لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=65786 شناسه خبر: 65786

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

آحاد مردم و اخلاص دو عنصر مهم در ماهیت و بنیان بسیج است

امام جمعه آستانه اشرفیه :آحاد مردم و اخلاص دو عنصر مهم در ماهیت و بنیان بسیج است که اگر یکی از این دو نباشد بسیج تنها یک اسم خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛حجت الاسلام والمسلمین ساجدی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به فرمان امام در سال ۱۳۵۸ مبنی بر تشکیل بیسج مستضعفین اظهار کرد: مبنا و اساس تشکیل بسیج سخنان امام راحل در روز چهارم آذر ۵۸ در بین پاسداران انقلاب اسلامی بود .

وی به داشتن پشتوانه مردمی از دیدگاه امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: حضرت امام خمینی (ره) با توجه به جمعیت ۳۵ میلیونی آن سال تاکید داشتند که کشور باید دارای ۲۰ میلیون تفنگدار باشد تا بتوانند از امنیت کشور دفاع کنند و معتقد بودند که همچین کشوری با چنین نیروی انسانی تهدید پذیر و آسیب بردار نیست.

امام جمعه آستانه اشرفیه با توجه به سخنان امام راحل با اشاره به تلقی و دیدگاه امام درباره بسیج تصریح کرد: امام قبل از آغاز جنگ تحمیلی فرمود اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم چه کسانی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود. با دقت به این سخنان به دور اندیشی امام پی خواهیم برد که بسیج مردمی چه نقشی در جنگ داشته است .اصلا دفاع مقدس ما در مقایسه با همه تجربه های جنگی و نظامی دنیا دارای و آن ویژگی جنگ مردمی در دفع متجاوز بود.

وی با اشاره به دیدگاه امام درباره جایگاه بسیج گفت: امام انتظارش از بسیجی کسانی هستند که شخصیت چون امام آرزو دارد که با آن ها محشور شود و افتخار می کرد که خود یک بسیجی بود .

خطیب جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به ماهیت بسیج بیان کرد:اقشار و آحاد مردم نه فقط گروهی خاص و دوم اخلاص دو عنصر مهم در ماهیت و بنیان بسیج است که اگر یکی از این دو نباشد بسیج تنها یک اسم خواهد بود و در واقع نباید هیچ شائبه ای مخصوصا شائبه مادی نباید در بسیج وجود داشته باشد که اگر این چنین باشد هر آدم با انصاف و با وجدانی شیفته بسیج خواهد شد و کشور نیز تامین خواهد بود.

وی با اشاره به جهان شمول بودن بسیج افزود: با نگاهی به حوادث چند سال اخیر در منطقه می توان درک کرد که مهمترین نقش سازمندهی نیروهای مردمی در عراق، سوریه و در گذشته در لبنان می باشد.بچه های سپاه از همه نیروی مردمی بسیجی ساختند و آن ها را سازمندهی کردند چونانکه گروه مردمی حشد الشعبی برگ برنده ملت عراق در مبارزه با داعش بود.

امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به خدمات سردار سلیمانی در دفع و از بین بردن داعش بیان کرد: سردار سلیمانی افتخارش این است که یک بسیجی است و با نگاهی به سیر زندگی او می توان سلوک و ولایت مداری او را مشاهده کرد تا آنجایی که شخصی که تحلیل گرهای آمریکایی ها و استراتژیست های دنیا درباره او مقالات می نویسند خود را سرباز رهبری می داند.

وی با اشاره به شهادت سید حسن مدرس و روز مجلس خاطر نشان کرد: امام بسیار به شهید مدرس علاقه مند بودند و از او تجلیل می کرد که یکی از دلایل این علاقه این بود که او در اوج خفگان دوران رضاخانی جلوه زیبایی را از نمایندگی مردم در مجلس شورای ملی را در صحن پارلمان و در میان مردم و ارتباط مستقیم با مردم ارائه داد که امیدواریم نمایندگان مردم در مجلس از این شهید بزرگوار الگو بگیرند و شجاعانه در مقام قانون گذاری حاضر شوند و رفتار مردمی داشته باشند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2