لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66130 شناسه خبر: 66130

امروز دانشگاه‌ها اولین آماج توطئه دشمنان هستند

حقیقتاً ۱۶ آذر ۱۳۳۲ نقطه شروع و یادمانی برای استبداد ستیزی، مبارزه با استکبار و عدالت‌خواهی بود که در خون جنبش‌های دانشگاهی تزریق شد. اهمیت این روز بعدها خود را در وقایعی چون انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و برخورد دانشجویان با جریان‌های انحرافی و نفوذی نشان ‌داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی و تشنج، تعطیل کردن رده‌ها، بیکار کردن اساتید و دانشجویان و ناممکن کردن درس و کلاس و آزمایشگاه و کار علمی در دانشگاه است.

ضرورت توجه و هوشیاری دانشگاهیان در مقابل تهاجم فرهنگی؛ بزرگ‌ترین مسئولیت در مقابل توطئه‌های دشمنان، بر دوش دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان است.

آن‌ها باید هوشیارانه حوادث سیاسی را رصد کنند، دشمن را در هر جا بشناسند و اجازه اخلال در روند علم و دین در دانشگاه‌ها را ندهند و محیط دانشجویی را برای پیشرفت علمی همراه با تعهد و تدین و تلاش انقلابی حفظ کنند.

آماج بسیاری از توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی، علم و اهل علم و محیط‌های علمی و دانشجویی است.

واقعه ۱۶ آذر، پس از سپری شدن چندین دهه، به حادثه‌ای تاریخی و درعین‌حال زنده، مهم و تأثیرگذار در عرصه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علمی کشور تبدیل شده است.

حقیقتاً ۱۶ آذر ۱۳۳۲ نقطه شروع و یادمانی برای استبداد ستیزی، مبارزه با استکبار و عدالت‌خواهی بود که در خون جنبش‌های دانشگاهی تزریق شد. اهمیت این روز بعدها خود را در وقایعی چون انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و برخورد دانشجویان با جریان‌های انحرافی و نفوذی نشان ‌داد. عمق تفکر دانشجویان تا بدان جا پیش رفت که پس‌ازاین واقعه هر جا احساس شد خطری کشورشان را تهدید می‌کند، درصحنه حضور یافتند.

این روز بزرگ را به‌تمامی اصحاب علم و اندیشه در کشور به‌ویژه دانشجویان فرهیخته دانشگاه تبریک عرض می‌نمایم. امید است، با تلاش و همت علمی دانشجویان عزیز شاهد دستیابی به افق‌های درخشان در ایران اسلامی باشیم.

حسن حبیبی

 (دکترای برنامه‌ریزی و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی تهران)

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2