لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66111 شناسه خبر: 66111

دلیل خارج شدن داروهای OTC مانند استامینوفن ها از پوشش بیمه

سخنگوی وزارت بهداشت:تقریبا در هیچ کشور دنیا داروهای OTC که شامل داروهایی مانند استامینوفن ها، قرص های سرماخوردگی سبک و برخی از شربت های ارزان قیمت می شود، تحت پوشش بیمه ها نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛به نقل از بهداشت نیوز، دکتر حریرچی ، درخصوص خارج شدن پوشش داروهای OTC که معمولا مردم این داروها را در داروخانه ها بدون نسخه می گیرند، گفت: تقریبا در هیچ کشور دنیا داروهای OTC که شامل داروهایی مانند استامینوفن ها، قرص های سرماخوردگی سبک و برخی از شربت های ارزان قیمت می شود، تحت پوشش بیمه ها نیستند.

سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری ضمن بیان این مطلب افزود: از بازار ۱۶ هزار میلیارد تومانی دارویی ما کمتر از ۱۴۰ میلیارد آن یعنی کمتر از یک درصد بازار دارویی به داروهای OTC اختصاص دارد که مقرر شده است کل این مبلغ برای پوشش داروهای مهم تر که به بیمه شدگان ارائه خواهد شد، اختصاص یابد.

دکترحریرچی در ادامه گفت: البته براساس مصوبه شورای عالی بیمه و سازمان بیمه سلامت ، نسخه های کودکان زیر ۱۲ سال را از این قانون مستثتی کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در توضیح بیشتر گفت: داروهای OTC داروهای سبکی هستند که قیمتشان نیز پایین است و براساس اعلام سازمان های بیمه گر، تاثیر چندانی هم در هزینه خانواده ها ندارد و کل صرفه جویی دولت در این قسمت، برای داروهای دیگر بیمه شدگان اختصاص می یابد.
دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: براساس سیاست وزارت بهداشت و دولت همانگونه که رییس جمهور نیز در گزارش صد روزه خود نیز اعلام کرد، سیاست ما تاکید برحمایت مالی از مردم و بیمه شدگان در حوزه بهداشت و درمان است و حداکثر حمایت را در این خصوص خواهیم داشت.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2