراز داشت: یک مرد ۶۷ ساله رودسری که اقدام به برف روبی بام ساختمان خود می‌کرد به‌علت عدم رعایت نکات ایمنی دچار لیزخوردگی شد و جهت مداوا به مراکز درمانی انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه با شروع یخبندان در روز دوشنبه آمار حوادث نیز افزایش پیدا می‌کند افزود: از ۱۱ مورد مصدومی که تاکنون گزارش شده ۹ مورد بعد از اینکه توسط تیم فوریت‌های پزشکی اقدامات پیش بیمارستانی را دریافت کردند به مراکز درمانی استان منتقل شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گیلان بیان داشت: دو مورد از مصدومان این حوادث نیز خدمات پزشکی لازم را در همان محل مورد نظر از تیم فوریت‌های پزشکی دریافت کردند و با نظر پزشک دیگر نیازی به انتقال آنان به مراکز درمانی نبود.

اسدی با اشاره به تعداد پایگاه‌های مرکز فوریت‌های پزشکی در سطح استان گیلان عنوان کرد: ۶۱ پایگاه با تجهیزات لازم در جاده‌ها و شهرهای مختلف استان گیلان مستقر شده‌اند و با تمامی امکانات و تجهیزات آماده خدمات‌رسانی به مردم هستند.

وی ضمن توصیه‌هایی به مردم و شهروندان گیلانی بیان داشت: رعایت نکات ایمنی توسط افراد می‌تواند به کاهش حوادث ناگوار کمک شایانی کند همچنین شهروندان در این روزها تا جایی که امکان دارد از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گیلان تصریح کرد: شهروندانی که دچار عارضه‌های قلبی و ریوی هستند به‌شدت از انجام  عملیات برف‌روبی خودداری کنند و سایر افرادی که قصد انجام این کار را دارند نیز نکات ایمنی را حتماً رعایت کنند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2