لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66225 شناسه خبر: 66225

نشست فصلی ائمه جمعه استان گیلان در آستانه‌اشرفیه برگزار شد

نشست فصلی ائمه جمعه گیلان صبح امروز در آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان پیش از ظهر امروز در حسینیه آل محمد حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف اظهار کرد: امروز همه ما ناخدای یک کشتی هستیم و باید باهم یک‌صدا و هم سو باشیم.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی بابیان اینکه استکبار جهانی درصدد مأیوس کردن مردم از نظام اسلامی است گفت: آن‌ها می‌خواهند مسئولین جمهوری اسلامی را مسئله‌دار جلوه دهند.

وی بابیان اینکه برخی از این اشتباهات از ناحیه مسئولین است تصریح کرد: همه ما باید بااحتیاط حرکت کنیم و آب به آسیاب دشمن نریزیم، بعد واقعیات روشن می‌شود و دشمن شرمنده می‌شود.

قربانی با تأکید بر اینکه نباید برخی اقدامات ائمه جمعه، مردم را از نظام ناامید کند افزود: دشمنان برای ناامید کردن مردم از انقلاب، موارد جعلی را پخش می‌کنند تا آبروی مسئولین نظام را ببرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواهند دنیای اسلام را به جنگ بیاندازند گفت: یک عده پادشاهان بی‌لیاقت عرب برای حفظ خودشان حاضرند میلیاردها دلار با استکبار جهانی معامله کنند.

وی بابیان اینکه دشمن با اعلام بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیست می‌خواهد مسلمانان را به جان هم بی اندازد بیان کرد: دشمن می‌خواهد از این راه نتیجه خود را بگیرد.

قربانی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی و نیروهایش فلسطین را از دست رژیم صهیونیستی خارج خواهند کرد افزود: نباید سرگرم خودمان باشیم و یکدیگر را بکوبیم تا در این میان دشمن ضربه‌اش را بزند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بابیان اینکه حرف‌های ائمه جمعه تأثیر زیادی بر مردم خواهد داشت اظهار کرد: باید بر اساس قانون مملکت را نگه داشت، نباید فقط شعار دهیم بلکه با منطق و استدلال جلو رویم.

استاندار گیلان نیز در این همایش با بیان اینکه جایگاه نماز و ائمه جمله جایگاهی بی‌بدیل است اظهار کرد: ائمه جمعه زبان مردم هستند.

مصطفی سالاری بابیان اینکه ائمه جمعه می‌توانند در بحث اشتغال تأثیر مثبت بگذراند گفت: اشتغال و کارآفرینی سرمایه‌گذار می‌خواهد و باید افرادی با سرمایه‌گذاری امکان ایجاد شغل را به استان بدهند.

وی کاهش آسیب‌های اجتماعی را از فواید کارآفرینی دانست و تصریح کرد: باید با حسن نیت اقدام کنیم، بدون تردید هیچ فساد مالی در حوزه کاری بنده پیش نخواهد آمد.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه مبارزه با فساد باید مدبرانه باشد بیان کرد: حتی اگر فردی یک مفسده اقتصادی در کارنامه داشته باشد از مدیریت برکنار خواهد شد، کسی که مفسده داشته باشد حق مدیریت در جمهوری اسلامی ندارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب افزود: ائمه جمعه فرماندهان ستاد فرهنگی منطقه هستند، ائمه جمعه باید بیشتر به مسائل فرهنگی بپردازند.

محمدحسین قربانی با تأکید بر اینکه نمایندگان استان آمادگی همکاری با ائمه جمعه را دارند بیان کرد: بسیاری از ردیف‌های بودجه کاهش پیدا کرد و یارانه ۶ دهک بالای جامعه حذف خواهد شد.

وی با اشاره بر اینکه نقدهای ائمه جمعه نگاه پدرانه است افزود: این نگاه از سوی ائمه جمعه گیلان در سطح کشور سرآمد است و از این بابت خوشحالیم چراکه می‌توان بیشتر به بحث فرهنگی استان پرداخت.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان یکی از اقدامات فرهنگی را پرداختن به فضای مجازی دانست و اظهار کرد: امروز فضای مجازی دست دشمن است، ما باید از فرصتی که در دست داریم به‌درستی استفاده کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان نیز با بیان اینکه حوزه علمیه آستانه‌اشرفیه عالمان بزرگی را برای خدمت به جامعه اسلامی تحویل داده است اظهار کرد: ۲۱ شهید حوزه علمیه آستانه‌اشرفیه نشان از بزرگی این حوزه علمیه در جامعه اسلامی دارد.

حجت‌الاسلام علی اسلامی‌نژاد افزود: این همایش به مناسبت شهادت آیت‌الله شهید دستغیب در این مکان مقدس برگزار شد و برگزاری همایش‌های ائمه جمعه جایگاه والایی در سیاست‌گذاری دارد.

وی با تأکید بر ارتباط حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش بیان کرد: در نشست گذشته ائمه جمعه گیلان نیز به‌عنوان یکی از محوریت‌های اساسی بر ارتباط بین حوزه و آموزش‌وپرورش تأکید شد که در آن همایش مسئولین دفاتر هم حضور داشتند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان افزود: آموزش‌وپرورش شکل‌دهنده شخصیت اعضاء جامعه است و باید معلمان ما به مسئله دین در جامعه توجه ویژه کنند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه نیز در این همایش اظهار کرد: از اینکه توفیق پیدا کردیم در وجود آستان مقدس نگین شهرستان و استان در خدمت ائمه جمعه باشیم سپاسگزاریم هستیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی  با اشاره به اینکه الگوی برنامه‌ریزی راهبردی فرصت‌ها و تهدیدها را احصا می‌کنند اظهار کرد: بسیاری از مسائل ابعاد متکثری دارند، باید ائمه جمعه هفته‌ای یک‌بار در مدارس حضور پیدا کرده و گفتگوی مؤثر با دانش آموزان و مربیان داشته باشند.

وی  اشاره به اهمیت زکات در جامعه اسلامی گفت: ما با یک تکثر مواجهیم که تهدیدی برای سوءاستفاده و سوء مدیریت‌شده است، باید ستاد رسیدگی به محرومین نیازمندان واقعی را غربال کند و خیرینی که در بخش‌های مختلف وجود دارند شناسایی‌شده و تعادلی در انجام امور خیریه ایجاد خواهد شد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه در نماز جمعه مدیریت امور فرهنگی وجود ندارد گفت: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی شهرستان است و ائمه جمعه فرمانده این قرارگاه‌ها هستند.

ساجدی با تأکید بر اینکه برخی مسئولین از قدرت پیدا کردن ائمه جمعه واهمه دارند بیان کرد: لااقل باید فضای ایجاد شود تا ائمه جمعه با مسئولین تعامل داشته باشند و از منویات رهبری بهره‌مند شوند.

امام‌جمعه چابکسر نیز با بیان اینکه باید در مدارس فضای پرسش و پاسخ ایجاد شود اظهار کرد: ائمه جمعه باید یا خودشان و یا طلاب را به مدارس بفرستند و از دانش آموزان برتر نیز در نماز جمعه تقدیر کنند.

حجت‌الاسلام محمود کشاورز با اشاره به اینکه برگزاری جشن‌های تکلیف در نماز جمعه می‌تواند انگیزه‌ای برای جذب دانش آموزان و خانواده‌ها به نماز جمعه باشد بیان کرد: باید راهکارهای جدید و متنوعی را برای جذب جوانان به نماز جمعه تبیین کنیم.

وی با تأکید بر اینکه فضای مجازی با ابتکار عمل می‌تواند فرصت خوبی باشد تصریح کرد: اگر دولتمردان با فساد و تشویش فضای مجازی برنامه نداشته باشند می‌توانند برای اصل نظام تهدید خطرناکی باشد.

امام‌جمعه رودسر نیز در این همایش با بیان اینکه گردشگران ساحل دریا را آلوده می‌کنند و این به نام مردم استان تمام می‌شود اظهار کرد: بحث قضاوت بر شئونات اسلامی  و امربه‌معروف و نهی از منکر می‌تواند از جهاتی تهدید و فرصت باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی روحانی با اشاره به اینکه ائمه جمعه باید در به بحث اعتیاد نیز ورود کنند گفت: همیشه نباید دنبال این باشیم که نروی انتظامی به این مسائل ورود کند.

وی در خصوص زکات و با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب بیان کرد: ائمه جمعه رئیس ستاد زکات شهرستان‌ها هستند، ما باید ازاین پیاده‌نظام‌ها حداکثر استفاده را برای استفاده از فرصت‌ها ببریم.

امام‌جمعه سنگر نیز با بیان اینکه ارتباط صمیمی با دانش آموزان بسیار تأثیرگذار است اظهار کرد: ما باید با دانش آموزان رفیق بشویم، ما باید فرصت سازی و فرصت‌یابی کنیم و این فرصت‌ها را حفظ کنیم.

حجت‌الاسلام کمال تجدد با بیان اینکه فرصت‌ها غنیمت هستند و ائمه جمعه نباید این فرصت‌ها را در تریبون نماز جمعه خلاصه کنند گفت: اگر می‌خواهیم نماز جمعه اعتلا پیدا کند و ائمه جمعه محبوبیت پیدا کند باید با مردم تعامل داشته باشند.

وی با اشاره به کم‌کاری حوزه علمیه امیرالمؤمنین(ع) بیان کرد: حدود ۳۵ ائمه جمعه در کل استان داریم باید هرکدام حداقل ۱۰ طلبه را به این حوزه علمیه جذب کنند، ما از موقعیت‌ها به‌درستی استفاده نمی‌کنیم.

امام‌جمعه سنگر با تأکید بر اینکه طلاب و روحانیون باید در ورزشگاه‌ها شرکت کنند افزود: مردم نباید خیال کنند ما از میادین ورزشی بیزاریم، نگاه رهبر انقلاب یک نگاه جوان‌پسند است اما متأسفانه برخی طلاب از این مکان‌ها دوری می‌گزینند.

امام‌جمعه رستم‌آباد نیز در این گردهمایی با اشاره فرصت‌های نماز جمعه اظهار کرد: خود ائمه جماعات می‌توانند با مردمی بودن بسیار در جذب مردم و تأثیرگذاری موفق باشند و می‌توانند فرصت‌های خوبی را برای نمازگزاران ایجاد کنند.

مالکی  با بیان اینکه تهدیدهای این حوزه دنیاپرستی مسئولین است تصریح کرد: دنیاطلبی و رفتن به دنبال مال و  دوری از مردم نیز از تهدیدهایی است که ائمه جمعه را از هدف اصلی دور می‌کند.

وی توجه به نیاز مردم را از ضروریت‌های امام‌جمعه دانست و گفت: دولت‌ها با دیدگاه‌های سیاسی اجتماعی مختلف نیز تهدیدی برای کشور و مردم هستند.

امام‌جمعه رستم‌آباد با تأکید بر اینکه نبود حمایت مالی از مسئولین بالا برای نماز جمعه آسیب به‌حساب می‌آید افزود: فضای مجازی نیز تهدیدی است که مردم را به خود درگیر کرده است و از نماز جمعه دور می‌کند.

 امام‌جمعه تالش  نیز با بیان اینکه باید ائمه جمعه در مدارس نیازسنجی کرده و در گزینش معاونین پرورشی دغدغه داشته باشند گفت: باید از ظرفیت دانش‌آموزی در نمازهای جمعه استفاده کنیم و طبق معیارهای دینی و اسلامی خودمان پیش برویم.

حجت‌الاسلام محمدامین نقدی  با بیان اینکه یکی از انتظاراتی که مردم از حاکمیت دارند معیشت است گفت: اگر معیشت مردم دچار تهدید شود دین مردم نیز دچار آسیب می‌شود، اگر از دری فقر وارد شود نماز از در دیگر خارج می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اراده ملت نقشه‌های دشمن را باطل کرد گفت: عمده مراجعات به ائمه جمعه به دلیل بیکاری است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2