لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66664 شناسه خبر: 66664

سنگر قضاوتی که به سنگر پیکار تبدیل شد

شهید بهمن همایونی در کنار سنگر قضاوت بارها در سنگر پیکار نیز حضور یافت و به مناطق جنوب و غرب کشور اعزام شد زیرا او مبارزه با کفر را در زندگی خود بر همه‌چیز ترجیح داده بود به‌طوری‌که کمتر در محل کار خود حضور داشت و اغلب در مناطق مرزی و جنگ با ایادی استکبار بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛به نقل از فارس، شهید بهمن همایونی در هفتم مرداد ۱۳۴۰ در خانواده‌ای مذهبی و متدین در روستای کیسم از توابع شهرستان آستانه‌اشرفیه چشم به جهان گشود.

وی ششمین فرزند خانواده بود و تحصیلات ابتدائی خود را در زادگاه اش به پایان رساند و برای ادامه تحصیل به قزوین نزد خواهرش رفت و تحصیلات راهنمایی و دبیرستان را در همان‌جا ادامه داد.

او ازلحاظ درسی، دانش‌آموز بسیار ممتاز و مستعدی بود و در اوقات فراغت خویش اغلب کتاب‌های درسی را مطالعه می‌کرد و هیچ‌گاه بیکار نمی‌نشست.

وی براثر مطالعاتی که داشت روح بیدار و آگاهی پیدا کرد و با توجه به آگاه بودن از جنایت‌های رژیم، فعالانه با افکار پوچ و پلید رژیم مبارزه می‌کرد.

 بهمن پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در زادگاه خود با زحمت فراوان کتابخانه‌ای را جهت آگاه کردن مردم و تجمع جوانان روستای خود ایجاد کرد که بسیار مؤثر و جالب‌توجه بود.

 شهید همایونی هم‌زمان در بسیج کیسم نیز فعالیت می‌کرد و گاهی خود کتاب‌هایی را تهیه‌کرده و به مردم ارائه می‌داد و به همین سبب منافقین کوردل بارها او را موردحمله و هجوم وحشیانه خود قرار داده بودند.

بهمن، پس از اخذ دیپلم خود را برای اعزام به خدمت مقدس سربازی آماده ساخت و دوران آموزشی را در عجب‌شیر گذراند و سپس به سنندج اعزام شد.

وی سه بار از نواحی مختلف بدن مجروح شده و این در حالی بود که خانواده خویش را از مجروحیت حاصله آگاه نمی‌ساخت و بعد از پایان خدمت سربازی با شرکت در کنکور سراسری در رشته پلیس قضائی قبول شد و به دانشگاه تهران رفت.

شهید در حین تحصیل دو بار به مناطق جنگی اعزام شد و پس از اتمام تحصیلات در دادگستری قزوین مشغول به کار شد و بلافاصله به عضویت انجمن اسلامی آنجا درآمد و به فعالیت پرداخت.

او در کنار سنگر قضاوت بارها در سنگر پیکار نیز حضور یافت و به مناطق جنوب و غرب کشور اعزام شد و مبارزه با کفر را در زندگی خود بر همه‌چیز ترجیح داده بود، به‌طوری‌که کمتر در محل کار خود حضور داشت و اغلب در مناطق مرزی و جنگ با ایادی استکبار بود.

 شهید بهمن همایونی بار آخر نیز با زحمت فراوان توانست با کسب اجازه از مسئولین راهی مناطق جنگی شود و این مسئله علی‌رغم میل باطنی مسئولین و اطرافیان وی بود، اما او به منطقه فاو رفت و در عملیات والفجر هشت شرکت کرد و در تاریخ دهم اردیبهشت ۱۳۶۵ براثر اصابت ترکش و تیر به‌صورت و دیگر اعضای بدن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2