لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66241 شناسه خبر: 66241

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

پژوهش یک امر تشریفاتی و فانتزی نیست/ حوزه‌علمیه آستانه‌اشرفیه در شرق گیلان پیشتاز است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه گفت: ژوهش یک امر تشریفاتی و فانتزی نبوده و مدیریت جامعه در همه سطوح باید یک مدیریت پژوهش‌محور و از روی مطالعه باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام محمد ساجدی امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به اینکه ۲۴ آذر ماه روز پژوهش نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی آستانه‌اشرفیه در دانشگاه مهر آستان برپا است که در روزهای آینده آماده بازدید می‌شود.

وی این اقدام را یک اقدام مثبت و خواستار توسعه آن با همکاری حوزه‌علمیه، محیط‌های دانشگاهی، فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه‌ها، تبلیغات اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد و تصریح کرد: از پژوهش به‌عنوان تولید و زایش دانش و تکنولوژی تعبیر شده است.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه پژوهش یک امر تشریفاتی و فانتزی نبوده و مدیریت جامعه در همه سطوح باید یک مدیریت پژوهش‌محور و از روی مطالعه باشد، خاطرنشان کرد: پژوهش باید عملی، کارگشا و کاربردی بوده و بتواند مشکل و معضلی را از جلوی پای مردم و جامعه بردارد.

وی با اشاره به اینکه برای انجام یک کار پژوهشی باید تمام مراکز علمی همکاری کنند و در حوزه‌علمیه آستانه‌اشرفیه این استعداد وجود دارد که در امور پژوهشی و علمی با دانشگاه همکاری کند، گفت: حوزه‌علمیه آستانه‌اشرفیه در بین حوزه‌های علمیه شرق گیلان به‌لحاظ برنامه‌های آموزشی و غیرآموزشی پیشتاز است.

ساجدی با بیان اینکه ۲۷ آذر ماه مصادف با سال‌روز شهادت آیت‌الله دکتر محمد مفتح در تقویم جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نام‌گذاری شده است، افزود: جوانان کشور بدانند بعضی از شخصیت‌های علمی حوزوی مثل شهید بهشتی، شهید باهنر و شهید مفتح برای ارتباط با دانشگاه پیشتاز بودند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید مطهری و شهید مفتح را شهدای ترور دانست و بیان کرد: حضور این شخصیت‌های علمی حوزوی در محیط دانشگاهی دستاوردهای برای خود دانشگاه و حوزه داشته و زمینه‌ساز بسیار مؤثر در مشارکت دانشگاهیان در جریان انقلاب شد.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه سیاست‌های استعماری این دو منبع مهم نیروی انسانی تأثیرگذار و مرجع جامعه را نسبت به هم بدبین کرده و انرژی‌های آن‌ها را پراکنده می‌کردند، اظهار کرد: دانشگاه و حوزه باید در مسیر منافع کشور حرکت کرده و به یک درک واقع‌بینانه از اهداف کشور دست یابند.

وی با بیان اینکه در استان گیلان ۳۵ امام‌جمعه وجود دارد و اکثر ائمه‌جمعه استان به همراه استاندار و نماینده ولی‌فقیه در نشست فصلی ائمه‌جمعه استان گیلان حضور داشتند، گفت: من از تمام کسانی که در برگزاری آبرومندانه این همایش با ما همکاری کردند قدردانی می‌کنم.

ساجدی نشست فصلی ائمه‌جمعه استان گیلان در آستانه‌اشرفیه را در دو بخش ارتباط ائمه‌جمعه با آموزش‌و‌پرورش و مسأله زکات دانست و تصریح کرد: شورای زکات آستانه‌اشرفیه به مدیریت کمیته امداد امام خمینی و زیرنظر امام‌جمعه کارانامه خوبی داشته و جزء شوراهای زکات برتر استان گیلان است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2