لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66285 شناسه خبر: 66285

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

افراط‌وتفریط‌ها در بیمه سلامت مشهود است

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمدحسین قربانی با تأکید بر اینکه باید نحوه پرداختی طرح تحول سلامت از جیب مردم، بالا رفتن تعرفه‌ها و مدیریت کردن منابع موردبازنگری قرار بگیرد، مدعی است ۱۵ هزار میلیارد تومان بیمه‌ها به مراکز درمانی بدهکار هستند و کمبود منابع باعث شده تا بیمه سلامت فضای نامطلوبی را برای بیماران ایجاد کند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه حدود ۳۲ میلیون نفر از ظرفیت بیمه در حال استفاده هستند درحالی‌که ریالی پرداخت نمی‌کنند، معتقد است که افراط‌وتفریط‌ها در بیمه سلامت مشهود بوده و باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که مردم بیش از آن مضطرب نشوند.

وی با اینکه مردم گیلان سهم بالایی را در حال حاضر برای دریافت خدمات درمانی به مراکز پرداخت می‌کنند اما قربانی اذعان دارد که مردم باید درصدی از بیمه را درمان پرداخت کنند چون در هیچ جای دنیا درمان به‌صورت صد درصد رایگان نیست بلکه حداقل اعتباری را در دنیا به‌عنوان سوبسید درمان در نظر می‌گیرند.

به گفته نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در این رابطه  در حال حاضر ۸ میلیون از ۳۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه، حتی ۱۰ درصد ابتدایی برای بیمه شدن را هم پرداخت نمی‌کنند و منابع کشور محدود هست و باید نظارت بر طرح تحول سلامت بیشتر نیز شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2