لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66034 شناسه خبر: 66034

عزت و عظمت امت اسلامی در گرو استقلال است / بیشترین پرونده‌های دادگستری آستانه‌اشرفیه به اختلافات خانوادگی تعلق دارد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه عزت و عظمت امت اسلامی در گرو استقلال آن‌ها است، گفت: اگر مسلمانان به لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استقلال نداشته و به قدرت‌های منطقه وابسته باشند عزت مسلمانان تهدید شده و زمینه‌های تسلط بیگانگان بر آن‌ها فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام محمد سجادی امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه در آستانه میلاد رسول خدا قرار داریم، اظهار کرد: فاصله بین میلاد رسول خدا بنا به روایت اهل تسنن و شیعه را هفته وحدت نام‌گذاری کرده‌اند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه عامل سعادت و عاقبت‌به‌خیری انسان‌ها پایبندی و اعتقاد آن‌ها به اصل توحید و یگانگی خدا است، تصریح کرد: در دنیای متلاطم روز با وجود بدخواهان، رقبا و دشمنان اسلام و مسلمانان وحدت و یکپارچگی یکی از راهبردها و اولویت‌های اساسی امت اسلامی جهت بقا است.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه وحدت مانند توحید یک دعوت عام برای رسالت رسول خدا است، خاطرنشان کرد: رسول خدا علاوه براینکه پیروان خود و امت اسلامی را به توحید و یکپارچگی دعوت کرده مخاطب او در این دعوت پیروان تمام ادیان‌ها و همه بشریت است.

وی با تأکید براینکه مبنای مادی و منفعت‌طلبانه قدرت‌های شیطانی اختلاف‌افکنی است، بیان کرد: قدرت‌های شیطانی در تلاش هستند تا با ایجاد تفرقه حکمرانی کنند درحالی‌که گستره دعوت رسول خدا صلح و دوستی در روابط جهانی و میان همه بشریت است.

ساجدی با بیان اینکه عزت و عظمت امت اسلامی در گرو استقلال آن‌ها است، گفت: اگر مسلمانان به لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استقلال نداشته و به قدرت‌های منطقه وابسته باشند عزت مسلمانان تهدید شده و زمینه‌های تسلط بیگانگان بر آن‌ها فراهم می‌شود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه آنچه به‌عنوان آسیب‌های اجتماعی دامن بسیاری از خانواده‌ها را گرفته عدم پایبندی به سنت رسول خدا در زمینه روابط انسانی و اخلاقی است، افزود: بیشترین میزان پرونده‌های مطرح در دادگستری این شهرستان به اختلافات خانوادگی، نزاع و درگیری تعلق دارد.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در آستانه سال‌روز شهادت میرزا کوچک‌خان جنگلی و روز روحانی قرار داریم، خاطرنشان کرد: ۱۵۰ روحانی و طلبه شهید در سطح استان گیلان وجود دارد و یادواره‌ای تحت‌عنوان یادواره شهدای روحانی و طلبه شهرستان آستانه‌اشرفیه فردا شب برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه روز جهانی معلولان در ۱۲ آذرماه است، اظهار کرد: انتظار ما از دستگاه‌های مسئول نظیر بهزیستی و تأمین اجتماعی این است که جهت توان‌بخشی معلولان و حمایت معنوی از آن‌ها همت کرده و شرایط یک زندگی عزت‌مند و شرافت‌مندانه را برای معلولان تحت پوشش فراهم کنند.

ساجدی با اشاره به اینکه روز قانون اساسی و تصویب قانون اسلامی جمهوری اسلامی ایران را در ۱۲ آذرماه داریم، تصریح کرد: قانون اساسی در چنین روزی با حضور مجتهدین و خبرگان کشوری قانون اساسی تصویب و مورد تأیید مردم قرار گرفت و اگر به درستی اجرا شود یک قانون کامل برای ملت ایران می‌تواند باشد.

انتهای پیام /


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2