لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66330 شناسه خبر: 66330

حجت الاسلام اسماعیل زاد:

ولایت مطلقه فقیه فصل الخطاب قانون اساسی است

حجت الاسلام اسماعیل زاد:ولایت فقیه بحث حکومت فردی نیست پس در مقام عمل باید این جایگاه حفظ شود.
عکس: میلاد آدر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل زاد در خطبه دوم سخنان خود به مناسبت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار کرد: یک سال بعد از هجرت برادر، حضرت معصومه (س) به شوق دیدار برادر و ادای رسالت زینبی و پیام ولایت به همراه عده اى از برادران و برادرزادگان به طرف خراسان حرکت کرد و در هر شهر و محلى مورد استقبال مردم واقع مى شد. این جا بود که آن حضرت نیز همچون عمه بزرگوارشان حضرت زینب(س) پیام مظلومیت و غربت برادر گرامیشان را به مردم مؤمن و مسلمان مى رساندند و مخالفت خود و اهلبیت (ع) را با حکومت حیله گر بنى عباس اظهار مى کرد. بدین جهت تا کاروان حضرت به شهر ساوه رسید عده اى از مخالفان اهلبیت که از پشتیبانى مأموران حکومت برخوردار بودند،سر راه را گرفتند و با همراهان حضرت وارد جنگ شدند، در نتیجه تقریباً همه مردان کاروان به شهادت رسیدند، حتى بنابر نقلى حضرت(س) معصومه را نیز مسموم کردند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: یا بر اثر اندوه و غم زیاد از این ماتم و یا بر اثر مسمومیت از زهر جفا، حضرت فاطمه معصومه (س)بیمار شدند و چون دیگر امکان ادامه راه به طرف خراسان نبود قصد شهر قم را نمود. پرسید: از این شهر«ساوه» تا «قم» چند فرسنگ است؟ آن چه بود جواب دادند، فرمود: مرا به شهر قم ببرید، زیرا از پدرم شنیدم که مى فرمود: شهر قم مرکز شیعیان ما است و بدین ترتیب در شهر قم و با استقبال شیعیان وارد این شهر شدند و سال های سال محل رجوع انسان ها بودند و از ایشان می توان به عنوان یک اسوه علمی و عملی برای زندگی خود نام برد

امام جمعه موقت آستانه اشرفیه با اشاره به فرا رسیدن ۹ دی روز بصیرت تصریح کرد: اگر بخواهیم درسی از ۹ دی بگیریم یکی از بزرگترین درس ها این است که ملت غیور و مسلمان و انقلابی ایران یکی از اموری را که هیچگاه از کنارش به راحتی نمی گذرد مقدسات است زیرا نیاکان ما مقدسات،قرآن،ائمه اطهار و قرآن را برایمان حفظ کرده اند که همانا مقدسات ما پایه و اساس زندگی ما است و لذا اگر در مقابل مقدسات ما بایستند ما قیام خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به توحید و اصول و فروع دین بیان کرد: قانون اساسی به عنوان معیار حکومت و فصل الخطاب که از جمله اصول اساسی ولایت مطلقه فقیه است.ولایت فقیه بحث حکومت فردی نیست پس در مقام عمل باید این جایگاه حفظ شود.

اسماعیل زاد  با اشاره به انتقاد سازنده گفت: ممکن است در مکان هایی مطلبی گفته بشود و مخالفتی داشته باشد .این مشکلی ندارد بلکه برای رشد هم ضروری است اما در مقام عمل معیار باید رهبری باشد و این درسی است که از روز ۹ دی گرفته ایم.

وی افزود: خدا نمی آمرزد هر شخصی را که نظام و دولت مستقر که سنگینی امور بر دوشش است را با انتقاداتش بخواهد زمین گیر کند و یا عملی که باعث زمین گیرشدن دولت،مجلس و یا قوه قضاییه بشود گناه کبیره مرتکب شده است و بدانید آن هایی که دل در گرو نظام و دولت دارند موظف هستند به دولت کمک کنند زیرا دولت با آرای مردم و تنفیذ رهبری و با تعیین وزرا از سوی مجلس بر سر کار آمده است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2