لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66547 شناسه خبر: 66547

دفاع مشتی و بازویی تمام و دفاع فکری و زبانی آغاز شد

در برابر هجوم‌های پخته، دفاع‌های خام بی‌عقلی‌ است.آنجا که برزخ دفاعِ مشتی و بازویی پایان می‌یابد، دفاع‌های فکری و زبانی آغاز می‌شود و چه‌بسا که دو مدافع دومی از مدافعان اولی کارشان سخت‌تر باشد و به‌راستی‌که دفاع همیشه هست، چون دشمن همیشه هست. ای‌کاش که زنانی و مردانی باشهامت‌تر از دیروز باشند که از حریم مقدس، بی‌طلب مزد دفاع کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ دوران بخور و ببر نگذشته است.نگویید: نمی‌توانیم بلکه بگویید: نمی‌خواهیم و خیال همه را راحت کنید. با تکه لباسی و قرص نانی و جرعه‌ی آبی می‌توانیم زندگی کنیم اما آنجا که دیدیم فواحش و بخور و ببرها درملأعام رشد یافت و خطیئه و خطاها زیاد شد و سکوت کردیم اطمینان داشته باش که بعدها وضع به‌جایی می‌رسد که برهنه‌ات کنند و گرسنه نگه ات دارند و تشنه تو را بسوزانند.

اگر بخواهیم آجرهای دیوار امروزِ خانه‌ی خود را برای ساختن دیوار آینده خودمان یا دیگران از سر جای خودشان خارج کنیم، خانه‌خراب می‌شویم!

در برابر هجوم‌های پخته، دفاع‌های خام بی‌عقلی‌ است.آنجا که برزخ دفاعِ مشتی و بازویی پایان می‌یابد، دفاع‌های فکری و زبانی آغاز می‌شود و چه‌بسا که دو مدافع دومی از مدافعان اولی کارشان سخت‌تر باشد و به‌راستی‌که دفاع همیشه هست، چون دشمن همیشه هست. ای‌کاش که زنانی و مردانی باشهامت‌تر از دیروز باشند که از حریم مقدس، بی‌طلب مزد دفاع کنند.

درخت هر انقلابی کود می‌خواهد.مکانی امن برای اختلاف‌نظر در فضایی حقیقی لازم است تا که موضوعات اصلی پای فرعیات قربانی و ذبح شرعی نشود.سکوت نردبانی برای دغل‌بازها و دزدها شده است که اگر امروز بیش از این تسامح شود و دزدی‌ها و دغل‌بازی‌ها بیش از این رواج یابد فرداها افتخار و دستاورد قلمداد می‌شود. صحبت از صلح کل بودن نیست اما اگر بخواهیم اخلاقی هم‌صحبت کنیم به برکت ناکارآمدی چرتی‌ها این‌چنین باید گفت که باید رفت دنبال اسم اعظم !

باید دید کدام‌یک از انتخاب‌ها و دزدی‌ها و مسئولیت‌ها بر خواسته از دیگری است و کدام‌یک معلول و علت دیگری است و کدامین یک از آن‌ها زمینه‌ساز برای آن دیگری تا فحشاهای نهفته و خاموش نما بیش از این رخ نشان ندهند که تاریخ ثابت کرده است درگیری با معلول‌ها و مکتسب ها و رها کردن علت‌ها و کاسب‌ها همواره نتیجه عکس دارد.

دنیا اتاق انتظار است و در این اتاق ناجنس ترین آدم‌ها نیز برای خود دستاویزی می‌تراشند و خط قرمزی دارند و از آن عبور نمی‌کنند.در کتابی خواندنی می‌خواندم که نوشته بود شخصی این‌گونه می‌گفت که با گروهی از شهر خود عازم عراق برای زیارت کربلا و نجف شدیم که درراه دزدانی راهزن که کاروان‌ها را غارت می‌کردند بر سر راه ما سبز شدند.یکی از اهل کاروان که من بودم جان سالم را از تپه‌ای بالابرده و نفس‌زنان به چادری رسیدم و شخصی را در آنجا یافتم که اموال خود را به‌صورت سپرده نزد او به امانت بگذارم.

کاروان که غارت‌شده بود و جان‌ها گرفته‌شده بود و صدای برای اعتراض در گلوها باقی نمانده بود در کمال ناباوری دیدم آن دزدها به سمت چادرآمدند و یکی‌یکی اموال و اشیاء را که برده بودند با احترام تمام در چادر آن مرد می‌گذاشتند و لبخندی رضایت مندانه می‌زدند و تعظیمی و تکریمی می‌کردند و عقب عقب می‌رفتند.

با خود گفتم وقت آن است که آرام‌آرام راه بیفتم که لااقل جان‌عزیزم را نجات دهم که شد آنچه را که انتظار آن را نداشتم و صدای آن مرد چادرنشین که رئیس دزدها بود بلند شد و صدا زد کجا می‌روی؟! با صدای لرزان گفتم : اگر اجازه دهید می‌روم. پول‌ها و اموالم را ببرید برای خودتان که از خیرش گذشتم بخورید نوش جانتان،نوش جانتان،گوارای وجودتان.

آنگاه رئیس گفت بیا امانت خود را ببر و بی تکیه‌گاه هر جهنم که خواستی برو که درست است ما دزدی می‌کنیم اما نامرد نیستیم. طاغوتی نیستیم.انصاف داریم. این‌ها که می‌بینی برای روزهای بدبختی و بیچارگی و پیری و کوری است که توانی و زمانی برای کار کردن نداریم و ما هرگز در امانت‌ها خیانت نمی‌کنیم و این در مرام ما نیست و این تنها خط قرمزی است که تابه‌حال هیچ‌وقت از آن عبور نکرده‌ایم و نمی‌کنیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2